Çin Takvimi 2017 - Çin Astrolojisi 2017 ve Çin Burçları 2017

Horoz veya Tavuk burcu senesİ 28 ocak 2017’de başlayacak. Şafak ve uyanış sİmgelerİnİ taşıyan bu burcun hİmayesİ altında olacak 2017 senesİ gayret ve İtİna İle sürdürülmüş, doğru ve zamanlı hedeflendİrİlmİş projelerİn başarı ve kazanç hİkayelerİnİn kapsadığı hareketlİ ve otantİk bİr enerjİ dönemİdİr.

📅 Çin burcunu öğren

Bu yıla eşlik edecek Ateş elementi, 2017'de yin döngüsünde olacaktır. Maymun yılının insan ilişkilerine getirdiği genel ve pozitif iletişim duygusunun yerini daha çok seçicilik ve sosyal düzeni belirleyen belli başlı süzgeçlerden başarıyla geçmiş bireylere doğru odaklanan hisler alacaktır.

Gelişen olaylara bakış açılarında analiz ve öngörüler daha isabetli olmakla beraber, aile içinde sarfedilen küçük fedakarlıkların nasıl büyük hayal kırıklıklarına dönüşebileceklerine tanık olabileceğimiz bir yıl olacaktır. 

Ayrıca 2017’de hafızalardan epeydir silinmiş ancak gündeme yeniden dönüp ona ışık tutan bazı eski fikir ve kararların yeniden yorumlandıklarına tanık olabileceğimiz gibi, beklenmedik bir şekilde renkli ancak bazen bir o kadar da katı ve tatsız sahneleri yaşamamız olasılıklar arasında bulunacaktır.

Horoz yıllarının özellikleri

Bu yıllar adalet ve doğruluk kavramlarının organizasyon ve gösteriş unsurlarıyla karıştığı dönemleri içerir. Polis, güvenlik ya da askeri kariyerler, devlet ya da özel idare kurumlarında yürütülen işlerin Çin takviminin onuncu burcunun kapsadığı senelerin öne çıkardığı meslek gruplarıdır. 

Çin astrolojisinde Horoz burcuna tek bir element verilmiştir. Burçların çoğunluğu gibi birden fazla element ile özleştirilmemiştir. Öz elementleri sadece bir tane olan diğer hayvan burçları ise Fare ve Tavşan burçlarıdır. Bu nedenden dolayıdır ki Fare, Tavşan ve Horoz senelerinin kendi öz element özelliklerinden ötürü ve dolayısıyla her birinin tek bir ana enerji akımı olduğundan, bu tür dönemlerde yapılacak girişimler için belirlenmiş tarihlerin daha özenle seçilmeleri belirtilir. Öyle ki aylar, günler ve mevsimlere bağlı elementlerin bu tür senelerde belirli zamanlarda eksik olan elementleri telafi ettikleri bilinse bile, tüm seneyi kapsayan burcun tek bir ana elementin himayesi altında olması, geleneksel Çin astroloji kültüründe pek iyi gözle karşılanmayan süreçler olarak algılanır.

Feng Şui ilminde olduğu gibi mutluluk ve refahlık 5 elementin aralarında oluşturdukları dengeye bağlıdır. Belirli bir zaman diliminde bir veya birkaç elementin aynı anda eksik olmaları hayatta karşımıza kaza, şansızlık veya verimsizlik olarak etkisini belli eder.   

Çin burcunuzu öğrenin

karmaWeather
Powered by KarmaWeather

Karma Ajanda 2017

Çin astrolojisi çerçevesinde 2017’de oluşacak enerji dağılımlarına göre çok önemli işlerinizi sonbahar ya da mevsim sonlarına doğru gerçekleştirmeniz daha faydalı olacaktır. Mevsim sonlarının Toprak elementi tarafından temsil edilmelerinden dolayı, ve ilaveten bu elementin Ateş Horoz senesine denge getirdiğinden ötürüdür ki, önemli karar verme eylemi için uygun zaman sayılır. Horoz burcunun öz Metali ile 2017 Ateş elementlerinin karşı karşıya gelmeleri, bir çok girişim ve umudun dikkat edilmezse eriyip gideceklerinin sinyalini verir. Bu her ne kadar olumsuz bir karşılaşma olup bütün burçları etkileyebilse de, aynı şekilde bugüne kadar halledilemeyen bazı dertlerin de aynı şekilde ortadan kalkacaklarının göstergesidir.

