🐲 Çin burcu Ejderha - Ejderha, Çin takviminde beşinci sırada yer alan en özel, en parlak ve güçlü burçlardan biridir.

Ejderha burcu seneleri:
23/01/1928 - 09/02/1929
27/01/1952 - 13/02/1953
13/02/1964 - 01/02/1965
31/01/1976 - 17/02/1977
17/02/1988 - 05/02/1989
05/02/2000 - 23/01/2001
23/01/2012 - 09/02/2013
10/02/2024 - 29/01/2025

📅 Çin burcunu öğren

İnanılmaz karİzmasıyla şansı her zaman kendİ yönüne çekmeyİ başarabilen Ejderha burcu İnsanı, yaşamI boyunca elde ettİğİ bollukların verdİğİ lüks ve konforu, gösteriş yaparak yaşamasını sever.

Bu neredeyse özel sayılabilen senede doğan kişinin ruhunda bulunan derin enerji kaynağı, vücut dilinde gurur ve asalet kokan bir hava olarak ortaya çıkar. Sevdiği insanlarla konuşmayı ve görüşmeyi seven, yeni ve farklı giyim çeşitlerini benimseyen Ejderha, bazı şartlardan dolayı yalnız kalsa da, bu duruma son derece iyi bir adaptasyon sağlamakla beraber kendisine yeni bir çevre oluşturmakta da oldukça başarılı olur. Ancak Ejderha burcu insanı her ne kadar kendi başına yaşamayı benimseyip başarabilse de, her koşulda ailesine son derece bağlı ve düşkün bir karaktere sahiptir. Takım halinde çalışabileceği bir eş, kendisi için en ideal evlilik projesidir. 

Karizmatik Ejderha burcu insanı, toplum içinde fark edilip dikkat çekmeye doyumsuzdur. Keskin bakışlarıyla gözden kaçan detayları çok iyi gözlemleyebilen Ejderha burcu insanının bir o kadar da bireysel olabilmesi, para kazanma konusunda asla kaçırmadığı fırsatlardan belli olur. Sanata da hayran olan bu insanın kendisini ifade etme şekli oldukça doğal ve serbesttir. 

Yukarıda belirtildiği gibi Ejderha insanı, toplum içinde kendini değişik bir giyim tarzı veya uç bir aksesuarla belli eder. Bunlara başvurmayanı ise ya zeka kıvraklığı, ya da kaydettiği başarıları tek tek sayarak ön plana çıkmaya çalışır. Ancak bu dikkat çekmeye yönelik gayretleri bir topluluk içinde geri dönüşsüz kalırsa, kişilikleri aniden alıngan ya da eleştiriye yatkın bir hal alabilir. Bu durumlarda Ejderha insanı sivri dil ve katı dikleşmeler sergileyip karşısından gelen laf ya da cevaplara kulak tıkama çabasına girer. İki Ejderha kavgaya tutuştuğunda ortaya sıradan bir şiddet olayından çok, sözlerle renklendirilmiş nefis bir havai fişek gösterisini andıran bir durum çıkar. Olası bir eleştiri anında son sözü onun koymaması neredeyse imkansızdır. Ejderha böyle durumlarda kendisiyle asla yüzleşme kapasitesinde olamayan kavgacı ve dengesiz bir görünüm sergilese de, gönüllerde bir şekilde yeniden parlamayı ve küllerinden tekrar nasıl doğulurmuş, çok iyi bilir.

Çalışkan, zeki ve çok güçlü bir kişiliği olan Ejderha burcu insanı işinde son derece profesyonel olmayı sever. Bir projeyi aklına koyduğu zaman motivasyonu bükülmez, kararlı ve sebatkâr bir çalışan olur. Ancak bazı giriştiği işlerin başarısızlığa doğru sürüklendiğini görse bile, etrafına dağıttığı mükemmel imaja önce kendisinin inandığından ve onun zarar görmesini istemediği için, verdiği kararlar veya seçtiği yollardan kolay kolay vazgeçmez. 

Her zaman en ışıltılı ve en mühim olmayı bir ibadet haline getirmiş bu ilginç karakter diğer burç mensuplarına zor ve tatsız süreçler yaşatabilse de, gösterdiği güç ve farklılığından dolayı epey sevilir. 

Eğer Ejderha burcu insanına iyi bir gününde rastlarsanız, size beklediğinizden ve tahmin edebileceğinizden çok değer verip, derin enerji kaynağı ve sıcak yardımseverliğini hizmetinize tüm yüce gönüllülüğü ile sunacaktır. 

Çünkü Ejderha burcu insanının her daim taşıdığı dikenli, kalın ve parlayan zırhın altında, gerçekte son derece cömert, akıllı, cesur ve koruyucu gibi muhteşem kalite ve güzellikleri bir arada toplayan bir kalp yatar.

