🐔 Çin burcu Horoz - Çin takvimi Horoz senesi doğan kişi genelde sempatik, dürüst ve çalışmayı seven bir insandır.

Horoz burcu seneleri:
08/02/1921 - 27/01/1922
26/01/1933 - 13/02/1934
13/02/1945 - 01/02/1946
31/01/1957 - 17/02/1958
17/02/1969 - 05/02/1970
05/02/1981 - 24/01/1982
23/01/1993 - 09/02/1994
09/02/2005 - 28/01/2006
28/01/2017 - 15/02/2018
13/02/2029 - 02/02/2030

📅 Çin burcunu öğren

Horoz burcu insanı dış görünümüne özen gösteren, güleryüzlü, karşılaştığı negatif olaylara asla yenik düşmeyen, doğruluk ve adalet tutkulusu, iradesi kuvvetli ve ince fikirli bir karakterdir. 

Çİn astrolojİsİnİn onuncu burcu Horoz etrafına adeta elektrİk dağıtan bİr kİşİlİğe sahİptİr. Eğlencelİ RUHU ve büyüleyİcİ varlığı, çevresİndekİ kİşİlerİ OLUMLU ya da OLUMSUZ hİçbİr şekİlde kayıtsız bırakmaz. 

Kişiliği sadakat ve doğruluğu her daim bir hayati görev olarak algıladığından, ifade ettiği görüşlerde çok açık ve net davranmayı benimser. Son sözün sahibi olmak önemlidir onun için.

İlgi ve empati göstermesi aslında çevresini daha iyi kendi suyuna sokma çabalarının işaretidir. Her ne kadar iyilik yapmayı sevse de yardımını almaktan çok onu kullanmak isteyen insanları, çevresinden kolayca uzaklaştırmasını iyi bilir. 

İlgilendiği hemen hemen her meslek alanında itina ve başırı elde ederek çalışır ve yaptığı işlerden her zaman tatmin olduğunu gösteren imajlar sergilemeyi benimser. Detay düşkünü olduğundan, hiçbir şey keskin bakışlarından kaçamaz. Muhasebe ve organizasyon işlerinde mükemmel bir çalışan olabilir. 

Ayrıntı seven zekası ve ayaklarının yere sağlam basmasının getirdiği nitelikler, çoğu zaman Horoz burcu insanının direksiyonun başında olmasını sağlar. Seçtiği meslek yelpazesinde onur ve asaletin yerleri önemlidir. 

Diğer yandan Horoz burcu insanı övülmeye ayrı bir hassasiyet taşısa dahil, yüreği o kadar fazla rahat değildir. Hatasını kabullenmekte zorlanır ve kritik aldığında ise, onur ve asalet ışıltılı duruşunu bozmamak adına çeşitli soyut düşüncelerin arkasına gizlenebilir. Ancak beklemediği bir yerden aldığı bir ihanet, kendisini soylu duruşundan çıkarıp, tehlikeli bir intikam makinasına dönüşebilir. 

Horoz burcu insanının iyi kötü ayırmaksızın lafını esirgememesi aslında karşısındaki için yapıcı odaklı bir davranıştır. Fakat kendisi de zaman zaman kıskanç olduğu için düşmanları, bunu kullanmak isteyip Horoz burcu insanını saygısız ya da kendini beğenmiş ilan edip, haksız yere suçlayabilir. Bu yüzdendir ki bu güçlü, zeki ve parlayan kişileri, ne yazık ki herkes kolay kolay anlayamaz. Yine de unutmamalı ki Horoz, düştüğü gibi kalkmasını da çok iyi bilir, çalması gereken kapıları önceden testten geçirir.

Dışa dönük, çok eğlenceli hatta marjinal bir görüntüyü sergilemek istese bile eleştiriye dayanıksız olduğundan iç dünyası gayet klasik ve muhafazakar olur. Bu yüzdendir ki sağlıklı bir aile ve ev hayatı, kendisini için en faydalı yaşam çerçevesini oluşturur. Evlilikte sadakatı en başta tutar ve sevdiğine adeta sahip olmayı ister. Dengesine uyan onu yatıştırabilecek uysal bir eş beraberinde, Horoz burcu insanı tartışmasız çocuklarına çok iyi bakan ve eğiten, olağanüstü bir ebeveyn olabilir. 