Aşk, doğum ve evlilik

Maymun yılı gibi olmasa da yine de yenilikleri getirecek olan Horoz yılı, bazı uzun vadeli monotonlaşmış ilişkilerin tekrar yeniden bir döngü alacaklarının belirtilerini verir. Oluşan yeni çiftleri yerleşim alanı seçme konusunda tartışmalarla süslenmiş bazı zor kararlar bekleyebilir. 

Aileye gelecek yeni bireylerin ilkbahar sonlarına doğru doğmaları bir Horoz burcu olarak karakterlerini daha ılımlı kılacaktır. Horoz burcunun ana özelliklerini buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Ailenize gurur ve gösterişe önem veren bir burç karakterine sahip olan bir çocuğun gelmesini uygun bulmuyorsanız, bir sonraki seneyi, Toprak Köpeği senesini bekleyebilirsiniz. Böylelikle daha kararlı, daha karizmatik ve dışa dönük, asil ve son sözü hep sizinle beraber koyabilecek farklı bir karakteri edinmiş olursunuz. Unutmayın ki Çin kültüründe bir evin kötü niyetli kişilerden korunması için, Köpek burcundan bir bireyin içinde yaşaması önemlidir. Sadece doğacak kişinin dünyaya gece vakti gelmemesi kendi hayat kaderi için son derece mühimdir. Gündüz doğan Köpek burcu hayatında daha şanslı olur.

2017’de oluşacak enerji dengesizliklerine rağmen, yine de evlilik için iyi bir sene olduğunu söyleyebiliriz. Ateşin getirdiği sıcaklık yeni çift oluşumlarına faydalı olacaktır. 

Moda, ev dekorasyonu ve yaşam tarzı

Bu sene dengesizlik ve taşkınlıklardan pay almak istemeyenler güncel hayatlarında burçlarıyla uyumlu renk ve aksesuarları taşımaları seçebilirler. Bu tür davranış Feng Şui’de kullanılan başlıca uygulamalardan birini temsil eder : yerleşim alanı seçimi, ev veya büro dekorasyonlarında kullanılan eşyaların bulundukları yer ve yönlere göre pozitif ya da negatif enerji saçıp saçmadıklarının tespiti ve düzenlemesi, kişinin çalışırken ya da yatarken başını çevirdiği yön doğrundan doğum tarihiyle ve kendisini temsil eden elemente göre belirlenir. Kişinin yanlış yön ve ev düzenlemesi seçmesi ona hayatta birçok alanda başarısızlık ya da talihsizlik olarak geri döner. Elementlerin temsil ettikleri unsurlar için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu sene ev dekorasyonunuzda kiremit, çömlek, yontulmuş taş gibi topraktan üretilmiş ev aksesuarlarını tercih edebilirsiniz. Toprak elementini temsil eden sarı, kahverengi, kil rengi tonlarında olan takı, giysilerinin kullanılmaları özellikle 2017 Çin yılı için uygun olacaktır. Kırmızı renginin 2017’de kullanılması, Horoz burcuna ait Metalin Ateşe karşı verdiği mücadeleyi daha da zorlaştıracaktır. Özellikle yaz sezonlarında kırmızıya daha çok dikkat edilmesi gerekir. Aksi takdirde yapılan işlerde talihsizlik olaylarıyla karşı karşıya kalabilme ihtimali artar. 

Birbirlerine zıt iki elementin 2017 yılını temsil eden iki ana enerji olmaları, her ne kadar bu dönemde beklenmedik durumlara karşı hazırlıklı olmayı işaret etse de, bir Ateş Horozu senesinin nüanslarını kavrayıp uyum sağlayabilecekler, yinde de zaman zaman bu süreç içerisinde oluşacak mevcut pozitif akımlardan yararlanabilme ihtimalini fazlalıkla yakalayabileceklerdir.

