🐷 Çin burcu Domuz - Çin takvimi Domuz senesi doğan kişi genelde sempatik, dürüst ve çalışmayı seven bir insandır

Domuz burcu seneleri:
16/02/1923 - 04/02/1924
04/02/1935 - 23/01/1936
22/01/1947 - 09/02/1948
08/02/1959 - 27/01/1960
27/01/1971 - 14/02/1972
13/02/1983 - 01/02/1984
31/01/1995 - 18/02/1996
18/02/2007 - 06/02/2008
05/02/2019 - 23/01/2020
23/01/2031 - 10/02/2032

📅 Çin burcunu öğren

Ferahlatıcı hoşgörüsü, geniş cömertliği ve taşıdığı temiz kalbi neticesinde çevresinde çok sevilen kişilerden olur.

Sevİlİp beğenİlmek onun İçİn çok önemlİ olduğundan, moda ve yenİ gİyİm tarzlarını yakından takİp eder. Hayatın verdİğİ güzellİklerden faydalanıp hoş vaKİt geçİrmek adına para harcamaktan çekİnmez. 

İnsan yanında bile kolayca kendi hayal dünyasına dalması, yaşamın güzelsizliklerinden bir kaçış ya da içinde kabaran endişelerini yatıştırmak niyetindedir. Bu yüzden şehir gürültüsü ve şiddetinden uzak, ruhunu huzurda hissedebileceği temiz havalı bir doğa ya da bir köy evinde yaşamak en gizli arzuları arasında gelir. Yaptığı işlerde güvenilir, el becerisi kuvvetli bir çalışandır. Kalite yanlısı ve pratik olması, iş dünyasında aranan karakterler arasında olmasını sağlar. Zaman zaman yavaş olduğu görülse bile başladığı işi bitirmesini benimsediğinden, saygı görülen bir iş ortağıdır. 

Dürüstsüzlüğe son derece alerjili olmasıyla birlikte kendisini güvenli ortamda hissetmeyen Domuz burcu insanı, ağızını mühürler ve özel hayatına dair sorulan soruları sevmez. Israr eden kişi veya davranışı terbiye noksanlığı ile damgalar, bulunduğu huzursuz yerden bir an evvel kurtulmak adına türlü türlü girişimlerde bulunur.

Evi ve ailesinin yanı onun için en değerli ve en çok mutlu olduğu yerlerdir. Ancak her ne kadar aile ve dostlarıyla her daim beraber olmaktan hoşlanabilse de, tek başına kalmak onu kolay kolay ürkütmez. Bu durumlarda önce kendisini temsil eden farklı aktivitelerle ilgilenerek, kendi dünyasına has, küçük ya da geçici mutluluklar yaratıp huzurlu olmayı yine de başarır.

Çok kibar ve sevecen yapılı bu insanın kişiliği yardım sever ve kolay affetme tabiatındadır. Ancak kendisine yapılmayan bir yardım ya sunulmayan bir hoşgörü, kalbini çok kolay incitmekle beraber, acısını belli etmeksizin kalbinde taşımasına neden olur.

Akıllı, temiz kalpli ve huzuruna düşkün Domuz burcu insanı para ve iktidarı sadece konfor getirdiği için sever. Şans hayat boyunca kendisine eşlik ettiği için zaman zaman para ve servet kapısını çalar. Ancak bundan faydalanabilmesi için aldığı tavsiye ve izlediği yönleri doğru seçmeli ve gizli ya da arkadaşlık bahanesiyle kanını emmeye çalışanlardan her koşulda uzak durmayı başarabilmesi gerekir. Aksi takdirde kendi kapısına gelen şans, o daha açmadan başka eller tarafından toplanabilir ya da yakılabilir. Bu yüzdendir ki Domuz burcu insanının bu güvenilir ve iyi yürekli karakter yapısı, çoğu zaman ondan yararlanmak isteyen kişiler tarafından bir fırsat olarak görülebilir, bir naiflik olarak algılanabilir. 

