Karma Weather
30 Haziran 2015

 1944-2027 Çin astrolojisi takvimi: burç ve Feng Şui kutupları

 1944-2027 Çin astrolojisi takvimi: burç ve Feng Şui kutupları

Çin astrolojisinde Keçi ya da Koyun burcuna ait olan yılların başlıca özellikleri, bu yıllar sürecinde insan ilişkilerinde daha çok sevgi, hassasiyet ve iyi kalplilik görmemize elverişli olmasıdır. Bu 2015 yılı için de geçerlidir.

BU SENE, TÜM BURÇLARIN GELECEK HAYATLARINDA, DAHA VERİMLİ KARARLAR VEREBİLMELERİ İÇİN KENDİ İÇ GÜÇLERİNİ KEŞFETMEYE ÇAĞIRAN BİR DAVET SENESİ OLARAK SÜRECEKTİR.

Keçi burcunun bir özelliği, bu burca ait olan kişilerin zayıf yönlerini bir güce dönüştürebilme kapasitesidir. Dolayısıyla burcun bu karakter yapısı, 2015’te her burcun yüzeyselliği bir miktar bırakıp daha çok kendi ruhunu incelemeye çağıran bir gereklilik olarak yansıyacaktır.

Bu sene sürecinde bütün burçlar kendilerinde olabilecek doğal cömertlik duygularını tazeleyip, insanlarla ve yoksullarla paylaşmayı arzulayacaktır. 2015 yılı affetmeye, savaşlara ve gerginliklere yeni ve farklı uzlaşma yollarının da bulunabilmesine elverişli bir sene olarak geçecektir.

Bu yönden bu sene içinde af ve empati yolunu seçenlerin yaptıkları işlerden daha verimli sonuçlar almaları bekleniyor. 

Bu tutumu sergileyebilenler, hayatlarının sabit dengede durabilmesine şart olan huzur ve sükunet ile ödüllendirileceklerdir. Dolayısıyla 2015 senesi sanat açısından verimli olup, özellikle sinema sektöründe yeni kabiliyetlerin keşfedilmesine vesile olacaktır.

Genel anlamda Çin ve doğu Asya ülkelerinde Keçi yıllarında doğan çocukların yaşamlarının bahtsız olacaklarına inanılır. Böyle bir inancın aslında astrolojik anlamda hiçbir geçerliliği yoktur. Işık saçan ve iyi yürekli itaatkâr Keçi burcu insanı, yaratıcı enerjisini her önüne gelenle fazla tereddüt etmeden paylaşmaktan çekinmez. 

Çünkü Keçi burcu insanı cömert, zeki, duyarlı ve nezaket kaliteleri ile önde çıkan kişilerdir. Bu burca ait olan çocukların ebeveynleri, çocuklarının kendilerinde doğal olarak var olan yüksek potansiyelli sanatsal kabiliyetlerinin gelişimlerine destek olmalıdırlar. Anne ve babalar edebiyat, müzik, görsel ve el işleri sanatları gibi alanlarda çocuklarının yüksek yerlere gelmelerini sağlayabilir, dikkatli ve doğru odaklı eğitim sayesinde onların ilerde ünlü ya da saygın bir kişi olmalarında büyük katkıda bulunabilirler. 

Keçi yılında doğan çocuklar ailelerine düşkün olmakla beraber kendilerini güvenli ve sabit bir ortamda hissetmeye ihtiyaç duyarlar. Aileleri onların bu gereksinimlerine doğru geri dönüş verdikleri takdirde, çocuklarının yetişkin hayatlarında daha bağımsız ve güçlü bir yol çizmelerine yardımda bulunmuş olurlar. 

Çin astrolojisinde göre 2015 senesi sürecinde özellikle negatif duygulardan sakınmamız gerektiği önerilir. Uyulmaması takdirde melankoli ve bunalımın beslediği tembellik söz konusu olabilir.  

Eğer iyi hazırlanıp ve organize edilirse, herhangi bir sanatsal alanda proje ve girişimlerin yanı sıra, tıp, sosyoloji, edebiyat alanlarında da atılan adımlar verimli ve doğurgan olacaktır. Ve son olarak 2015 senesi, yukarıda sayılan alanların dışında olan kişilerin, kendilerini dinlemeyi daha iyi öğrendikleri takdirde aile ve profesyonel geleceklerini daha sağlam temeller üzerinden inşaa edebilmeleri için önemli ve kritik bir süreç olacaktır.

 

Karma Weather © KarmaWeather by Konbi - Tüm Hakları Saklıdır. karmaweather.com internet sitesinde yayınlanan yazı, tasarım ve resimler kısmi ya da bütün olarak izin alınmadan kullanılamaz.

