Karma Weather
23 Ekim 2015

Horoz burcu seneleri:
13/02/1945 - 01/02/1946
31/01/1957 - 17/02/1958
17/02/1969 - 05/02/1970
05/02/1981 - 24/01/1982
23/01/1993 - 09/02/1994
09/02/2005 - 28/01/2006
28/01/2017 - 15/02/2018
13/02/2029 - 02/02/2030

Horoz burcu insanı dış görünümüne özen gösteren, güleryüzlü, karşılaştığı negatif olaylara asla yenik düşmeyen, doğruluk ve adalet tutkulusu, iradesi kuvvetli ve ince fikirli karakterdir. 

Çİn astrolojİsİnİn onuncu burcu Horoz etrafına adeta elektrİk dağıtan bİr kİşİlİğe sahİptİr. Eğlencelİ karakterİ ve büyüleyİcİ varlığı, çevresİndekİ kİşİlerİ İyİ ya da kötü hİçbİr şekİlde kayıtsız bırakmaz. 

Kişiliği sadakat ve doğruluğu her daim bir hayati görev olarak algıladığından, ifade ettiği görüşlerde çok açık ve net davranmayı benimser. Son sözün sahibi olmak önemlidir onun için.

İlgi ve empati göstermesi aslında çevresini daha iyi kendi suyuna sokma çabalarının işaretidir. Her ne kadar iyilik yapmayı sevse de yardımını almaktan çok onu kullanmak isteyen insanları, çevresinden kolayca uzaklaştırmasını iyi bilir. 

İlgilendiği hemen hemen her meslek alanında itina ve başırı elde ederek çalışır ve yaptığı işlerden her zaman tatmin olduğunu gösteren imajlar sergilemeyi benimser. Detay düşkünü olduğundan hiçbir şey keskin bakışlarından kaçamaz. Muhasebe ve organizasyon işlerinde mükemmel bir çalışan olabilir. 

Ayrıntı seven zekası ve ayaklarının yere sağlam basmasının getirdiği nitelikler çoğu zaman Horoz burcu insanının direksiyonun başında olmasını sağlar. Seçtiği meslek yelpazesinde onur ve asaletin yerleri önemlidir. 

Övülmeye ayrı bir hassasiyet taşısa dahil, yüreği o kadar fazla rahat değildir. Hatasını kabullenmekte zorlanır ve kritik aldığında ise, onur ve asalet ışıltılı duruşunu bozmamak adına çeşitli soyut düşüncelerin arkasına gizlenebilir. Ancak beklemediği bir yerden aldığı bir ihanet, kendisini soylu duruşundan çıkarıp, tehlikeli bir intikam makinasına dönüşebilir. 

Horoz burcu insanının iyi kötü ayırmaksızın lafını esirgememesi aslında karşısındaki için yapıcı odaklı bir davranıştır. Fakat kendisi kıskanç olduğu için onu çekemeyenler, çoğu zaman bunu kullanmak isteyip Horoz burcu insanını saygısız ya da kendini beğenmiş ilan edip, haksız yere suçlayabilir. Bu yüzdendir ki bu güçlü, zeki ve parlayan kişileri, ne yazık ki herkes kolay kolay anlayamaz. Yine de unutmamalı ki Horoz, düştüğü gibi kalkmasını da çok iyi bilir, çalması gereken kapıları önceden testten geçirir.

Dışa dönük, çok eğlenceli hatta marjinal bir görüntüyü sergilemek istese bile eleştiriye dayanıksız olduğundan iç dünyası gayet klasik ve muhafazakar olur. Bu yüzdendir ki sağlıklı bir aile ve ev hayatı, kendisini için en faydalı yaşam çerçevesini oluşturur. Evlilikte sadakatı en başta tutar ve sevdiğine adeta sahip olmayı ister. Dengesine uyan onu yatıştırabilecek uysal bir eş beraberinde, Horoz burcu insanı tartışmasız çocuklarına çok iyi bakan ve eğiten, olağanüstü bir ebeveyn olabilir. 

Meslek:

Okul Müdürü, Polis, Çevirmen, Sunucu, İnsan İlişkileri, Mühendis, Muhasebeci

UĞURLU RENKLER

Siyah, Mavi

UĞURLU RAKAMLAR

10, 2, 6

HOROZ BURCU ÜNLÜ İSİMLER

Benjamin Franklin, Beyoncé, Francis Bacon, Catherine Duchess of Cambridge, Aung San Suu Kyi, William Blake, Elton John, Acun Ilıcalı

EN İYİ UYUM VE ANLAŞMALAR

Horoz, Öküz ve Yılan burçları Çin takviminin ikinci uyum üçgenini oluşturur. Horoz burcu doğal olarak Çin astrolojisinin Öküz ve Yılan hayvan burçları ile uyumludur. 

Çin falı olarak da adlandırılan 12 hayvan burcu astrolojisinin içerisinde Horoz burcunun bir de gizli bir dostu vardır: Ejderha burcu.

Çin zodyak takviminde Horoz ile uyumsuz ya da zıt olan burç Tavşan burcudur. 

Burç yorumunuz: Horoz burcunun günlük burç yorumunu daha net bir şekilde algılayabilmesi için, yeni Çin takvimi yılına özel olan genel yorumdan bağımsız olarak, özellikle Tavşan burcu tarafından enerjilendirilen gün ve aylara dikkat etmesi gerekir.

BATI ASTROLOJİSİNİN ÇİN HAYVAN TAKVİMİNDEKİ EŞDEĞER BURÇLARI

Batı astrolojisiyle Çin astrolojisi arasında burç denklerini belirlemek neredeyse imkansızdır. Fakat yine de birşey söylemek gerekirse, batı astrolojisinin altıncı sırasında yer alan Başak burcuna en yakın olan Çin burcu, ay takviminde aşağı yukarı aynı tarihlere denk geldiği için Horoz burcu olacaktır.

Karma Weather © KarmaWeather by Konbi - Tüm Hakları Saklıdır. karmaweather.com internet sitesinde yayınlanan yazı, tasarım ve resimler kısmi ya da bütün olarak izin alınmadan kullanılamaz.