Meslek:

Dekorasyoncu, Organizasyon sorumlusu, Çiçekçi, Avukat, Yardım Kuruluşu üyesi, Müzisyen, Yazar, Pastacı

UĞURLU RENKLER

Mavi, Yeşil

UĞURLU RAKAMLAR

12, 4, 8

DOMUZ BURCU ÜNLÜ İSİMLER

Jules Verne, Elon Musk, Hillary Clinton, Edvard Munch, Jackson Pollock, Diego Velázquez, King Henry VIII of England, Oliver Cromwell, Thomas Jefferson, Henry Kissinger, Dilma Roussef, Edward Snowden, Ernst Hemingway, Stephen King, Yaşar Kemal, Elif Şafak, Woody Allen, Alain Delon, Mélanie Laurent, Michel Berger, Snoop Dog, Christopher Boykin, Logan Paul, Ross Lynch, Kendall Jenner, Troye Sivan, Niki Demartino, Kim Taehyung, Brittany Raymond, Park Jimin, William Brent, Meredith Foster, Swae Lee (Rae Sremmurd), Timothée Chalamet

Çin burcunuzu öğrenin

karmaWeather
Powered by KarmaWeather

EN İYİ UYUM VE ANLAŞMALAR

Domuz, Tavşan ve Keçi burçları Çin takviminin dördüncü uyum üçgenini oluşturur. Domuz burcu doğal olarak Çin astrolojisinin Tavşan ve Keçi hayvan burçları ile uyumludur. 

Çin falı olarak da adlandırılan 12 hayvan burcu astrolojisinin içerisinde Domuz burcunun bir de gizli bir dostu vardır: Kaplan burcu.

Çin zodyak takviminde Domuz ile uyumsuz ya da zıt olan burç Yılan burcudur. 

Burç yorumunuz: Domuz burcunun günlük burç yorumunu daha net bir şekilde algılayabilmesi için, yeni Çin takvimi yılına özel olan genel yorumdan bağımsız olarak, özellikle Yılan burcu tarafından enerjilendirilen gün ve aylara dikkat etmesi gerekir.

BATI ASTROLOJİSİNİN ÇİN HAYVAN TAKVİMİNDEKİ EŞDEĞER BURÇLARI

Batı astrolojisiyle Çin astrolojisi arasında burç denklerini belirlemek neredeyse imkansızdır. Fakat yine de birşey söylemek gerekirse, batı astrolojisinin sekizinci sırasında yer alan Akrep burcuna en yakın olan Çin burcu, ay takviminde aşağı yukarı aynı tarihlere denk geldiği için Domuz burcu olacaktır.

Karma Weather - 23 Ekim 2015

Domuz burcu çeşİtlerİ

🌳 Odun Domuz

Yirminci yüzyıl Odun Domuz yılları:1935, 1995. 2018'de yaşı 83 ya da 23. Totem rakamı 12.

Odun Domuz barışçıl, diplomat, hassas, hoşsohbet, sadık ve pozitif düşünen bir karakterdir. Çevresine neşe ve sevgi saçar. Sevdiklerine zarar verilmesinden hoşlanmaz. Güzel nesnelere, güzel yemeklere bayılır, eğlenmesini bilir. Şans özellikle bu burcun kadın olan bireylerin baş ucundan ayrılmaz. Taşkın mizaçlı bir bünyeye sahip olsa da kurallara uyar. Fakat sıcakkanlılığının yanı sıra aklı bir karış havada ve biraz taslak olan bir zihin yapısı vardır. Kader çizgisi belirsiz olduğu için inişli çıkışlı süreçler yaşamaya meyillidir. Ama her ne olursa olsun önünde sonunda kendisine iyi ve konforlu bir hayat biçmeyi başarır. Para biriktirmesini sevse de gerçekte oldukça cömerttir.   Zaman zaman insanları çıkarları için manipüle edebilse de, kazançlarının belli bir bölümünü birilerine yardım etmek için harcamaktan çekinmez. Bu tutumu kişisel girişimlerinde destek bulmasına neden olur. 