Meslek:

Okul Müdürü, Polis, Çevirmen, Sunucu, İnsan İlişkileri, Mühendis, Muhasebeci

UĞURLU RENKLER

Siyah, Mavi

UĞURLU RAKAMLAR

10, 2, 6

HOROZ BURCU ÜNLÜ İSİMLER

Benjamin Franklin, Beyoncé, Britney Spears, Francis Bacon, Catherine Duchess of Cambridge (Kate Middleton), Aung San Suu Kyi, William Blake, Elton John, Silvio Berlusconi, Jennifer Lopez, Catherine Zeta-Jones, Gwen Stefani, Ben Harper, P. Diddy, Jay Z, Paris Hilton, Zlatan Ibrahimović, Rodrigo Duterte, Vanessa Lachey, Joseph Leonard Gordon-Levitt, Hayden Christensen, Britney Spear, Jessica Alba, Meghan Markle, Ivanka Trump, Natalie Portman, Kelly Rowland, Chad Michael Murray, Roger Federer, Serena Williams, Eddy Redmayne, Harry Styles, Ice T, Ellen DeGeneres

Çin burcunuzu öğrenin

karmaWeather
Powered by KarmaWeather

EN İYİ UYUM VE ANLAŞMALAR

Horoz, Öküz ve Yılan burçları Çin takviminin ikinci uyum üçgenini oluşturur. Horoz burcu doğal olarak Çin astrolojisinin Öküz ve Yılan hayvan burçları ile uyumludur. 

Çin falı olarak da adlandırılan 12 hayvan burcu astrolojisinin içerisinde Horoz burcunun bir de gizli bir dostu vardır: Ejderha burcu.

Çin zodyak takviminde Horoz ile uyumsuz ya da zıt olan burç Tavşan burcudur. 

Burç yorumunuz: Horoz burcunun günlük burç yorumunu daha net bir şekilde algılayabilmesi için, yeni Çin takvimi yılına özel olan genel yorumdan bağımsız olarak, özellikle Tavşan burcu tarafından enerjilendirilen gün ve aylara dikkat etmesi gerekir.

BATI ASTROLOJİSİNİN ÇİN HAYVAN TAKVİMİNDEKİ EŞDEĞER BURÇLARI

Batı astrolojisiyle Çin astrolojisi arasında burç denklerini belirlemek neredeyse imkansızdır. Fakat yine de birşey söylemek gerekirse, batı astrolojisinin altıncı sırasında yer alan Başak burcuna en yakın olan Çin burcu, ay takviminde aşağı yukarı aynı tarihlere denk geldiği için Horoz burcu olacaktır.

Karma Weather - 23 Ekim 2015

Horoz burcu çeşİtlerİ

🌳 Odun Horoz

Odun Horoz yılları (20. yüzyıldan günümüze) 1945, 2005. 2018'de yaşı 73 ya da 13. Totem rakamı 22.

Odun Horoz burcu yerinde duramayan, ince fikirli, gösteriş ve konforu seven, yaşama dört elle sarılan, oldukça yaratıcı bir kimlik taşır. Dünyaya açık ve sorumlu bir zihniyeti olması, toplumsal adalet ile yakından ilgilenmesinin bir nedenidir. Dostlukları uzun vadelidir ama her zaman ön planda olmak ister. Gururlu, kanunlara uyan, güvenilir bir yapısı vardır. Güzel olan herşeye bayılan Odun Horoz burcu karakteri bulunduğu yerde varlığını hemen belli eder. Parlak ve orijinal kişiliği sayesinde insanların gönlünde taht kurmakta bir hayli başarılıdır. Ancak şansı bol olan Odun Horoz burcu, kendisini paylaşıma son derece açık bir insan olarak düşünse de gerçekte oldukça bireysel bir tabiat taşır. Üstelik diğerlerine istediklerini dayatmanın bir sorun olabileceğini idrak etmekte zorlanır. Öte yandan her ne kadar normal koşullarda insanlara bir tepeden bakma eğilimi olsa da, gerçekten sıkıntı çeken kişilere doğru yardımsever elini uzatmaktan asla çekinmez. Mesleki planda tek bir işe odaklanmakta oldukça başarılıdır. Fakat tutku ve istek duyguları, atıldığı projeye göstereceği motivasyona doğrudan bağlantılıdır. Ayrıca zaman zaman, bir olay ya da bir görüş karşısında esnek olmakta problem yaşaması hata yapmasına ya da fırsat kaçırmasına sebep olabilir. Bununla birlikte Odun Horoz burcu bireyinin yenilikçi ve parlak fikirliliğine rağmen, uzlaşma psikolojisinden pek yana olduğu söylenemez. Yine de parasal alanlarda, yatırımlarını nerde nereye nasıl yapmasına yardımcı olan etkin bir sezgi gücü sayesinde refaha ulaşmakta fazla zorluk yaşamaz. Aşkı güneşli günde şimşek çakan renkli fırtınalar gibidir. Sevdiğinde herşeyini vermeye hazırdır. Ya hep ya hiç tarzında olan duygusal ilişkileri vardır. Kıskanç karakteri, birlikte olduğu kişiye zor anlar yaşatabilir. Birlikteliklerinin iyi gitmesi için karşı tarafın büyük ölçüde anlayışlı olması gerekir.