Siyaset, gösteri dünyası ve teknoloji

Ateşin Metali erittiğinden dolayı bu sene gerilim yaratabilecek unsurlardan en önemlileri tolerans eksikliği ve alınganlıklardan oluşacak. Birçok gösterişli ve göğüsü kabarık siyaset haberleri, çeşitli toplulukları yöneten kurum makamlarınca bildiriye sunulabilir. Ancak küresel ısınmaya da eklenen savaş ve göç eylemleri, ağır ve tabanı sağlam olmayan siyaset ortamlarını zararlı kararlara sürükleyerek yok olmalarını sağlayabilir.  

Sanal kültürünün yaygınlaşması her zamanki gibi gösteri ve müzik dünyasına, aralarında birbirlerinden farklı ses ve yeteneklerin ortaya çıkmalarına vesile olacaktır. İbiza’dan Goa’ya kadar uzanan diskotekleri yıkan parçalar çok hızlı ezberlenebildikleri kadar hafızalardan o kadar kolay silinebileceklerdir.

İş ve yatırım

İş ve kariyer sahasında bir Horoz yılı, birdenbire ortaya çıkan parlak başarıların dönemidir. Tüm burçlar için geçerli olmasa da sabır ve uzun vadeli bir şekilde yürütülmüş projelerin ilk pozitif geri dönüşleri bu seneye denk gelebilir. Maymun senesinde başlayan değişkenlik akımı 2017’de de devam ederek birçok insanın seçtikleri kariyer ya da meslek alanlarını yeniden gözden geçirmelerine neden olacaktır. Fakat bu devam eden değişkenlik atmosferinde başarıya ulaşım, çok çalışan ve özellikle gelir yetersizliği çeken bireyler için daha geçerli olacaktır. 

KarmaWeather 2017 için +

2017 senesi, masal gibi ışıl ışıl parlayan Ateş Horoz burcunun koruması altında olduğu için, doğruluk, sebat ve şeffaflığı yaşamlarına katabilenlere fazlasıyla cömert ve verimli bir şekilde geri dönecektir.

Karma Weather - 6 Ocak 2016

© KarmaWeather by Konbi - Tüm Hakları Saklıdır. karmaweather.com internet sitesinde yayınlanan yazı, tasarım ve resimler kısmi ya da bütün olarak izin alınmadan kullanılamaz

Çin astrolojisi 12 burç yorumu - 2017 Ateş Horoz Yılı

🐭 Fare

2017 Çin astrolojisinin birinci, Fare burcu yorumu

Doğum yılı:
1948, 1960,
1972, 1984,
1996, 2008,
2020

Fare burcu olanlar için Horoz seneleri verimli ve yaralı dönemlerdir. İyi haberler özel ve iş yaşamındaki insan odaklı etkinlikler ile orantılı olacaktır. Ardı ardına gelen kutlama ve önemli görüşmer Fare burcu insanın sosyal faaliyetlerinde artış gözlemlemesini sağlayacaktır. 

İş yapabilme potansiyeli de paralel olarak yüksek olacak olan Fare burcunun öz elementi olan Su, 2017’de Ateş ve Metal arasındaki olan çarpışmayı azaltarak talihsizlik saçan negatif enerjileri engelleyebilecektir. Aynı anda Metal elementi ile iyi bir uyum içinde olan Su elementi, bazı uzun vadeli projelerin yavaş yavaş somutlaşacaklarının sonucunu verebilecektir. 

Kendini hareketlilik atmosferinde bulacak olan Fare burcu insanı fiziki gücünü çok fazla işlere adayarak bedenini tükenmişlik sendromuna sokabilir. Bu yüzden boş zamanlarını yeni projelere harcamak yerine ailesi ile daha fazla zaman geçirerek ya da dinlenmeye gereken vakti harcayarak, bünyesine sandığından çok daha faydalı bir iyilik yapmış olacaktır. İş ve dinlenmeyi iyi dengeleyebilecekler 2017 senesinde belirledikleri hedeflere ulaşabileceklerdir.

