🐴 Tabu ve duvarları yıkabilen Çin astrolojisinin efsanevi ve karizmatik burcu At, 12 hayvanlı astroloji takviminde yedinci sırada yer alır

At burcu seneleri:
10/01/1930 - 16/02/1931
15/02/1942 - 04/02/1943
03/02/1954 - 23/01/1955
21/01/1966 - 08/02/1967
07/02/1978 - 27/01/1979
27/01/1990 - 14/02/1991
12/02/2002 - 31/01/2003
31/01/2014 - 18/02/2015
17/02/2026 - 05/02/2027

📅 Çin burcunu öğren

At senesİ doğan kİşİ ateşlİ, hırslı, açık sözlü ve coşkulu bir kİşİlİğe sahİptİr. Her zaman hareket halİnde olmayı seven bu karakterİn ısıtan bİr kanı, büyüsü zor kavranabİlen bİr havası vardır. Yüreğinde alışılmışlardan çok uzak, farklı ve yenİlİklere İstİkametlİ derİn merak ve tutku gayelerİ barınır.

Hislerinin güçlü olması, istese dahil kaçıp kurtulamadığı bir iç gerçeğidir. At burcu insanının hep tutkulu ve bir ateş topu gibi yanan bir kalbe sahip olması, kendisinin çok erken yaşlardan itibaren derin aşk ya da hayal kırıklıkları yaşamasına neden olur. Yüreğinde yan yana dizilmiş mağaralar gibi her mağarada bir geçmiş, bir biten, bir ayrılık hikayesinin ateşi yanar. Sevdiği bir kişiden ayrılsa bile o kişiyi unutmaz. Kabine kilitlediği hatıraların ateşleri asla sönmeksizin zaman zaman gönlünün tavanını yakarcasına aydınlatır. Şükür olsun ki bu çok gözlü ve derin iç dünyası hayatının en karanlık anlarında bile kendisine ışık ve aydınlığı gösteren, inişli çıkışlı olsa dahil, umut ve yeniliğe doğru uzanan kaçış yollarıyla döşelidir. 

Özgürlüğünü her zaman bir adım önde tutan At burcu insanı, yalnızlığa her ne kadar dayanıksız olsa da kendisini sınırlı bir alanda bulduğu veya hissettiği an, hoşgörüsünü yitirip agresif bir karaktere bürünerek, ya da bencilleşerek, dışlayıcı çıkışlar sarfeden bir kişiliğe dönüşebilir. 

Farklı dünya kültürlerine ilgisi çok kuvvetli olduğundan, ikamet ettiği dışarıya dönük meslek alanlarında etkili ve başarılı olur. Kendisini ifade etme ve ikna kabiliyeti yüksektir. Karizmatik kişiliği sayesinde, kendisine destek verecek insanları huzuruna çekme beceri ve potansiyeli epey güçlüdür. Ne istediğini bilen ve güçlü karakterli olan bu kişi, kendisine emir verilmesinden pek hoşlanmaz.

Derin hislerini nesneleştirebildiği an çeşitli sanat dallarında büyük başarı elde edebilir. Çocukluğundan beri  girdiği ya da ürettiği aktivitelerin çoğu zaman beğeni ve dikkat çekecek nitelikte olmaları, ileride başarılı ve itibar sahibi olacak bir insan portresinin ön hatlarını belirler. 

Yine de, zaman zaman hızlı ve çabuk davranmayı seven yapısı taşkın olup, ürettiği işlere dikkatsizlik ya da özensizlik havası getirebilir. Dolayısıyla kritiğe uğrasa bile, iş sahasında güttüğü yüksek hırs ve zirvede olma tutkusu, görmesi gereken mühim pürüzleri kör noktada bırakabilir. 

Fakat her koşulda ilgi çekici konulardan bahsetmeyi sevmesi ve sıcak kanlı olabilmesi, çoğu insanın sevgisini kazanmasına yardımcı olmuştur. Kurduğu dostluklar sadık bir ilişki çerçevesinde uzun vadeli olur. Keşfedilmemiş topraklarda yeni deneyim ve maceralar peşinde koşuşturur ve temposunu her daim ritmik tutar. Bu haraketliğe ayak uyduramayan ve ritmini yavaşlatan kişilere adeta bir alerjisi vardır. Yaşlandıkça tolerans gücü artar.