 

Çin astrolojisi 12 burç yorumu. 2015 Odun Keçi Yılı

Fare

2015 Fare burcu yorumu, Çin astrolojisinin birinci burcu

Doğum yılı:
1948, 1960,
1972, 1984,
1996, 2008,
2020

2015 yılı Fare burcu doğanlar için iyimserlik ve yeni projeler senesi. Ancak sene içerisinde yaşamak istemedikleri bir değişiklikle karşı karşıya kalabilirler örneğin ev ya da iş konumu değiştirmek gibi. 2015 senesi Fare burcu olanlar için genel tabirde iyi bir sene olmakla beraber içlerinde özellikle mesleğini sanat dalı olarak seçmiş olanların en iddalı çalışmaları da başarılı sonuçlar getirecektir.

Öküz

2015 Öküz burcu yorumu, Çin astrolojisinin ikinci burcu

Doğum yılı:
1949, 1961,
1973, 1985,
1997, 2009,
2021

2015 senesi, aşk veya profesyonel anlamda ne yazık ki Öküz burcu olanlar için pek verimli olmayacaktır. Bu sene Öküz burcu olan kişilerin daha temkin davranmalarıyla beraber oluşabilecek kıskançlık duyguları da kontrol altına almaları gerekir. Parasal anlamda yeni gelir kaynakları edinmek yerine ellerinde olan kazançlarını tutmaları tavsiye edilir.

2015 senesinde Öküz burcu insanların profesyonel anlamda girişimlerinin istedikleri kadar hızlı olmasa bile kendilerini sabır ve sakin bir tutum içinde  tutmaları gerekir. Öküz yılı doğanlar bu seneyi daha huzurlu geçirebilmeleri ve ilerde yeni ve verimli projeler üretebilmek için ailelerinin desteklerine sırt çevirmemelidirler.

Kaplan

2015 Kaplan burcu yorumu, Çin astrolojisinin üçüncü burcu

Doğum yılı:
1950, 1962,
1974, 1986,
1998, 2010,
2022

Kaplan burcu olanlar 2015 senesini, başlarını zaman zaman aşan işleri düzene sokmakla meşgul olacaklar. Doğal olarak cesur olan Kaplan burcu insanı uğraştığı işlerden her zaman kazançlı çıkmamakla beraber esnekliği ve her olaya ayak uydurma kabiliyeti ile imtihana tutulacaktır. 

Bu sene sürecinde Kaplan burcu insanlarının aşırı stres altında kalmamaları, karşılaşacakları sorunların birikmesini önlemek için bazı olumsuz olayları zamana bırakmaları tavsiye edilir.

Eğer bu sene Kaplan burcu insanı kendi iç sezgilerine güvenebilirse, farklı veya ekstra bir aktivite başlangıcı, ya da kendilerine aşırı stres veren bir ilişkiye dur deme kararı, beyin sağlıkları için son derece verimli olabilir. Güçlü Kaplan burcu insanının bir sonraki seneyi daha iyi atlatabilmesi için her zamandan çok dinlemeye ve enerji depolamaya ihtiyacı var. 

Tavşan

2015 Tavşan burcu yorumu, Çin astrolojisinin dördüncü burcu

Doğum yılı:
1951, 1963,
1975, 1987,
1999, 2011,
2023

2015 Tavşan ya da Kedi burcu olanlar için ilerleme ve başarı senesidir. Ayrıca, aile ve duygusal ortamlarda herhangi halledilemez bir sorunla karşılaşmayacakları gibi, iş hayatlarında da olumlu ve pozitif sonuçlar elde etmeye gereken yeterli güç ve motivasyonu bulacakları bir sene olacaktır. 

Özellikle sanat sektörlerinde Tavşan burcu kişilerin daha şanslı olmaları bekleniyor. Bu avantajlardan yararlanabilmek için, Çin Takviminin Tavşan burcu grubu insanları profesyonel hayatlarında çalıştıkları iş partnerlerini özenle seçmeye dikkat etmeleri kadar, küçük detayları da es geçmemeleri gerekir. Ancak bu son unsura dikkat edildiği takdirde Tavşan burcu insanları bu yılın onlara verdiği enerjiden tamamen faydalanabilme olanağını yakalayabileceklerdir. 