2017 Fare burcu yorumunun tamamını okuyun

🐭 Fare burcunun özelliklerinin tamamını okuyun

🐮 Öküz

2017 Çin astrolojisinin ikinci, Öküz burcu yorumu

Doğum yılı:
1949, 1961,
1973, 1985,
1997, 2009,
2021

Çin takviminin ikinci pozisyonda yer alan Öküz burcuları için de Horoz yılları, profesyonel açıdan çoğunlukla faydalı ve verimli süreçleri temsil eder. Bu seneler Öküz burcu bireylerin uzun süredir uğraş verdikleri işlerinin nihayet raylarına oturduklarını, dar ve sıkıntılı dönemlerinin sonlarına doğru yaklaştığının habercisidir.

Ancak yaptıkları işlerin ve girişimlerin verimli meyvelerini toplayabilecek konumda olacak Öküz burcu bireylerinin bu sene özellikle birşeye dikkat etmeleri gerekecek. Ateş Horozunun kendisine verebileceği tek zorluk ihanet kavramı çerçevesindedir. Beklenmedik bir kişi tarafından maddi açıdan zarar verici bir olayla karşı karşıya gelebilirler. Bu yüzden kaybetmek istemedikleri varlıklara eşdeğerli bir tutum içine, kiminle neden ve de nasıl paylaştıklarını, çok iyi kontrol etmeleri gerekebilecek. Yine de bu son husus dışında, güzel ve sağlam bir sene Öküz burcu bireylerini bekliyor.

2017 Öküz burcu yorumunun tamamını okuyun

🐮 Öküz burcunun özelliklerinin tamamını okuyun

🐯 Kaplan

2017 Çin astrolojisinin üçüncü, Kaplan burcu yorumu

Doğum yılı:
1950, 1962,
1974, 1986,
1998, 2010,
2022

Kaplan burcunu 2017'de çalkantılı anlar bekliyor. Kaplan burcu için Horoz seneleri inişli çıkışlı, kötü olmasa dahi kendisinin tetikte durması gereken dönemlerden oluşur. Yine de 2016’da yaşadığı zorluklara göre 2017, Kaplan burcu için daha iyi bir süreci işaret eder. Çok uzun zamandan beri haberini alamadığı eski bir dostunun ya da bir aile bireyinin hayatına yeniden girerek kendisine hiç ummadığı bir anda el uzatarak yardım etmesi söz konusu olabilir. Farkında olmasa bile bu güç, Kaplan burcu insanını bu seneyi fazla zarara uğramadan atlatabileceğinin garantisini oluşturacaktır. 

Bunun dışında hatırlatalım ki kimse kolay kolay ya da yara almadan bir Kaplan’ı sahiplendiği araziden edemez. 2017’de bir Kaplan bir diğerini felakete sürükleyebilir. Bu yüzden 2017 yılı boyunca, bu burç bireyinin hemburçlarına karşı daha mesafeli, ve daha dikkatli davranması gerekebilir.

➔ 2017 Kaplan burcu yorumunun tamamını okuyun

🐯 Kaplan burcunun özelliklerinin tamamını okuyun

🐰 Tavşan

2017 Çin astrolojisinin dördüncü, Tavşan burcu yorumu

Doğum yılı:
1951, 1963,
1975, 1987,
1999, 2011,
2023

2017’de zaman zaman Tavşan burcu bireylerinin sinirlerine hakim olmaları gerekebilecek. Horoz senelerini pek haz edemeyen Tavşan burcu bireylerinin bir kısmı kendilerini eve kapatabilir ya da uzun bir tatile çıkabilir. Kontrolü dışına çıkan olaylar kendisini epey zorlayabilir.

Ancak Çin’de denildiği gibi her Tavşan’ın içinde bir Kaplan gizlidir. İnanılmaz çevikliğiyle kedi gibi tekrar ayakları üzerine düşmekte üstüne yoktur. Vietnam’da aynı Tavşan burcu için Kedi burcu denilmesi, bu özelliğinin bu tabir farklılığında katkısı olup olmadığının soru işaretini oluşturur.

Tavşan’ların bu sene rahat tutumlarından biraz ödün vererek tetikte bulunmaları ve her söze kanmayıp özellikle meslek ve insan odaklı kalitelerini önceden tecrübe ettikleri insanlarla işbirliği kurmaları tavsiye edilir.