🔥 Ateş Horoz

Ateş Horoz yılları (20. yüzyıldan günümüze) 1957, 2017. 2018'de yaşı 61. Totem rakamı 34.

Ateş Horoz burcu insanı zeki, dinç, cüretli ve otoriter bir karakterdir. Gökyüzünde kayan bir yıldızı gibidir. Canlı ve derin olan bir kafa yapısı her zaman yeni fikirler üretmesine nedendir. Mesleki açıdan her koşulda ahlaki ve dürüst bir tavır takınır. Etkin ve faydalı organizasyon kabiliyeti vardır. Girişken olduğu kadar ortalamanın üzeri liderlik ve yönetine yatkınlığı vardır. Ateş Horoz burcu insanı oldukça asil ve dürürst duruşu sayesinde etrafınca sevilmesine sebep olur. İnsanlar önünde sergilediği tutum çoğu zaman motivasyon kaynağıdır. İlkeleri olan bu insan yaşamı boyunca tüm gücünü başarıya giden hedeflerden geçmeye odaklar. Her Horoz gibi gururlu olan bu birey kendine ait olan sorumlulukları başkalarının üzerine yıkmaz. Yüzeysel sorunlardan yakınan kişilere alerjisi vardır. Aldatıldığını düşündüğü zaman canavara dönüşebilir.

Kuşku duyan ve negatif olduğu dönemlerde kötümser olabilir. Ayrıca zaman zaman katı davranması yakınındaki insanları yorabilir. Doğası gereği sadece kendisiyle aynı vizyonu paylaşan kişilere karşı bir güvence duygusu oluşturabilir. Fikirlerine karşı gelinmesini hazmedemediği gibi böyle bir durumda karşısındakiyle laf düellosuna girmekten kaçınmaz. Toplumsal kazanımları mümkün olduğu müddet bireysel çıkarlarının önünde tutan kişiliği bir konunun hakkında tüm boyutları derin bir incelemeden geçirmeden evvel karar vermediği gibi, sadece kendi yaptığı araştırmaların sonuçlarına inanır. Başkalarının kendisi hakkında ne düşündükleri geceleri rahat uyumamasına neden olmaz. Ateş Horoz insanının zaman zaman istikrarsız, panik yaratmaya meyilli ve gergin bir profili olsa da işlerini doğu bir çizgide, zeki ve bağımsız bir şekilde yürütmekte son derece başarılı olduğu, değiştirilmez bir gerçektir.

🗿 Toprak Horoz

En son Toprak Horoz senesi 1969. 2018'de yaşı 49. Totem rakamı 46.