Ejderha

2015 Ejderha burcu yorumu, Çin astrolojisinin beşinci burcu

Doğum yılı:
1952, 1964,
1976, 1988,
2000, 2012,
2024

Ejderha burcu olanlar 2015 senesini biraz silik geçirmeye hazırlanmalıdırlar. Bu yıl Ejderha burcu insanları, yeni bir işe atılmadan ya da yeni bir iş partneri seçmeden önce, çalışacakları kişiler hakkında yeteri kadar bilgi edinmeleri gerekir : çalışacakları kişilerin belirttikleri iş alanına hakimiyetlerini ve motivasyonlarını özenle ölçmeleri, yaptıkları işin verim sonuçlarını doğrudan etkileyecektir.

Bu yılı daha huzurlu geçirebilmesi yolunda Ejderha burcu her birey, kendini sorgulamayı ve olaylara yeni bir çerçeveden bakabilmeyi başarabilmelidir. Ancak bu şekilde 2015 senesi kendileri için bir tık daha renkli olma potansiyelini gösterebilecektir. 

Yılan

2015 Yılan burcu yorumu, Çin astrolojisinin altıncı burcu

Doğum yılı:
1953, 1965,
1977, 1989,
2001, 2013,
2025

Yılan burcu doğan kişiler için 2015 Odun Keçi senesi, kendilerinin koruma altında olduklarını hissedecekleri bir senedir. Bu senenin getireceği barış ve sükûnet havası ruhlarına çok iyi gelecektir. Ayrıca iş ortamlarında tanıştıkları yeni insanlar onlara faydalı profesyonel perspektifler getirebilir. Ancak 2015’te karşılaşabilecekleri küçük ev sorunlarının mutluluklarına gölge etmesine izin vermemeleri, ve huzurlarının kaçmaması için alınganlık ve paranoyak duygulara karşı tedbirli davranmaları önerilir. Bununla birlikte sene boyunca, Yılan burcundaki insanların içlerinde var olan yeni heyecan arayış arzusunu da kontrol altına almaları tavsiye edilir. Yılan burcu insanı.

İleride faydalı yardım alabilmek adına 2015 yılında yeni kuracağı ilişkilere mutlaka özen göstermelidir.

At

2015 At burcu yorumu, Çin astrolojisinin yedinci burcu

Doğum yılı:
1954, 1966,
1978, 1990,
2002, 2014,
2026

At burcu doğanlar için 2015 senesi özellikle profesyonel alanda mutlu günlerle süsleneceği bir dönem olarak tahmin ediliyor. Yaşanılacak başlıca olaylarından biri ise At burcu insanının ev ya da meslek değiştirmesiyle ilgili olabilir. 

Nitekim 2015 senesi At burcu insanı için bir hareket yılıdır. Kariyerlerinde birçok gelişme gözlenebileceği kadar dış ülkelerde de seyahat etme ihtimali de yükselebilir.

Ancak At burcu insanı bu sene sürecinde bazı arkadaşlıklarını yitirmek istemiyorsa kişiliğinde olan bencillik ve fırsatçılığı dozunda kullanması tavsiye edilir. Verimli bir sene geçirmek için yaptığı işlere kalite getirmesi ortakları için son derece önemli olabilir.   

 

Keçi

2015 Keçi burcu yorumu, Çin astrolojisinin sekizinci burcu

Doğum yılı:
1955, 1967,
1979, 1991,
2003, 2015,
2027

Keçi burcu doğan kişilerin 2015 senesi iyi geçmeye meyillidir. Ancak bunun gerçekleşebilmesine ön koşul olarak Keçi burcu insanının kendi öz yeteneklerini keşfetmesi gerekecek. Bu sene kendisini yeni çevrelere odaklamakla beraber, genelde merhamet düşünceli ve cesur yapılı kalbi, şimdiye kadar iyi yüreğinden haddinden fazla faydalanmış kişileri de artık görmek istemeyebilecektir.

2015 İş açısından da Keçi burcu insanı için fevkalade geçebilir. Bu senenin aslında kendisi için bir yapılanma senesi olduğunu anladığı vakit ve gereksiz para harcamalarından kaçındığı zaman, pek verimli sonuçlar elde edebilir. Ancak bu sene Keçi burcu insanı organizasyon sorunlarına çare bulmalıdır. 

Maymun

2015 Maymun burcu yorumu, Çin astrolojisinin dokuzuncu burcu

Doğum yılı:
1944, 1956,
1968, 1980,
1992, 2004,
2016

Sene boyunca Maymun burcu olanlar parasal hareketliliklerle karşılaşabilirler. 

Yeni kişilerle iş kurmak yolunda farklı ortamlar oluşabileceği kadar çevrelerinde de epey yeni arkadaşlar gözlenebilecek. Ancak kazançtan çok kayıp olmaması için eskiden halledilmemiş bir sorunla ya da bir yanlış anlaşılmaya dikkat etmeleri gerekir. 