➔ 2017 Tavşan burcu yorumunun tamamını okuyun

🐰 Tavşan burcunun özelliklerinin tamamını okuyun

🐲 Ejderha

2017 Çin astrolojisinin beşinci, Ejderha burcu yorumu

Doğum yılı:
1952, 1964,
1976, 1988,
2000, 2012,
2024

2017 senesi boyunca Ejderha burcu olanlar, ürettikleri kişisel girişim ve projelerin oluşumları sırasında ortaya çıkabilecek hatalardan kaçınabilmeleri ve tedbir almalarına rağmen oluşan olumsuzlukları ise hızlıca düzeltebilmeye özen göstermeleri gerekebilir. Bu sene Ejderha iş sahasında gösterdiği azim ve duyarlılıktan ötürü kendisine beklenmedik kapılar açabilir, hedeflerine ulaşma yolunda ona destek olacak yeni ve itibar sahibi kişilerle tanışabilir. 

Ayrıca bu sene Ejderha burcu bireyinin eline, kaybettiğini düşündüğü ya da hiç beklemediği bir yerden para geçebilir. Ancak Ejderha bireyi, 2017’de burcunda bulunacak şansın öteki yüzüyle karşılaşmaması adına, boyunu aşan işlere kalkışmaması gerekebilir. Dolayısıyla bu noktaya dikkat ettiği sürece huzurlu ve verimli bir Horoz senesi geçirmesi mümkün olabilecektir.

2017 Ejderha burcu yorumunun tamamını okuyun

🐲 Ejderha burcunun özelliklerinin tamamını okuyun

 

🐍 Yılan

2017 Çin astrolojisinin altıncı, Yılan burcu yorumu

Doğum yılı:
1953, 1965,
1977, 1989,
2001, 2013,
2025

Yılan burcu bireyleri, başarı ve muvaffakiyet yıldızının altında parlayan hoş ve huzurlu bir 2017 senesi geçirmeye hazırlanabilirler. Horoz yılları, Yılan burcu bireylerine olumsuz bir süreç değildir. Ayrıca bir Horoz senesinde oluşabilecek pozitif enerjiler, doğrudan Yılan burcu bireylerinin kapısını bulur. Ateş ve Metal elementlerini kendi bünyesinde de taşıyan Yılan burcu, özellikle bu sene kendisini geliştirmeye yardımcı olacak yaratıcılığı bulabilecek ve hedef belirlediği noktalara doğru, çalkantı ve zarar almadan, istikametini koruyabilecektir. 

Eğer var ise, uzun süredir uğraştıkları bir projenin getirilerini bu sene alabilme ihtimalleri olabilir. Onları hazırlıksız yakalayan iyi haberlere karşı soğukkanlılıklarını yitirmemeleri ve her koşulda isabetli kararlar almaları, kendileri ve çevreleri için son derece verimli olacaktır. Bununla beraber onlar için 2017, aile içi gerginliklerin azaldığını da belirtiyor. Tartışmaların yerini yeni ve farklı konular üzerinde sürdürülen uzlaşıcı diyaloglar, uzak ama elle tutulabilir gibi görünen hayallerin tekrar ortaya çıkmaları ve umulmayan nice güçlerin ruhlarında var olduklarının farkına varma anları alacaktır.

İşleri iyi giden ve gayet mutlu bir sene geçirecek olan Yılan burcu bireyinin tek dikkat etmesi konu doğrudan para biriktirebilme kapasitesi ile alakalıdır. Çünkü ruhuna iyi gelen 2017’nin ılık rüzgarı böyle devam etmeyip soğuk kışlara dönüşebilir. Bu sene harcamalarına dikkat etmeyen Yılan burcu bireyi gelecek yıllarda sert bir maddi sıkıntısı ile karşı karşıya kalabilir. Bu yüzden harcamadığı her kuruş, ilerde çok işine yarayıp, endişe bulutlarını hayatının gökyüzünden kolaylıkla dağıtabilecektir.

