🐭 Çin Burcu Fare - Işıldayan her şeye aşık olan Fare, Çin astrolojisinde ilk burç olarak zeki, kurnaz, becerikli ve albenisi güçlü karakterleri temsil eder

Fare burcu seneleri:
05/02/1924 - 24/01/1925
24/01/1936 - 10/02/1937
10/02/1948 - 28/01/1949
28/01/1960 - 14/02/1961
15/02/1972 - 02/02/1973
02/02/1984 - 19/02/1985
19/02/1996 - 06/02/1997
07/02/2008 - 25/01/2009
25/01/2020 - 11/02/2021

📅 Çin burcunu öğren

Keskİn bİr zeka ve nankörlüğe tahammülü olmayan bİr kİşİlİğe sahİptİr. Fare burcu İnsanı, genelde rahat tavırları, güçlü özgüveni İle sağlam, akıllı ve hoşgörülü bİr KİŞİ İmajını sergİler.

Bu dışa dönük sosyal davranışı, kendİsİnİ son derece sempatİk kılmakla beraber bulunduğu ortamlarda dİkkatlerİ üzerİne çekmesİne yarar.

Dar ya da hassas durumlar ile karşı karşıya geldiği zaman bile, her daim kendi avantajına uygun bir çıkış yolu bulmayı çok iyi başarabilen bir beceriye sahiptir Fare burcu insanı. Ancak adeta bir mıknatıs havasında olan kişiliğinin yaptıkları ve ettikleri, kendisine zarar vermek isteyen insanların kolay kolay dilinden düşmez.

Aşk alanında epey hareketli ve baş döndürücü ilişkiler yaşar. Çok derin tutkularla çarpan kalbi gerek aşk gerek arkadaş ilişkilerinde ihaneti affetmez. Eğer karşı tarafa verdiği tutkunun eşdeğerini alamazsa bir hayal kırıklığı yaşayıp hüzüne kapılabilir, hayata acılı bir bakış dili kullanmaya başlayarak dostlarının yaşadıkları mutluluk veya acılara kayıtsız davranabilir. 

Soğuktan sıcağa kolay sıçrama potansiyeli olan Fare burcu, dikkate alınmadığını sezdiği an kaçıp saklanma tavrını devreye sokup kendini biryerlere kapatabilir. Bu yüzdendir ki kalıcı ve gerçek dostları bir elin parmaklarını doldurmayacak kadar azdır. 

Sosyal merdiveni tırmanmaya kendine hedef edinmiş olarak başlıca silahı esrarengiz cazibesinde bulunur. Keskin zeka ve ikna yeteneği, paraya ilgisi ve büyüleyici edası sayesinde insan ve finans odaklı kariyerler, başarılı olduğu başlıca meslek grupları arasında gelir. Para biriktirmeyi neredeyse bir ibadet halinde getirmiş olmasına rağmen sevdiği nesneleri elde etmek uğruna harcamaktan çekinmez. Fakat pahalı ve gösterişli nesneleri el üstünde tutmayı sevip dikkat çektiğinden, amaçlarına ulaşmak için yalan söyleyip türlü türlü yollara başvurmaktan çekinmeyen kişilerin hedefi haline gelebilir. Şükür olsun ki Fare burcu insanı kendini her ne kadar karanlık bir yolun içinde bulsa da, kuvvetli mantığı ve yanıltıcı olmayan sezgi gücünün sayesinde, fazla zarar görmeden ışığa ulaşmakta pek zorluk çekmez. 

Meslek:

Ticaret, Siyaset, Yazar, Sanatçı, Halkla İlişkiler, Bankacılık, Kuyumculuk

UĞURLU RENKLER

Kırmızı, Siyah

UĞURLU RAKAMLAR

1, 5, 9

FARE BURCU ÜNLÜ İSİMLER

Tim Cook, Mark Zuckerberg, Scarlett Johansson, Antonio Banderas, Zinedine Zidane, Camille Claudel, Claude Monet, Benigno Aquino III, George H. W. Bush, Charles Prince of Wales, Hande Yener, Pope Fransiscus, Richard Nixon.