Toprak Horoz burcu gerçeğin peşinde dolanan akıllı, adil ve açık görüşlü bir kişiliktir. Genelde yaşından olgun gösteren bu insanın doğru bulmadığı şeyleri sert bir tavırda eleştirme huyu olduğu gibi, değerlerine sahip çıkan koruyucu bir karakteri vardır. Diğer Horozlara göre zevkli ama sade bir dış görüm yansıtmaya özen gösterir. Araştırmacı ve raysonel beyin yapısı, ayakları sağlam bir şekilde yere basmasını sağlar. Toprak Horoz burcu bireyi, hedeflerine doğru ilerlerken sağduyulu ve temkinlidir. Gerçekçlere odaklanmış aklı, ulaşamayacağını sezdiği düşler için kendini yormaz. Lâkin uğraş verdiği işte tüm gücüyle çalıştığından ötürü mesleki konularda muvaffakiyetdir. Parasal konularda becerikli olduğu kadar detaylara takılan bir kafa yapısı yoktur. Toprak Horoz burcu bireyi yüce ve kutsal fikirler için örnek davranışlar sergiler. Ayrıca azim, dürüstlük ve çok çalışmak gibi kendinde olan kalitelerin örnek alınmasını istiği için uzun uzun nutuk atmaya eğilimidir. Toprak Horoz insanı hayatta karşımıza kendini bir düşünceyi ya da bir ülküyü yaymaya adamış bir kimse olarak da çıkabilir. Sorumluluktan kaçmayan ve son derece açık sözlü olan Toprak Horoz karakteri inaksal ve kibirli değildir. Hayatı sağlam olgularıyla yorumlamayı seven Toprak Horoz olaylara bütünüyle bakar. Çalışmaları her zaman kapsamlı bir şekilde tasarlanmış kaliteli ürünlerden oluşur. Bu yüzden parlak ve kalıcı başarılar elde etmeye meyillidir. Eğitim ya da araştırma kariyerleri kendisine en uygun olanlardan birkaçıdır. Ama gazeteci, detektif, asker, koruma, itfayeci ya da bir işletme patronluğu gibi diğer meslekler bu olasılıklar arasında da yer alabilir. Bundan başka Toprak Horoz burcu bireyinin yaşadığı ya da gerçekleştirdiği herşeyi arşivleme huyu vardır. Fotoğraf, belge, ya da sadece küçük bir hatırayı anımsatan nesneleri toplamasını sever. Duygusal açıdan birçoğunu gizleyip içine attığı ve ruhunu kaygılandıran kompleksleri olabilir. Bununla birlikte kendisini zaman zaman utangaç birisi olarak da tanımlayabilir. Ancak bedeninin içinde fırtınalar kopartan bir ruh ve zihin barındırdığının da açıkça bilincindedir. Toprak Horoz sıradan mutlu bir hayat istemi ile profesyonel hırslarına öncelik veren tutumlar arasında gitmeli gelmeli süreçler yaşasa da kendisinde yuvasına sadık muheşem bir ebeveyn olabilme potansiyeli vardır.

🔧 Metal Horoz

En son Metal Horoz senesi 1981. 2018'de yaşı 37. Totem rakamı 58.

Metal Horoz titiz, çalışkan, meraklı, iyimser ve kurnaz olduğu gibi idealist bir kişiliğe sahiptir. Son derece zekidir. Kusursuzluğu sever. Dış görünüme önem verir. Taşkın hırs ve arzuları vardır. Konuşma becerisi oldukça iyi olan bu insan bir diğer yandan inatçı ve dedeğim dediktir. Dakiktir. Geç kalanlara tahammül edemez. Ün ve saygınlığa çok önem verir. Kendi imajına bayıldığı için başkalarının düşüncelerine katılmakta zorluk çeker. Lâkin Metal Horoz burcu bireyi her ne kadar kibirli görünebilse de, duygusal yönden oldukça utangaçtır. Temizliğe çok önem verdiği gibi çevresindeki varlıkların derli toplu, düzgün bir hizada olmalarını ister. Kendini kötü hissettiği zaman her şeyi analiz süzgecinden geçirir. Olguları fazla rasyonalize etmesi çoğu şeyi gerçekleştirememesine sebep olabilir. Metal Horoz bireyi diğerleriyle anlaşmaya varan bir yola giremezse, muteşem olan doğal yeteneklerini çürütebilir. Öte yandan egosu söz konusu olunca, sakin davranmakta zorlanır. Kurduğu cümleler ile karşısındakini yerle bir edebilir. Bu yüzden zaman zaman ve gereksiz yere insanları kendisinden soğutabilir, ya da yakınları tarafından yanlış değerlendirilebilir. Metal Horoz burcu bireyi yaşamında huzurlu ilişkiler istiyorsa, gösterdiği tepkilerde aşırıya kaçma eğiliminin mümkün olduğu kadar önünü kesmelidir. Duygusal olarak yaşadığı aşklar buzun ortasında sönmeyen ateş gibilerdir. Fakat bedensel unsurlar hislerin önüne geçebilir. Sıradan ve monoton sevdalar en korktuğu duygu ilişkileri arasında yer alır. Profesyonel açıdan parasal konularda oldukça beceriklidir. Aynı anda birden fazla işle uğraşmasını sever. Ara ara kondisyonunu düzeltmek için başkalarının gücünden yaralanabilir. Yaptığı herşey mantığa dayalıdır. Maddi varlığı çok sevse de aslında eşitlik ve toplumsal kazançlardan yanadır. Eğitim, edebiyat, tasarım, sanat ya da spor, başarı elde edebileceği branşlardan birkaçıdır.