İçindeki ateş neticesinde muhteşem çekici bir gücü ve popülerliği olan bu insan, hiç beklenmedik bir anda bir yardım kuruluşuna ya da bir yoksula tesirli bir yardım, ya da yüklü bir bağışta bulunarak hayata ve insanlığa ne kadar bağlı olduğunun ve ne kadar değer verdiğinin en gösterişsiz kanıtını sergilemek isteyebilir. 

Meslek:

İnsani Yardım Kuruluş üyesi, Şair, Halkla İlişkiler, Siyaset, Grafik Tasarım, Sanat, Spor, Havacılık

UĞURLU RENKLER

Kırmızı, Beyaz

UĞURLU RAKAMLAR

7, 11, 3

AT BURCU ÜNLÜ İSİMLER

Rembrandt, Isaac Newton, Fryderyk Franciszek Chopin, Louis Pasteur, Edgar Degas, Edgar Hopper, Anish Kapoor, Warren Buffet, David Cameron, Recep Tayyip Erdoğan, Abdelfatah Al-Sisi, François Hollande, Nelson Mandela, Angela Merkel, Theodore Roosevelt, James Cameron, Vincent Cassel, Sean Connery, James Dean, Sezen Aksu, Jimi Hendrix, Jennifer Lawrence, Emma Watson, Rita Ora, Zoe Sugg, Alex Wassabi, Ryan Higa, The Weeknd, Thomas Brodie-Sangster, Usher, James Franco, John Legend, Ashton Kutcher, Diplo, Andy Samberg, James Corden, Zach King

Çin burcunuzu öğrenin

karmaWeather
Powered by KarmaWeather

EN İYİ UYUM VE ANLAŞMALAR

At, Kaplan ve Köpek burçları Çin takviminin üçüncü uyum üçgenini oluşturur. At burcu doğal olarak Çin astrolojisinin Kaplan ve Köpek hayvan burçları ile uyumludur. 

Çin falı olarak da adlandırılan 12 hayvan burcu astrolojisinin içerisinde At burcunun bir de gizli bir dostu vardır: Keçi burcu.

Çin zodyak takviminde At ile uyumsuz ya da zıt olan burç Fare burcudur. 

Burç yorumunuz: At burcunun günlük burç yorumunu daha net bir şekilde algılayabilmesi için, yeni Çin takvimi yılına özel olan genel yorumdan bağımsız olarak, özellikle Fare burcu tarafından enerjilendirilen gün ve aylara dikkat etmesi gerekir.

BATI ASTROLOJİSİNİN ÇİN HAYVAN TAKVİMİNDEKİ EŞDEĞER BURÇLARI

Batı astrolojisiyle Çin astrolojisi arasında burç denklerini belirlemek neredeyse imkansızdır. Fakat yine de birşey söylemek gerekirse, batı astrolojisinin üçüncü sırasında yer alan İkizler burcuna en yakın olan Çin burcu, ay takviminde aşağı yukarı aynı tarihlere denk geldiği için At burcu olacaktır.

Karma Weather - 23 Ekim 2015

AT BURCU ÇEŞİTLERİ

🌳 Odun At

Odun At burcu yılları (20. yüzyıldan günümüze) 1954 ve 2014. 2018'de yaşı 64 ya da 4. Totem rakamı 31.

Odun At burcu bireyi Odun At burcu insanı espri anlayışı geniş, iyimser ve beraberliğinden hoşlanılan bir kişidir. İlişkilerinde asla art niyet gütmeyen Odun At burcu insanı diplomaside bulunan doğru sözsel iletişim kurallarına hakimdir. Gücünü ve cesaretini, verimli hayal gücünü besleyen yeni keşif alanlarından temin eder. Ancak Odun At bireyi, Dünya olgularına karşı son derece açık ve gerçekçi bir yaklaşım gütmesine rağmen yakın ilişkilerini, çoğunlukla ve sadece kendisiyle aynı yaşam vizyonunu paylaşan insanlardan seçmeye özen göstermekten taviz vermez.

🔥 Ateş At 

Ateş At yılları (20. yüzyıldan günümüze) 1966. 2018'de yaşı 52. Totem rakamı 43.