➔ 2017 Yılan burcu yorumunun tamamını okuyun

🐍 Yılan burcunun özelliklerinin tamamını okuyun

🐎 At

2017 Çin astrolojisinin yedinci, At burcu yorumu

Doğum yılı:
1954, 1966,
1978, 1990,
2002, 2014,
2026

2017 At burcu bireyleri için ortalama bir sene olacaktır. At burcunun bu yıl, Ateş Horoz senesinin kendisine has ve seçici pozitif enerjisinden yararlanabilmek için, kişisel tecrübelerinden edindiği deneyim ve bilgilerin her yerde ve bazı koşullarda geçerli olmadıklarının farkına varıp, kabullenmesi gerekebilir. Önlerine çıkacak engellerin çirkin yüzleriyle kafa kafaya toslamamak için daha çevik ve hoşgörülü, ürettikleri fikirlerde daha yaratıcı olmaları gerekebilecek. 

Fakat Horoz burcunun 2017 senesinde Ateş elementi altında olması, At burcu bireylerine her ne kadar rölatif bir denge ve koruma getirse de, olumsuz olaylar karşısında soğukkanlı durabilmeleri ve sinirlerine hakim olabilmeleri, sonradan pişmanlık duyacakları bir olaya karışabilmelerinin ihtimalini sıfırlayacaktır. Kendini geride tutabilen At sonradan mükafatlandırılabilir.

🐎 At burcunun özelliklerinin tamamını okuyun

 

🐑 Keçi

2017 Çin astrolojisinin sekizinci, Koyun burcu yorumu

Doğum yılı:
1955, 1967,
1979, 1991,
2003, 2015,
2027

Ateş elementinin de desteğiyle 2017 Horoz yılının enerji çizgileriyle uyumlu olan Keçi burcu bireylerini bu sene, epey hareketli ve yenilikçi akımlar bekliyor. Her koşulda insanlara kendilerini sevdirmek zorunda olmadıklarının huzur verici gerçeğiyle ile tanışabilir, farklı yolların aralarından bir tanesini seçmekte ise daha çok rahat davranabilirler. 

Kaydettikleri önemli başarıların getirdikleri büyük sevinçler sayesinde, kendi yaşamlarını yeniden düzene sokma ihtimalleri, kapılarını birden çok defa çalacaktır. Fakat şu da belirtilmelidir ki, 2016’da kazanç sağlayabilmiş Keçi burcunun, 2017’de tıpkı bazı diğer burçların yapmaları gerektiği gibi harcamalarında dikkatli ve özenli bir tutum sergilemesi, gelecek senelerde kendisini koruyacak emniyetin maddi sütununu oluşturacaktır.

🐑 Keçi burcunun özelliklerinin tamamını okuyun

🐵 Maymun

2017 Çin astrolojisinin dokuzuncu, Maymun burcu yorumu

Doğum yılı:
1944, 1956,
1968, 1980,
1992, 2004,
2016

2017’de Maymun bireylerini güzel bir süreç bekliyor. Kişisel projelerine yarayan yeni kişilerle tanışmaları, ya da kariyerlerinde bir üst basamağa erişebilme ihtimalleri yüksektir.  Önceden başladıkları projelerin bu sene daha sağlam bir tabana oturmalarına şahit olabilirler. Olumsuz olaylar karşısında inatla direnmekten çok, farklı ve alternatifi parlak yollar denemeyi seçebilirler. Ancak Maymun burcu insanı için her ne kadar 2017 rahat ve güvenli bir seneyi ifade etse de, ailelerini ihmal etmeleri takdirde yaşayacakları güneşli günlerin birdenbire kara bulutlarla kaplanabileceklerin ihtimalini ortadan kaldırıyor anlamına gelmez.

🐵 Maymun burcunun özelliklerinin tamamını okuyun

🐔 Horoz

2017 Çin astrolojisinin onuncu, Horoz burcu yorumu

Doğum yılı:
1945, 1957,
1969, 1981,
1993, 2005,
2017

2017 Horoz bireylerinin senesi olmasına rağmen iş ve özel hayatları için harcadıkları zamanı eşit değerli tutmaları gerekebilir. Bu dengeleme kapasitesi ön plana çıkıp geçirecekleri yılın kalitesinde önemli bir rol alabilir. Aslında özellikle 30 yaşı üstü Horoz burcu bireylerini daha çok ilgilendiren bu husus, dengeyi sağlayamayanlar için ayrılık ya da hayal kırıklığına uğratan bir olayı ifade edebilir.