Meslek:

Yazar, Reklamcı, Müzisyen, Haberci, Modacı, Avukat, Din Adamı

UĞURLU RENKLER

Kırmızı, Beyaz

UĞURLU RAKAMLAR

5, 1, 9

EJDERHA BURCU ÜNLÜ İSİMLER

John Lennon, Bruce Lee, Charles Darwin, Salvador Dali, Bret Easton Ellis, Vladimir Putin, Rihanna, Christian Dior, Gustave Eiffel, Sigmund Freud, le douanier Rousseau, Nikola Tesla, Andy Warhol, Park Geun-hye, Abraham Lincoln, François Mitterrand, Agatha Christie, Friedrich Nietzsche, Paul Verlaine, Orhan Pamuk, Han Shaogong, Eiji Yoshikawa, Stanley Kubrick, Stephen Curry, Ronaldo, Adele, Big Sean, Rupert Grint, Melvin Gregg, A$AP Rocky, Melissa Benoist, Jhene Aiko, Lilly Singh, Benedict Cumberbatch, Colin Farrell,  Alicia Silverstone, Ja Rule, David Hogg, Willow Smith

Çin burcunuzu öğrenin

karmaWeather
Powered by KarmaWeather

EN İYİ UYUM VE ANLAŞMALAR

Ejderha, Fare ve Maymun burçları Çin takviminin birinci uyum üçgenini oluşturur. Ejderha burcu doğal olarak Çin astrolojisinin Fare ve Maymun hayvan burçları ile uyumludur. 

Çin falı olarak da adlandırılan 12 hayvan burcu astrolojisinin içerisinde Ejderha burcunun bir de gizli bir dostu vardır: Horoz burcu.

Çin zodyak takviminde Ejderha ile uyumsuz ya da zıt olan burç Köpek burcudur. 

Burç yorumunuz: Ejderha burcunun günlük burç yorumunu daha net bir şekilde algılayabilmesi için, yeni Çin takvimi yılına özel olan genel yorumdan bağımsız olarak, özellikle Köpek burcu tarafından enerjilendirilen gün ve aylara dikkat etmesi gerekir.

BATI ASTROLOJİSİNİN ÇİN HAYVAN TAKVİMİNDEKİ EŞDEĞER BURÇLARI

Batı astrolojisiyle Çin astrolojisi arasında burç denklerini belirlemek neredeyse imkansızdır. Fakat yine de birşey söylemek gerekirse, batı astrolojisinin birinci sırasında yer alan Koç burcuna en yakın olan Çin burcu, ay takviminde aşağı yukarı aynı tarihlere denk geldiği için Ejderha burcu olacaktır.

Karma Weather - 14 Ekim 2015

adsbygoogle.js">

EJDERHA BURCU ÇEŞİTLERİ

🌳 Odun Ejderha

En son Odun Ejderha senesi 1964. 2018'de yaşı 54. Totem rakamı 41.

Cömert, meraklı ve zeki olarak Odun Ejderha burcu herşeye bir mantık aramasından ötürü, çoğu zaman önemsiz konulara boşuna kafa yormak gibi bir eğilimi vardır. Fakat onun bu herşeyi fazla düşünme düşkünlüğü aslında güç aldığı özel bir kalitesidir. Kendisi akranları arasında daha az benmerkezci ve daha tatlı dilli olmasından çok öte, kalın ve kabuklu zırhının altında güçlü ve baskın hırslarını gizlemesini çok iyi bilir.

Bağışlayıcı tabiatı çevresi tarafından her zaman takdir edilen başka bir özelliğidir. Ancak söylediklerine fazla karşı gelindiğinde, zaman zaman gurur yapmaya da meyilli olabilir. Bunun dışında dünyasını oluşturan binbir çeşit farklı unsura eşit derecede merak güdebilen Odun Ejderha burcu bireyinin, son derece yaratıcı, ve hatta devrimci bile sayılabilecek fikirleri keşfetmeye derin bir yatkınlığı vardır.

🔥 Ateş Ejderha

En son Ateş Ejderha senesi 1976. 2018'de yaşı 42. Totem rakamı 53.

Ateş Ejderha burcu dediğim dedik, dürüst, cömert ve yüreği avucunda bir kişiliğe sahiptir. Aynı anda çevresiyle öfkeli hatta buyurgan olabilen bu karakter, kendisine karşı gelinmesinden pek hoşlanmadığı kadar özeleştiri yapmakta da bir hayli zorlanır. Asi, yenilikçi hatta devrimci bile bir tarafı da olan Ateş Ejderha burcunun sağlıklı ve büyük işler yapabilmesi için, güç ve iktidara beslediği aşkını, bir terazide onu iticilikten kurtarabilecek alçak bir gönüllülük ile, eşit dengede tutması gerekebilir.

🗿 Toprak Ejderha

En son Toprak Ejderha senesi 1988. 2018'de yaşı 30. Totem rakamı 5.