EN İYİ UYUM VE ANLAŞMALAR

Fare, Ejderha ve Maymun burçları Çin takviminin birinci uyum üçgenini oluşturur. Fare burcu doğal olarak Çin astrolojisinin Ejderha ve Maymun hayvan burçları ile uyumludur. 

Çin burcunuzu öğrenin

karmaWeather
Powered by KarmaWeather

Çin falı olarak da adlandırılan 12 hayvan burcu astrolojisinin içerisinde Fare burcunun bir de gizli bir dostu vardır: Öküz burcu.

Çin zodyak takviminde Fare ile uyumsuz ya da zıt olan burç At burcudur. 

Burç yorumunuz: Fare burcunun günlük burç yorumunu daha net bir şekilde algılayabilmesi için, yeni Çin takvimi yılına özel olan genel yorumdan bağımsız olarak, özellikle At burcu tarafından enerjilendirilen gün ve aylara dikkat etmesi gerekir.

batı astrolojİSİNİN Çİn hayvan takvİmİndekİ eşdeğer burçları

Batı astrolojisiyle Çin astrolojisi arasında burç denklerini belirlemek neredeyse imkansızdır. Fakat yine de birşey söylemek gerekirse, batı astrolojisinin dokuzuncu sırasında yer alan Yay burcuna en yakın olan Çin burcu, ay takviminde aşağı yukarı aynı tarihlere denk geldiği için Fare burcu olacaktır.

Karma Weather - 14 Ekim 2015

FARE BURCU ÇEŞİTLERİ

🌳  Odun Fare

En son Odun Fare senesi 1984. 2018'de yaşı 34. Totem rakamı 1.

Odun Fare yılında doğan kişiler uyanık ve meraklıdırlar. Fakat yaşamlarında her daim büyük boyut işler başarmak arzuları, onları zaman zaman iç açıcı olmayan durumlarla burun buruna getirebilir.

Pragmatik ve fırsatçı olan Odun Faresi aynı anda çevikliğiyle dikkat çeken bir yapıya sahiptir. Pratik zekalı, kurnaz ve titiz karakterinin yanı sıra tutkulu, ve bir o kadar da endişeli bir ruha sahiptir. Verimli ya da kazancı bol olan işlerin kokusunu uzaktan alabilecek bir kabileyeti vardır. Sanatsal aktivitelerde son derece başarılı olabilir. İstemediği bir işte ya da bir ilişkide zorla tutulduğunda bunalıma girip kendini bırakıp hayattan vazgeçebilir.

🔥 Ateş Fare

En son Ateş Fare senesi 1996. 2018'de yaşı 22. Totem rakamı 12.

Yaratıcı ve girişken olarak Ateş Fare senesi doğan kişiler, kendilerini sadece somut olan durumlarda denge ve huzur içerisinde hissederler. Genel olarak Ateş Faresi senesinde doğan kişiler diğer Fare burcu bireylerine göre daha az disiplin sahibi olsalar da çok daha fazla cömerttirler. Bağımsızlıklarından çok zor ödün veren bu burcun insanı sevdikleri için kör mertlik gibi tanımlanabilecek fedakarlık gösterişleri yapmaktan çekinmez.

Bununla beraber Ateş Faresi burcu bireyi tüm Fare burçları arasında en esrarengiz ve en hareketli yapıya sahiptir. Hırslı, enerji dolu, hatta zorlayıcı tabiatının yarattığı albeniye ilgisiz kalanların sayızı azdır. Düşünce özgürlüğüne çok önem veren Ateş Faresi burcu bireyi inanmadığı bir fikire asla onay vermez. Yeni aşk ve ilişkilere her zaman açık olsa bile sevmeye karar verdiğinde evine bağlı sadık bir eş olarak kendini belli eder. Fakat her ne kadar evine ve sevdiğine bağlı olsa bile boynuna ip geçirilmesinden asla hoşlanmaz. Aldatılan ya da hırsızlığa uğrayan Ateş Faresi düşmanlarının üzerine püskürttiğü ateşle onları evire çevire diliyle kavurmaktan çekinmez.