Odun Domuz insanı herkesle iyi anlaşmaya özen göstermeye çalışır, gördüğü kusurlara öz yumar. İnsanlara güvenini kolay yerleştirir. Onları bir araya getirmekte başarılıdır. Lâkin bu burç mesubunun, bir de hak etmeyen kişilere güven duyma gibi sorun oluşturan negatif bir huyu vardır. Ayrıca çoğu zaman düşmanlarını diğer bazı burçlar gibi çabuk ayırt etmekte zorlanır. Üstelik, zararlı kişilerle aynı ortamları paylaşması, Odun Domuz burcu bireyinin karakterini olumsuz bir şekilde gelişmesine ya da değişmesine sebep olabilir. Bu da zamanla, gerçekten iyiliğini isteyen kişileri kendisinden uzaklaşmalarının başlıca sebebi olur. Kötü niyetli insanlara kendini harcatabilme potansiyeli taşıyan Odun Domuz burcu bireyinin kurduğu insan ilişkilerinde seçici olamayışı, ne yazık ki kendi kafasına kendi çorabını örebilen en başarılı burçlar arasında olmasını sağlar.  Profesyonel olarak Odun Domuz burcu girişimci ve hırslıdır. Sorumluluk sahibidir. Aynı anda iyi niyetli, uysal ve yardımsever bir tabiattır. Mesleki konularında faydalanabileceği insanlarla ortaklık yapmayı arzular. Pozitif ve tetikleyici bir varlıktır. El beceresi gerektiren işlerde muvaffakiyetlidir. Sanatsal yatkınlıklarının beraberinde edebiyat ve müzik gibi alanlara merak duyabilir. Bu dallarda sağlam bir eğitimin desteğinde, kalıcı başarılar yakalamaya elverişlidir. Bir diğer yandan oldukça iştahlı olan bu burcun insanı için lokantacılık mesleği, verimli getiriler elde edebileceği alternatif seçenekler arasında yer alır.

Aşk denince Odun Domuz tutkuludur, şevhetlidir. Son derece yoğun ve güçlü hisleri vardır. Ailesine son derece bağlıdır. Yaşamında örf ve adetlerin yeri çok önemlidir. Stabil bir yaşam çerçevesi, en mutlu olabileceği hayat standartıdır.  Evlendiğinde çocuk yapmaktan çekinmez. Kızdığında kısa bir öfke patlamasından sonra günlerce surat asabilir. Ama hatalıyken de kendini affettirmekte zorluk çekmez. Odun Domuz burcu insanının optimum huzur ve mutluluğu için, mümkün olabildiğince duygusal şantajlara gelmemesi gerekir. Kendisine gerçekten değer veren kesimlerin nasihatlarını uygulaması hayat kalitesi için son derece önemli bir tutum olacaktır.

🔥 Ateş Domuz

Ateş Domuz yılları (20. yüzyıldan günümüze) 1947, 2007. 2018'de yaşı 71 ya da 11. Totem rakamı 24.

Ateş Domuz burcu bireyi duyguları derin, fikirlerinde hareketli ve oldukça cesur olan bir kişiliktir. Yaratıcı ve ilerici bir doğası vardır. Pozitif düşünür. Önyargısızdır. Olumlu, girişken ve kendine güvenen bir insandır. Karakterinde çoçukluğunda ailesi tarfından aldığı eğitimin derin izlerini taşır. Uzaktan materyalist bir kişi olarak algılanabilse de gerçekte çevresine karşı son derece cömerttir. Tanımadığı insanlara bile yardım etmekten çekinmez. Bilmediği şeylerden korkmaz. Kazanmayacağını sezdiği şeyler için dahil şansını dener. Lâkin seçim yaparken zorlanır. Zira bir yandan maceralı bir hayat düşlerken, diğer yandan konforlu ve güvenli bir yaşam alanından ayrılmak istemez. Dolayısıyla çoğu zaman, bu iki ayrı uç yaşam konsepti arasında gelgit yapması ona değerli bir zaman kaybettirebilir.