Cesur, zeki, sakin ve yaşama bağlı, fakat bir o kadar da alıngan olabilen Toprak Ejderha burcu, genel olarak hayata bakış açısının ilerici görüşlülüğüyle bilinir. Toprak elementinin verdiği enerji sayesinde ağır yük taşımaktan geri çekilmez, uzun zaman ve istikrarlı çalışma gerektiren meslek alanlarında son derece başarılı olur.

Organizasyon seviyesi yüksek olduğundan, önemli iş platformlarında aranan profiller arasında yer alır. Bu kalitelerin beraberinde Toprak Ejderha burcu bireyi, çevresini oluşturan kişiler tarafından, kendisinde bulunan ölçü seviyesinde, her daim dürüstlükle eşleştirdiği bir asillik arar. Özellikle sevdiklerine karşı çok beklentili olduğundan çoğu zaman onları kontrol etme isteği durumuna düşer. Kendisine yalan söylendiğini ya da arzu ettiğini elde edemediğini anlayınca, ikaz edici ya da otoriter davranışlar sergilemeye eğilimlidir. Hayatta kendisine yüksek hedefler belirleyen Toprak Ejderha, kararlı olduğu kadar bünyesinde bulunan çeşitli potansiyelleri geliştirmekte zaman kaybetmez.

🔧 Metal Ejderha

20. yüzyıldan günümüze kadar oluşmuş Metal Ejderha seneleri 1940, 2000. 2018'de yaşı 78 ya da 18. Totem rakamı 17.

Metal Ejderha burcu bireyi girişimci, son derece dürüst ve savaşçıl bir kişiliğe sahiptir. Riski göze almaktan korkmayan bu karakter ne düşündüğünü söylemekten de asla çekinmez. Sert ve keskin dili parlak ve cesur zihnine eşdeğerde olan Metal Ejderha burcu bireyi, çoğu zaman çevresindeki insanlara ilham kaynağıdır. Tembel ve hayalperest kişilikleri itici bulduğu kadar idealleri için birçok varlığını feda etmeye, ya da fırtınalı gökyüzünde uçmaya razıdır. Her zaman bir hareket içerisinde olmayısla beraber, imkansız kelimesini tanımaz. Fikirleri son derece açık be berrak olduğundan hangi yolda ilerleyeceğini çok iyi bilir. İş hayatında kimsenin denemediği projelere önayak olmakta üstüne olamamasının yanı sıra, girdiği yollardan kolay kolay geri çıkmaz. Bu yüzdendir ki özelliklerinde, yeni ufuklar keşfetmekten sosyal bir düzeni yeniden yapılandırmaya kadar, çeşitli beceriler bulunur. Olumsuz olaylarla karşılaştığında ya da destek alamadığında ise yoluna tek başına devam etmekta tereddüt etmez. Kendisine ve seçtiklerine son derece değer verdiğinden, ona ya da sevdiklerine yapılan bir saygısızlığı zor affeder.

💧 Su Ejderha

20. yüzyıldan günümüze kadar oluşmuş Su Ejderha seneleri 1952, 2012. 2018'de yaşı 66 ya da 6. Totem rakamı 29.

Su Ejderha burcu bireyi, dünyaya daha açık, daha ilerici, uzlaşmaya daha meyilli ve göze daha az batan bir karaktere sahip olmasıyla beraber çok daha ciddi ve sert bir yapıya sahiptir. Sinirli tabiatı kin tutmasına sebep olur. Bir şeye adım atmadan evvel gerektiğinden çok tüm olasılıkları gözden geçirdiği için, çoğu ince analiz gerektiren hataları hemen farkeder. Pazarlık etme konsunda önemli bir kabiliyeti olduğu söylenebilir fakat para konusunda epey iştahlıdır. Hayatının bazı anahtar dönemlerinde zenginlik arzuları tavan yapar. Zenginlik rüyası onu farklı bir iş yapmaya ya da yaşadığı ülkeyi değiştirmeye itebilir.

Parasal hırslarını kontrol edemediği vakit, bütün kazancını bir oyunda, ya da yanlış bir yatırımda bir anda kaybedebileceği kadar, bir anda milyoner de olabilir. Yine de Su Ejderha insanı, gerek finansal, hatta gerek aşk konularında bile, olası olumsuzluklar kadar reddedilmeyi de kabul edebilecek bir zihniyeti taşır. Çok geniş bir cömertliğe sahip olmasa bile, yardımına ihtiyacı olan kişilerin imdadına herkesten önce yetişir ve verdiği sözü elinden geldiğince tutmaya çalışır.

Karma Weather © KarmaWeather by Konbi - Tüm Hakları Saklıdır. karmaweather.com internet sitesinde yayınlanan yazı, tasarım ve resimler kısmi ya da bütün olarak izin alınmadan kullanılamaz.