Ateş At burcu insanı hareketli, zeki, karizmatik bir havaya sahiptir. Ateş elementini duble barındıran bu burcun bireyi son derece çoşkun ve tutkulu olmasının yanı sıra değişken ve kararsız olan bir tabiatıyla da bilinir. Tekrar ve süreklilik gereken işlerde dikkatini müddet toplamakta zorlandığından ötürü çok büyük arzularla başladığı işleri bile yarı tamamlanmış bırakmaya meyillidir. Lâkin Ateş At burcu insanı inanılmaz derecede gururlu, asil ve zapt edilemez bir karakter olmasına rağmen güçlü bir iletişim kapasitesi ve keskin bir analiz yeteneği sayesinde, karşısındakini etkilemekte çok zorluk çekmez.

🗿 Toprak At

Toprak At burcu yılları (20. yüzyıldan günümüze) 1918, 1978. 2018'de yaşı 100 ya da 40. Totem rakamı 55.

Diğerlerine At burcu bireylerine göre daha uysal alan Toprak At insanının, son derece aklı başında bir kişiliği vardır. Özgürlük ve geniş arazilere adeta aşık olan bu burç nerde nereye ve özellikle parasal yatırım yapmasını çok iyi bilir. Bileği zor bükülen bir strateji uzmanı olan Toprak At burcu, verdiği kararlarda çok dikkatli ve ağır davranır. Fakat kavrama ve öngörü kapasitesi yüksek olmasına rağmen Toprak At burcu bir konuyu incelerken zaman zaman bir detaya takılıp sonuca ulaşmakta zorluk çekebilir. Çeşitli bilim ve uzmalık dallarına ilgi besleyen Toprak At burcu insanının aşk ve duygusal konularda ise, kalbinin yerini beyni tutar.

🔧 Metal At

Metal At burcu yılları (20. yüzyıldan günümüze) 1930, 1990. 2018'de yaşı 88 ya da 28. Totem rakamı 7.

Metal At burcu bireyi cesur, popüler, deli dolu ama bir o kadar da işinde ciddi ve başarılı, karşı cinsin ilgisini çeken asil bir karakterdir. Bitmez tükemnez bilmeyen bir enerjisi vardır. Yeni şeyler öğrenmeye meraklı olduğu kadar yaratıcı bir kişiliğe sahiptir. Seyahati çok seven Metal At burcu insanı birçok meslek alanında başarı gösterebilir. Bir şeyi ilk defa denemekten çok hoşlandığı gibi Dünya'nın kendi etrafında döndüğünü zanneder. Ama bir şeyi kafaya koyduğu an fikrini ve yolunu kolay kolay değiştirmez. Aslında Metal At burcu bireyi tecrübesi olmasa dahil sadece kendisine muhteşemliğini kantlamak için bilmediği işlere bile kalkışmaktan çekinmez. Fakat her ne olursa olsun beyninin her daim yeni fikirlere açık olmasının sayesinde, çok zor olan döngülerden bile kıl payı sıyrılma kabiliyeti, dudak uçlatan cinslerdendir. 

💧 Su At

Su At burcu yılları (20. yüzyıldan günümüze) 1942, 2002. 2018'de yaşı 76 ya da 16. Totem rakamı 19.

Su At burcu bireyi entel, cazibeli ve zarif bir kişilik olduğu kadar tedirgin bir zihniyete sahiptir. Konfor düşkünü olan Su At burcu insanı son derece iyi bir müzakerecidir. Muhabbeti hoş ve eloküsyonu düzgün olmasının yanı sıra her zaman ilgi çekici konulardan bahseder ve oldukça geniş bir mizah anlayışı vardır. En büyük sorunu çok fazla fikir değiştirmesinden kaynaklanır ve dolayısıyla uzun vadeli projelerde ilerletmekte sorun yaşar. Sınırlarını tanıması hedeflerine daha sağlıklı ulaşabilmesine yardımcı olacaktır. Yine de zaman zaman düzensiz de olabilen Su At burcu insanı, aynı anda kuvvetli bir adaptasyon gücüne de sahip olmasıyla bilinir.

Karma Weather © KarmaWeather by Konbi - Tüm Hakları Saklıdır. karmaweather.com internet sitesinde yayınlanan yazı, tasarım ve resimler kısmi ya da bütün olarak izin alınmadan kullanılamaz.