Maymun burcu insanı bu sene özellikle yeni eş seçerken de temkinli davranmalıdırlar. Kendilerini yakın hissettikleri ya da en güvendikleri kişilerin tavsiyelerini dikkate alıp doğru uyguladıkları vakit, hiç bir problem kendileri için aşılmaz olmayabilecek, güçlerine güç katabileceklerdir.  

2015’in başarı kilidi, kendisinin iyi niyetli insanları, niyeti sözde iyi insanlardan iyi  ayıklama kabiliyetinde yer alabilir. Basmadan önce tahtanın yaş olup olmadığını kontrol etmeleri de, kilidin anahtarını oluşturabilir.  

Horoz

2015 Horoz burcu yorumu, Çin astrolojisinin onuncu burcu

Doğum yılı:
1945, 1957,
1969, 1981,
1993, 2005,
2017

Horoz burcu doğanlar bu sene geçmiş sorunlara beklenmedik bir anda çözüm bulmalarına rağmen, 2015 onlar için ortalama bir yıl olacak.  Bu sene iş dünyasında da birkaç gelişme kaydedecekler. 2015 Keçi yılının getirdiği ılımlı enerji, projelerini hayata daha dengeli hayata geçirebilmek için gerekli koşulları yaratacak. Ancak bu sadece kendi hırslarını kontrol ettikleri zaman geçerli sayılır. Temelinde herhangi aşılamayacak bir olay söz konusuna olmamasına rağmen, Horoz burcu kişileri bu sene çift veya aile içi oluşabilecek birkaç tartışmaya katılabilir ya da tanıklık edebilir. Bekar olanların empati ve neşeli olabilmeleri, cazibeliklerinin daha da artmasına yarayan, mutlu bir ilişkiye şart gerekçeler olarak kalacaktır.

Birkaç aksilikten sakınmaktan için bu sene Horoz burcu olanların, seçecekleri tatil yerlerini dikkatli ve düşünerek belirlemeleri önerilir.

Köpek

2015 Köpek burcu yorumu, Çin astrolojisinin onbirinci burcu

Doğum yılı:
1946, 1958,
1970, 1982,
1994, 2006,
2018

2015 senesi Köpek burcu olanlara yenilik ve değişiklik arzuları uyandırabilir. Geçen sene başlayan ilerleme bu sene biraz yavaşlayabileceği kadar bazı iş girişimleri de askıya alınabilir. Bekledikleri umutların henüz gün ışığını görmediklerinin şimdilik sonucuna katlanması gereken Köpek burcu insanı, hüzünlü ve içe kapanık bir halden çok, rahatsız olmuş ve somurtkan bir tavır sergileyebilir. 

Köpek burcu insanı eğer sinirlerine daha iyi hakim olabilir ve kendini doğrudan ilgilendirmeyen anlaşmazlıklardan uzak durabilmeyi başarabilirler ise, herhangi bir kayıp vermeyeceklerdir. Dana çok aile içi huzurlarına konsantre olmaları gerekir. 

Köpek burcu yılı doğanlar 2015’te ellerinde bulunan kazançlarının başka yere gitmemelerini sağlayabilmek ve ilerde daha huzurlu günler geçirebilmek adına, kendi kişisel görüşlerini ve aşırı kaçabilecek hislerini kontrol altında tutabilmeleri ve, iş-sosyal ortamlarında temkinli ve fazla açık kalmamaları öngörülür. 

Domuz

Domuz

2015 Domuz burcu yorumu, Çin astrolojisinin onikinci burcu

Doğum yılı:
1947, 1959,
1971, 1983,
1995, 2007,
2019

2015 Keçi senesi Domuz yıllarında doğanlar için geleceğe ümitle bakış dönemi olabilme şansı veren bir yıl olacaktır. 

Aile esprisini yeniden yaratabilmek için aşırı geç saat çalışmamaları ya da uzun yolculuklara çıkmamaları ve enerjilerini daha çok evlerine doğru yöneltmeleri gerekir. Böylelikle bu senenin vereceği esenlik Domuz burcu doğanları da fazlasıyla kapsayacaktır.  

Onun için genelde çok iyi bir sene olan Keçi yılları, bu sene de iş planında, Domuz yılı doğanlarının gelecek iş hayatlarında önceliklerini tekrar gözden geçirmelerini, ya da uygulamaları gereken taktikleri yeniden düzenlemelerinin gerektiğinin duygusunu yaratabilir. Bekarlar için evliliğe kadar gidebilecek yeni bir aşk senesi olabilir.