💧 Su Horoz

Su Horoz yılları (20. yüzyıldan günümüze) 1933, 1993. 2018'de yaşı 85 ya da 25. Totem rakamı 10.

Su Horoz burucu insanı somut ögelere odaklı bir zihin yapısının beraberinde espri anlayışı geniş, iletişimi kolay, çevresi tarafından sevilen ve saygı duyan bir profile sahiptir. Bilim ve kültüre meraklı, akil ve enerjiktir. Hoş ve çekici bir kişiliği vardır. Terakkiperver tabiatı uzlaşmaya daha meyilli olmasını sağlar. Zor sorunlar karşısında daha esnek davranır. Diğer Horozlar kadar sert ve tutucu olmadığı gibi çok daha nazik ve kibardır. İnandığı birçok şeyi iyi diplomasi ve konuşma kabiliyeti sayesinde gerçekleştirebilme kapasitesi vardır. İnsanlara karşı beslediği sevgi ve onları yönetme arzusu neredeyse eş değer orantıdadır. Su Horoz burcu insanının beyni tıpkı bir bilgisayar gibi işler. Fakat bir şeyi incelerken tek bir noktaya odaklanabilir. Bu neden bazı detayları göz ardı etmesine sebep olur. Kusursuzluğu sevmesi zaman zaman fazla titiz ve bürokratik olabilmesinin kaynağıdır. Yine de bir konu hakkında oturup saatlerce konuşup bilgi alışverişi yapılabilir. Yöntem ve işlem gerekiren uğraşlar ilgisini çeker. Tıp, bilim ve teknoloji en çok ilgilendiği alanlardır. Ticaret işlerinde pek başarılı olduğu söylenemez. Fakat yine sezgi ve analiz gücü sayesinde verimsiz anlaşmalara girmekten kaçınır. Bundan başka sanata da yatkınlığı vardır. Lüks ya da eğlence içeren meslek alanları farklı bir seçenek ihtimali oluşturabilir. Duygusal konularda menfaat birliktelikleri ve tutkulu aşklar arasında gelgit yapabilir. Lâkin Su Horoz kendisini sevmeyen biriyle asla birlikte yaşayamayacağının bilincidedir. Güçsüzlüklerinden biri zaman zaman etkilendiği kişilere karşı saf olabilmesidir. Bu da ona zaman zaman hayal kırıklığı yaşamasına ya da aşktan canının yanmasına neden olur. Dolayısıyla ihanete uğramış Su Horoz burcu insanı, sonradan pişman olacağını bilse de yeniden acı çekmemek adına bir mantık evliliği yapabilir. Öte yandan negatif olduğu zaman sadist huyu ortaya çıkabilir. Fakat bu başkalarından daha çok kendine doğru yöneltilidir. Su Horoz burcu bireyi hayatın güzelliklerinden kendini kısıtlayabileği gibi tehlike içeren ya da imkansız gibi görünen misyonlara kalkışmaktan korkmaz.

© KarmaWeather by Konbi - Tüm Hakları Saklıdır. karmaweather.com internet sitesinde yayınlanan yazı, tasarım ve resimler kısmi ya da bütün olarak izin alınmadan kullanılamaz