Ateş Domuz burcunun profesyonel kimliği endişeli ve idealist bir karakter içerir. Mücadeleci bir ruha sahip olan bu birey bir şeye inandıkça o şeye dair güttüğü hırsını arttırır. Yüzlerce insanın çalıştığı fabrika ortamlarına daha iyi adapte olabilir. Ancak özel hayatında olduğu gibi burda da zaman zaman objectif olmakta zorlanabilir. Mesleki başarısı duygularını kontrol etme ve objektif olabilme kapasitesiyle doğrudan alakalıdır.  Her ne kadar zor başlangıçlar yaşasa da, tecrübe sahibi oldukça başarıyı daha kalıcı bir şekilde yakalama potansiyelini arttırır.
Duygusal yönden Ateş Domuz burcu insanı ailesine son derece bağlıdır. Onlara sunabileceği huzurlu ve mutlu bir hayat için birikim yapmaya eğilimlidir. Gençliğinde ise aşk ilişkileri inişli çıkışlı bir karakterdendir. Genç Ateş Domuz burcu insanı inatçı davranışlar sergileyebilir, gönül işlerinde ani kararlar verebilir. Öfkelendiğinde otoriter, alıngan ve baskılayıcı bir huy tutunabilir. Olumsuz olduğu zaman haşin ve kışkırtıcı davranabilmesi, karşılığında kabullenemediği eleştiriler almasına neden olur. Oysa o bir yandan emir verirken diğer yandan da pişmanlık duyguları yaşar. Bunun dışında yaşamın nimetlerinden yaralanmasını seven Ateş Domuz burcu bireyinin hayatının kilit noktalarında nefsi ile sorun yaşayabilir. Bu yüzden ömrü boyunca gerek bedensel ya da gerek sosyal sağlığına zarar verebilecek her tür sübstans, alışkanlık ve de kişilere karşı son derece dikkatli ve olabildiğince mesafeli bir tutum içinde olması kendisi için hayati bir önem taşır.

🗿 Toprak Domuz 

En son Toprak Domuz senesi 1959. 2018'de yaşı 59. Totem rakamı 36.

Toprak Domuz burcu huzurlu, duyarlı, hayata bağlı ve geleceğini planlayan bir karakterdir. Aklıselim, pratik zekalı ve mantıklıdır. Toprak elementi dengeli, sabırlı ve üretken olmasını sağlar. Yeme ve içmeyi sever. Maddi güvenceye öncelik verir. Eşitlikten yanadır. Zor durumda olan kişilere karşı son derece yardımsever davranır.

Kendi kişisel sorunları için pek endişelenmez. Toprak Domuz burcu insanı ailesine bağlı olduğu kadar yaptığı işi sever. Diğer hemburçlarına göre daha dayanıklıdır. Parasal sorumlulukları olan aktivitelerde başarılıdır. Sadık bir çalışan, anayış sahibi bir dost, güvenilir bir ortaktır. Otoriter bir profil değildir fakat zaman zaman kendisine karşı sert davranabilir. Belirlediği hedeflere ulaşmak için çaba sarfeder lâkin hırs ve istekleri ölçülü bir boyuttadırlar. Dolayısıyla kontrollü azmi, strese karşı dayanıklı olmasını sağlar. Yine de yüreğiyle odaklandığı bütün hedefleri, önünde sonunda somutlaştırır. Bunun dışında Toprak Domuz burcu bireyi özel yaşamında olduğu gibi profesyonel hayatında da başarından çok huzur ve düzene öncelik verir. Bu yüzden bazen gölgede olmayı ya da sorunların dışında kalmayı tercih eder. Kendisi bağımsız girişimlerden çok titizlik gerektiren rutin mesleklera daha yatkındır. Devlet memuru ya da önemli bir kurum görevlisi olabilir. Bu tip kariyer alanları, kalıcı kazançlar elde edebileceği profesyonel aktiviteler arasında yer alır.
Gönül ilişkilerinde tutkudan çok şevkat ve güvenceye ihtiyaç duyar. Kimi zaman beklenmedik bazı konu ya da durumlarda gereksiz yere çekingen davranabilir. Bu yüzden içine kapanık birisi olarak algılanabilir. Bununla birlikte dışa vurmaya zorlandığı arzuları yüzünden günlük yaşamını zorlaştırabilir. Yine de Toprak Domuz burcu evebeyninin evinin huzuru için yapmayacağı şey yoktur. Ayrıca son derece iyi bir eğitmen olan bu karakter sevdikleri için fedakarlık yapmaktan asla çekinmez.