🗿 Toprak Fare

20 ve 21. yüzyıl Toprak Fare seneleri 1948 ve 2008. 2018'de yaşı 71 ya da 10. Totem rakamı 25. 

Toprak Fare insanı, huzurunu muhafaza etmek için büyük çaba sarfeder. Bununla birlikte yaşlandığında zorluk çekmemek adına, kendisi için maaşı yeteri kadar yüksek olan işlerde çalışmayı hedefler. Toprak Faresi bütün Fare burcu bireyleri arasında en cimri olanıdır. Üstün bir zeka seviyesine sahip olması, analiz ve organizasyon gerektiren mesleklerde büyük başarıların altına imzasını atmasına sebep olur. Her türlü servet ve para birikimine büyük önem ve merak güden Toprak Faresi yine de kendisinden daha az varlıklı olan bireylerle her daim samimi ve saygılı ilişkiler tutmaya özen gösterir. Sahiplenici karakterinin yanı sıra maddi varlıları tehlikeye girince adeta çıldırabilen Toprak Faresi ömrünün sonuna doğru yaklaştıkça, hiç tanımadığı cömertliğin faydalarından yararlanmak isteyebilir.

🔧 Metal Fare

En son Metal Fare senesi 1960. 2018'de yaşı 58. Totem rakamı 37.

Metal Fare, eline almayı seçtiği her işe tutkuyla sarılabileceği kadar özgürlüğünden de ödün vermeyi kabullenmekte zorlanan bir karakterdir. Ayrıca tatsız ya da değer vermediği durumlara katlanması ya da itildiğini hissetmesi, onu en çok içine kapatan duygular arasında yer alır. Bütün Fare burçları arasında Metal Faresi en kıskanç ve en baskılayıcı bir karaktere sahip olanıdır. Çevresi tarafından tanınma ve el üstünde tutulma arzusu neredeyse sınır tanımayan bir niteliktedir. Her ne kadar parlak fikir ve kıvrak zekası sayesinde çok zor olan sorunlara pratik çözüm bulmada üstüne zor bulunsa da, Metal Faresi hatalarından ders çıkarmakta zorlanır. Yalnızlıktan çok korkar. Sevdikleri tarafından arzuladığı desteği bulamayınca depresyona girebilir. Neşesinin seviyesi ve rengine göre cömert, tatlı dilli ya da sevimli bir şekilde yaramaz olabilir.

💧 Su Fare

En son Su Fare senesi 1972. 2018'de yaşı 46. Totem rakamı 49.

Su Fare senesinde doğan kişiler, mükafatlandırıldıkları süre birçok şeye hoşgörü gösterebilirler. İşlerine karşı duydukları bağlılık ve mutluluk derecesi, kazandıkları paranın miktarı ile alakalıdır. Su Faresi diğer Fare burçlarına göre en gizemli ve en uysal karaktere sahiptir. Açıkgözlü ve pragmatik yönü kendisini sadece kişisel bir çıkarı olduğu ilişkilerle sınırlandırır. Son derece sosyal ve konuşkan olmasına rağmen gayet gizli ve göze batmayı sevmeyen bir ruh tabiatına sahiptir. Çekici ve karizmatik kişiliğinin yanı sıra Su Faresi burcuna ait birey, çok güzel pazarlık ya da müzakere yürütebileceği gibi zeka ve mizah anlayışını akıllıca birleştirerek intikam alma konusunda da, son derece beceriklidir.

Karma Weather © KarmaWeather by Konbi - Tüm Hakları Saklıdır. karmaweather.com internet sitesinde yayınlanan yazı, tasarım ve resimler kısmi ya da bütün olarak izin alınmadan kullanılamaz.