Karma Weather
23 Ekim 2015

Domuz burcu seneleri:
22/01/1947 - 09/02/1948
08/02/1959 - 27/01/1960
27/01/1971 - 14/02/1972
13/02/1983 - 01/02/1984
31/01/1995 - 18/02/1996
18/02/2007 - 06/02/2008
05/02/2019 - 23/01/2020
23/01/2031 - 10/02/2032

Çin takviminin onikinci ve en son burcu olan Domuz, bu burca ait bir senede doğan kişinin genelde sempatik, dürüst ve çalışmayı seven bir insan olmasını sağlar.

Ferahlatıcı hoşgörüsü, geniş cömertliği ve taşıdığı temiz kalbi neticesinde çevresinde çok sevilen kişilerden olur.

Sevİlİp beğenİlmek onun İçİn çok önemlİ olduğundan, moda ve yenİ gİyİm tarzlarını yakından takİp eder. Hayatın verdİğİ güzellİklerden faydalanıp hoş vaKİt geçİrmek adına para harcamaktan çekİnmez. 

İnsan yanında bile kolayca kendi hayal dünyasına dalması, yaşamın güzelsizliklerinden bir kaçış ya da içinde kabaran endişelerini yatıştırmak niyetindedir. Bu yüzden şehir gürültüsü ve şiddetinden uzak, ruhunu huzurda hissedebileceği temiz havalı bir doğa ya da bir köy evinde yaşamak en gizli arzuları arasında gelir. Yaptığı işlerde güvenilir, el becerisi kuvvetli bir çalışandır. Kalite yanlısı ve pratik olması, iş dünyasında aranan karakterler arasında olmasını sağlar. Zaman zaman yavaş olduğu görülse bile başladığı işi bitirmesini benimsediğinden, saygı görülen bir iş ortağıdır. 

Dürüstsüzlüğe son derece alerjili olmasıyla birlikte kendisini güvenli ortamda hissetmeyen Domuz burcu insanı, ağızını mühürler ve özel hayatına dair sorulan soruları sevmez. Israr eden kişi veya davranışı terbiye noksanlığı ile damgalar, bulunduğu huzursuz yerden bir an evvel kurtulmak adına türlü türlü girişimlerde bulunur.

Evi ve ailesinin yanı onun için en değerli ve en çok mutlu olduğu yerlerdir. Ancak her ne kadar aile ve dostlarıyla her daim beraber olmaktan hoşlanabilse de, tek başına kalmak onu kolay kolay ürkütmez. Bu durumlarda önce kendisini temsil eden farklı aktivitelerle ilgilenerek, kendi dünyasına has, küçük ya da geçici mutluluklar yaratıp huzurlu olmayı yine de başarır.

Çok kibar ve sevecen yapılı bu insanın kişiliği yardım sever ve kolay affetme tabiatındadır. Ancak kendisine yapılmayan bir yardım ya sunulmayan bir hoşgörü, kalbini çok kolay incitmekle beraber, acısını belli etmeksizin kalbinde taşımasına neden olur.

Akıllı, temiz kalpli ve huzuruna düşkün Domuz burcu insanı para ve iktidarı sadece konfor getirdiği için sever. Şans hayat boyunca kendisine eşlik ettiği için zaman zaman para ve servet kapısını çalar. Ancak bundan faydalanabilmesi için aldığı tavsiye ve izlediği yönleri doğru seçmeli ve gizli ya da arkadaşlık bahanesiyle kanını emmeye çalışanlardan her koşulda uzak durmayı başarabilmesi gerekir. Aksi takdirde kendi kapısına gelen şans, o daha açmadan başka eller tarafından toplanabilir ya da yakılabilir. Bu yüzdendir ki Domuz burcu insanının bu güvenilir ve iyi yürekli karakter yapısı, çoğu zaman ondan yararlanmak isteyen kişiler tarafından bir fırsat olarak görülebilir, bir naiflik olarak algılanabilir. 

Meslek:

Dekorasyoncu, Organizasyon sorumlusu, Çiçekçi, Avukat, Yardım Kuruluşu üyesi, Müzisyen, Yazar, Pastacı

UĞURLU RENKLER

Mavi, Yeşil

UĞURLU RAKAMLAR

12, 4, 8

DOMUZ BURCU ÜNLÜ İSİMLER

Jules Verne, Elon Musk, Hillary Clinton, Edvard Munch, Jackson Pollock, Diego Velázquez, King Henry VIII of England, Oliver Cromwell, Thomas Jefferson, Henry Kissinger, Dilma Roussef, Edward Snowden, Ernst Hemingway, Stephen King, Yaşar Kemal, Elif Şafak, Woody Allen, Alain Delon, Mélanie Laurent, Michel Berger, Snoop Dog.

EN İYİ UYUM VE ANLAŞMALAR

Domuz, Tavşan ve Keçi burçları Çin takviminin dördüncü uyum üçgenini oluşturur. Domuz burcu doğal olarak Çin astrolojisinin Tavşan ve Keçi hayvan burçları ile uyumludur. 

Çin falı olarak da adlandırılan 12 hayvan burcu astrolojisinin içerisinde Domuz burcunun bir de gizli bir dostu vardır: Kaplan burcu.

Çin zodyak takviminde Domuz ile uyumsuz ya da zıt olan burç Yılan burcudur. 

Burç yorumunuz: Domuz burcunun günlük burç yorumunu daha net bir şekilde algılayabilmesi için, yeni Çin takvimi yılına özel olan genel yorumdan bağımsız olarak, özellikle Yılan burcu tarafından enerjilendirilen gün ve aylara dikkat etmesi gerekir.

BATI ASTROLOJİSİNİN ÇİN HAYVAN TAKVİMİNDEKİ EŞDEĞER BURÇLARI

Batı astrolojisiyle Çin astrolojisi arasında burç denklerini belirlemek neredeyse imkansızdır. Fakat yine de birşey söylemek gerekirse, batı astrolojisinin sekizinci sırasında yer alan Akrep burcuna en yakın olan Çin burcu, ay takviminde aşağı yukarı aynı tarihlere denk geldiği için Domuz burcu olacaktır.

Karma Weather © KarmaWeather by Konbi - Tüm Hakları Saklıdır. karmaweather.com internet sitesinde yayınlanan yazı, tasarım ve resimler kısmi ya da bütün olarak izin alınmadan kullanılamaz.