🔧 Metal Domuz

En son Metal Domuz senesi 1971. 2018'de yaşı 47. Totem rakamı 48.

Metal Domuz burcu insanı gurulu, tutkulu, hayata doğrudan bakan, son derece sosyal bir karakterdir. Cazibelidir. Bir şeye karşı sevgi ya da ilgisi olduğunda bunu gizlemez. Olumulu düşünür, adalet yanlısıdır. Orijinal olmayı sever. Fazla gizlisi saklısı olmadığı gibi aklı ve kalbinden geçenleri art niyetsiz bir şekilde dile getirir. Bu burcun insanı kendine güvenir, zor koşullara dayanıklıdır. Lâkin sorumluluk denince ortalıktan kaybolur. Çünkü onun hiç büyümek istemeyen ergen bir tarafı vardır. Yine da sorumluluk üstelenmekte sorun yaşayabilse de birlikte çıktığı takım arkadaşlarını asla yarı yolda bırakmaz.

Metal Domuz burcu insanı çevresinin kendisi hakkında ne düşündüklerine çok önem verir. Bu da kendi hayatını kendisinin kontrol edebilmesini zorlaştırır. Sevdiklerine karşı koruyucu ve yardımsever davranması, onlar tarafından her koşulda sevilip sayılmaya ihtiyacının olduğunu belirtir. Ayrıca düşmanlarını küçümseyebildiği kadar dostlarına hakettiklerinden daha fazla değer verebilir. Bununla birlikte Metal Domuz burcu bireyinin çok fazla açık sözlü olması zaman zaman başına dert açar. Kötülüğünü isteyen insanlar bu açık sözlülüğünü ona karşı bir silah olarak kullanmaktan çekinmez. İlaveten bu burcun insanı dünyaya açık, dinç ve belirgin bir karakter olsa da çoğu zaman bir konu ya da duruma karşı objektif olabilme sıkıntıları yaşar. En negatif yönlerinden biri tamahkârlıktır. Böyle bir tutuma geçtiği an kaba, sert, kaprisli ya da şımarık davranabilir. Üstelik sinirlendiğinde uzlaşmaya uzak bir tabiata dönüşerek çelişkili bir kişiliğe bürünür. Öfkeli anlarında kendine hakim olmakta zorlandığından ötürü ürkütücü ve tehlikeli hareketler sergileyebilir.

İş konusunda Metal Domuz burcu insanı dinç ve faydalı bir çalışandır. Hırslı, kararlı, girişimci ve korkusuzdur. Yaşamı boyunca birçok farklı profesyonel uğraş deneyebilir. Kendisine destek olabilecek itibar sahibi kişilerle dostluk ilişkisi kurmasını iyi bilir. Fakat iş hayatında çalışma ve üretim kapasitesinden çok peşini hiç bırakmayan şansı sayesinde başarıya ulaşır. Seyahat ve iletişim içeren bütün meslekler, hünerlerini daha etkin bir şekilde kullanabileceği profesyonel alanlar arasında yer alır.