Tartışma ve uzlaşmaların ardı ardına yaşanacakları bu dönemde, Horoz burcu bireylerinin hareketli ve her zaman eşit hak ve hukuku gözeten karakteri, kendisi bile farkında olmadan onu birden fazla önü görünmeyen belirsiz ve tehlikeli çukurların içine düşmemesine katkıda bulunacaktır.

Ayrıca, bu sene Horoz burcu bireyinin aşk hayatında bazı konularda ödün vermeyi öğrenmesi, kendisi ve sevdikleri için son derece faydalı olup belirli dönemlerde oluşan pozitif enerjilerden verimli bir şekilde yararlanmasının iyi haberini de beraberinde getiriyor. Geleneksel Çin astrolojisinde kendi yılında olan her burç bireyi, dolayısıyla 12 yıllık bir sürecin sonunda olduğu kadar yeni bir döngünün de başlangıcındadır. Her burç için geçerli olan bu durumu özetlemek gerekirse, bir burç bireyinin kendi yılı içinde yaptığı ya da oluşturduğu her olay, onu bekleyen gelecek 12 yılın başlıca ana hatlarını belirler. 

🐔 Horoz burcunun özelliklerinin tamamını okuyun

🐶 Köpek

2017 Çin astrolojisinin onbirinci, Horoz burcu yorumu

Doğum yılı:
1946, 1958,
1970, 1982,
1994, 2006,
2018

Horoz seneleri Köpek burcu bireyleri için pek de verimli seneler değildir. Ancak gündüz vakti doğan bireylerin bu sene daha şanslı olabilmeleri mümkündür. Ateş elementini At burcu gibi bünyesinde barındıran Köpek burcu, bu sene kavga ve tartışmalara karışmadığı takdir iyi bir sene geçirebilir. Aksi halde yakın çevresinden hüzünlendirici tepkiler alması, bir Horoz senesinin Köpek burcuna negatif enerji olarak geçmesini kaçınılmaz kılabilir.

Köpek burcu bireyleri için 2017’nin iyi geçmesi, yaptıkları işlerde gösterdikleri dikkat ve özen ile doğrudan bağlantılı olacaktır. Bu hususlara dikkat eden Köpek burcu bu seneyi esenle atlatıp onu bekleyen gelecek güzel yıllara şimdiden hazırlanabilir.

🐶 Köpek burcunun özelliklerinin tamamını okuyun

🐷 Domuz

2017 Çin astrolojisinin onikinci, Horoz burcu yorumu

Doğum yılı:
1947, 1959,
1971, 1983,
1995, 2007,
2019

2017 Ateş Horoz senesi Domuz burcu bireyleri için, özel ve kişisel hayatlarında ani bir değişiklik ya da bir takım yeni düzenlemelerin olmayacağı, ortalama bir denge dönemini temsil eder.

Karşılaşabilecekleri olumsuzlukları aşmak için daha çok çaba sarfetmeleri gibi kariyer planında arzuladıkları ilerlemelerde bir süre daha beklemek zorunda kalabilirler. Yalnız 2017, Domuz burcu bireyleri için para konusunda epey verimli olabilir.

Geçmişte yaptıkları yatırımların meyvelerini bu sene almaları mümkün olacaktır. Son olarak Horoz seneleri birçok burca aşk konusunda yaramasa da, bu sene bekar Domuz burcu insanı kendine has doğal çekiciliğinden dolayı, onu sonradan kolay kolay unutamayacak yeni kalpleri keşfedebilir. 

🐷 Domuz burcunun özelliklerinin tamamını okuyun

© KarmaWeather by Konbi - Tüm Hakları Saklıdır. karmaweather.com internet sitesinde yayınlanan yazı, tasarım ve resimler kısmi ya da bütün olarak izin alınmadan kullanılamaz.