Karma Weather
23 Ekim 2015

At burcu seneleri:
03/02/1954 - 23/01/1955
21/01/1966 - 08/02/1967
07/02/1978 - 27/01/1979
27/01/1990 - 14/02/1991
12/02/2002 - 31/01/2003
31/01/2014 - 18/02/2015
17/02/2026 - 05/02/2027

Tabu ve duvarları yıkabilen Çin astrolojisinin efsanevi ve karizmatik burcu At, 12 hayvanlı astroloji takviminde yedinci sırada yer alır.

At senesİ doğan kİşİ ateşlİ, hırslı, açık sözlü ve coşkulu bir kİşİlİğe sahİptİr. Her zaman hareket halİnde olmayı seven bu karakterİn ısıtan bİr kanı, büyüsü zor kavranabİlen bİr havası vardır. Yüreğinde alışılmışlardan çok uzak, farklı ve yenİlİklere İstİkametlİ derİn merak ve tutku gayelerİ barınır.

Hislerinin güçlü olması, istese dahil kaçıp kurtulamadığı bir iç gerçeğidir. At burcu insanının hep tutkulu ve bir ateş topu gibi yanan bir kalbe sahip olması, kendisinin çok erken yaşlardan itibaren derin aşk ya da hayal kırıklıkları yaşamasına neden olur. Yüreğinde yan yana dizilmiş mağaralar gibi her mağarada bir geçmiş, bir biten, bir ayrılık hikayesinin ateşi yanar. Sevdiği bir kişiden ayrılsa bile o kişiyi unutmaz. Kabine kilitlediği hatıraların ateşleri asla sönmeksizin zaman zaman gönlünün tavanını yakarcasına aydınlatır. Şükür olsun ki bu çok gözlü ve derin iç dünyası hayatının en karanlık anlarında bile kendisine ışık ve aydınlığı gösteren, inişli çıkışlı olsa dahil, umut ve yeniliğe doğru uzanan kaçış yollarıyla döşelidir. 

Özgürlüğünü her zaman bir adım önde tutan At burcu insanı, yalnızlığa her ne kadar dayanıksız olsa da kendisini sınırlı bir alanda bulduğu veya hissettiği an, hoşgörüsünü yitirip agresif bir karaktere bürünerek, ya da bencilleşerek, dışlayıcı çıkışlar sarfeden bir kişiliğe dönüşebilir. 

Farklı dünya kültürlerine ilgisi çok kuvvetli olduğundan, ikamet ettiği dışarıya dönük meslek alanlarında etkili ve başarılı olur. Kendisini ifade etme ve ikna kabiliyeti yüksektir. Karizmatik kişiliği sayesinde, kendisine destek verecek insanları huzuruna çekme beceri ve potansiyeli epey güçlüdür. Ne istediğini bilen ve güçlü karakterli olan bu kişi, kendisine emir verilmesinden pek hoşlanmaz.

Derin hislerini nesneleştirebildiği an çeşitli sanat dallarında büyük başarı elde edebilir. Çocukluğundan beri  girdiği ya da ürettiği aktivitelerin çoğu zaman beğeni ve dikkat çekecek nitelikte olmaları, ileride başarılı ve itibar sahibi olacak bir insan portresinin ön hatlarını belirler. 

Yine de, zaman zaman hızlı ve çabuk davranmayı seven yapısı taşkın olup, ürettiği işlere dikkatsizlik ya da özensizlik havası getirebilir. Dolayısıyla kritiğe uğrasa bile, iş sahasında güttüğü yüksek hırs ve zirvede olma tutkusu, görmesi gereken mühim pürüzleri kör noktada bırakabilir. 

Fakat her koşulda ilgi çekici konulardan bahsetmeyi sevmesi ve sıcak kanlı olabilmesi, çoğu insanın sevgisini kazanmasına yardımcı olmuştur. Kurduğu dostluklar sadık bir ilişki çerçevesinde uzun vadeli olur. Keşfedilmemiş topraklarda yeni deneyim ve maceralar peşinde koşuşturur ve temposunu her daim ritmik tutar. Bu haraketliğe ayak uyduramayan ve ritmini yavaşlatan kişilere adeta bir alerjisi vardır. Yaşlandıkça tolerans gücü artar.

İçindeki ateş neticesinde muhteşem çekici bir gücü ve popülerliği olan bu insan, hiç beklenmedik bir anda bir yardım kuruluşuna ya da bir yoksula tesirli bir yardım, ya da yüklü bir bağışta bulunarak hayata ve insanlığa ne kadar bağlı olduğunun ve ne kadar değer verdiğinin en gösterişsiz kanıtını sergilemek isteyebilir. 

Meslek:

İnsani Yardım Kuruluş üyesi, Şair, Halkla İlişkiler, Siyaset, Grafik Tasarım, Sanat, Spor, Havacılık

UĞURLU RENKLER

Kırmızı, Beyaz

UĞURLU RAKAMLAR

7, 11, 3

AT BURCU ÜNLÜ İSİMLER

Rembrandt, Isaac Newton, Louis Pasteur, Edgar Degas, Edgar Hopper, Anish Kapoor, Warren Buffet, David Cameron, Recep Tayyip Erdoğan, Abdelfatah Al-Sisi, François Hollande, Nelson Mandela, Angela Merkel, Theodore Roosevelt, James Cameron, Vincent Cassel, Sean Connery, James Dean, Sezen Aksu, Jimi Hendrix.

EN İYİ UYUM VE ANLAŞMALAR

At, Kaplan ve Köpek burçları Çin takviminin üçüncü uyum üçgenini oluşturur. At burcu doğal olarak Çin astrolojisinin Kaplan ve Köpek hayvan burçları ile uyumludur. 

Çin falı olarak da adlandırılan 12 hayvan burcu astrolojisinin içerisinde At burcunun bir de gizli bir dostu vardır: Keçi burcu.

Çin zodyak takviminde At ile uyumsuz ya da zıt olan burç Fare burcudur. 

Burç yorumunuz: At burcunun günlük burç yorumunu daha net bir şekilde algılayabilmesi için, yeni Çin takvimi yılına özel olan genel yorumdan bağımsız olarak, özellikle Fare burcu tarafından enerjilendirilen gün ve aylara dikkat etmesi gerekir.

BATI ASTROLOJİSİNİN ÇİN HAYVAN TAKVİMİNDEKİ EŞDEĞER BURÇLARI

Batı astrolojisiyle Çin astrolojisi arasında burç denklerini belirlemek neredeyse imkansızdır. Fakat yine de birşey söylemek gerekirse, batı astrolojisinin üçüncü sırasında yer alan İkizler burcuna en yakın olan Çin burcu, ay takviminde aşağı yukarı aynı tarihlere denk geldiği için At burcu olacaktır.

Karma Weather © KarmaWeather by Konbi - Tüm Hakları Saklıdır. karmaweather.com internet sitesinde yayınlanan yazı, tasarım ve resimler kısmi ya da bütün olarak izin alınmadan kullanılamaz.