Gönül ilişkilerinde bağlılık kurduğu temasları hayatın akışına bırakır. Ya olur ya olmaz tarzında takılır, kısmete inanır. Bekarlık kendisine göredir fakat yalnız kalmayı sevmez. Farklı cinsel eğilimlere meyilli olabilir. Ancak Metal Domuz parasını biriktirmekte zorlandığı için yaşlandığında geçim sıkıntılarıya karşılaşabilir. Bu yüzden kendisinden daha olgun biriyle birliktelik kurması maddi ve manevi güvencesi için son derece önemlidir. 

💧 Su Domuz

En son Su Domuz senesi 1983. 2018'de yaşı 35. Totem rakamı 60.

Su Domuz burcu insanı duyarlı, dürüst, cömert ve romantik bir karakterdir. Bu burç ve element eşleşmesi daha çok kadınlar için uygundur. Her yerinden sevgi fışkırır. Özgürlüğü seven ve sadık bir karakter olmasının yanı sıra ince ve hassas bir tabiattır. Mantığından çok duygularına göre hareket eder. Mucizelere inanır. Sağlam inançları olduğu gibi gerçekten de yeteneklidir. Örneğin yeni bir dil öğrenmekte zorluk çekmez. Dostlarına gözü kapalı güvenir. Onlarla hoş ve sıcak ortamlarda vakit geçirmesini sever. Lüks ve pahalı şeylere para harcamaktan çekinmez. Sosyetik ortamları sevdiği kadar kurallara uymasını da bilir. Lâkin çoğu zaman insanların kötü niyetli olabileceklerine irdelemekte zorluk çekebilir. Ya da ihmalkâr bir tutum yüzünden arkadaş kaybedebilir.

Profesyonel bakımdan Su Domuz burcu insanı bir işe girişmekte zorluk çekse de başladığı an sebatkâr bir tutum içine girer. Ayrıca Su elementi iletişim becerisini yüksek tutması, etkin ve verimli müzakereler yürütme kapasiteli olmasını sağlar. Öte yandan bu burcun insanı insanların gizli arzularını keşfetmekte bir hayli başarılıdır. Su Domuz burcu bireyi insan ilişkileri ya da sanat ile ilgili meslek alanlarında yüksek kazanç elde edebilir. Lüks, moda ya da eğlence dünyasına ait profesyonel aktivitelerde de şansını deneyebilir. Ama unutmamalıdır ki Su Domuz karakteri daha çok cazibe ve çekiciliği sayesinde başarıya ulaşır. Bu yüzden dış görünüşüne özen göstermesi oldukça önemlidir. Bunun dışında Su Domuz burcu insanı iş hayatında sevilmediğini ya da dışlandığını gördüğü an elini kolunu bağlar, hiçbir şey yapmak istemez. Çalışmalarında ortaya kalite sorunu çıkabilir. Dolayısıyla iş yerinde sevildiğini bilmesi, üretim kapasitesi açısından hayati bir önem taşır.
Gönül ilişkilerinde ise Su Domuz burcu insanı son derece romantiktir, cinselliği kuvvetlidir. Fakat ara ara değişken ve kararsız davranabilir ama bu art niyetli olduğunun anlamına gelmez. Birilerini tatmin etmek için asla bir ilişkiye girmez. Çünkü daha önce belirtildiği gibi aşk ilişkilerinde de önce sevildiğini iliklerine kadar hissetmesi gerekir. Diğer yandan normal şartlarda sıcakkanlı bir kişilik olsa da kızdığında soğuklaşır. Ayrıca zaman zaman daha olmayan bir şeyi gerçekleşmiş gibi kabul edip zihninde tasarlayabilir. Bu da sonuç olarak hayal kırıklıkları yaşamasına sebep olur. Yine de tüm bunlara rağmen Su Domuz burcu insanı mükemmel bir ebeveyndir. Çocukları üzerine kol kanat gerdiği gibi eğitimlerini ön planda tutar. Onların refah ve mutlulukları için elinden geleni yapar.

© KarmaWeather by Konbi - Tüm Hakları Saklıdır. karmaweather.com internet sitesinde yayınlanan yazı, tasarım ve resimler kısmi ya da bütün olarak izin alınmadan kullanılamaz