🐯 Çin burcu Kaplan - Kaplan Çin astrolojisinin üçüncü burcudur

Kaplan burcu seneleri:
13/02/1926 - 01/02/1927
31/01/1938 - 18/02/1939
17/02/1950 - 05/02/1951
05/02/1962 - 25/01/1963
23/01/1974 - 10/02/1975
09/02/1986 - 28/01/1987
28/01/1998 - 15/02/1999
14/02/2010 - 02/02/2011
01/02/2022 - 21/01/2023

📅 Çin burcunu öğren

Bu burcun insanı hayatını her zaman bir hareketlilik içinde tutan, yeniliklere son derece açık ve yaratıcı, aslında dinlenirken bile yorulabilen, müthiş enerjisi olan bir karaktere sahiptir.

Tekdüze bİr yaşam bİçİmİ bütün burçlar arasında en çok Kaplan burcunu ürkütür. Enerjİ dolu ve rİsk almayı seven Kaplan, her zaman sıcak, yeNİLİkçİ ve tutkulu bİr yaşam temposu arkasında koşar.

Kaplan burcu insanının esrarengiz ve büyüleyici bir edası vardır. Bulundukları ortamlarda göz ucuyla süzülen kişilerdir. İstediğinde su gibi sessiz ve şeffaf olabilmeyi de başaran bu burç bireyinin sezgi ve özgüveni yüksek, yoğun duygulu içtepisel davranışlara kaynayan ve sosyal yaşam prensiplerine son derece önem veren onurlu bir ruhu vardır.

Kendi inanç ve değerlerine önem ve öncelik tanıdığından karakterine ve tutkularına en uygun yollarda fazla tereddüt etmeden yürür. Fakat öyledir ki bu tutumu, yüreğinin kıt ya da merhamet yoksunu olduğunu ifade edemeyeceği gibi, kurduğu dostluklarda muhteşem bir yandaş, gerektiren durumlarda harika ve eşi bulunmaz bir güç ve destek kaynağı olabileceğinin hakikatini de ortadan kaldırmaz.

İş sahasında güçlü ve aranan profili oluşturur. Hazırcevaplılığı bir kenara, ikna ve konuşma kabiliyeti yüksek olduğundan ağzı yabancı dillere yatkın, beyni ise yoğun tempoda üstün dayanıklılık gerektiren iş ya da müzakere yürütebilme kapasitelerine sahiptir. Çok sevdiği güç kendi elinde olduğunda mükemmel bir yönetici olabilir. Sırasını adilce beklemesini bilir ve oluşan hiçbir fırsatı kaçırmaz. Profesyonel çıkarları olduğu süre olaylara ılımlı yaklaşır. Problem ve sorunlara en beklenmedik ve en etkili çözümler yaratıcılığına sahiptir. 

Ancak Kaplan, gerek iş, gerek aşk hayatında sıkışıp kaldığını hissettiği zaman uç fikir tarzlarını benimseyebilir. Kontrol dışı ve isimsiz bir bunalımla boğuşmak istemeyip, hayatına anlam verebilecek bir yaşam kıvılcımı hissetmek adına, kendisi ve çevresi için tehlike oluşturabilecek yollara girmeye kalkışabilir. Dolayısıyla, Kaplan'ın aşması gereken başarı yollarında kendisine en çok engel olabilecek zorluklar, kendi sabırsızlığından ve olunmaması gereken yerlerde fazla benmerkezci olmasından kaynaklanır. 

Aşk konusunda Kaplan burcu insanı çok derin duygu, arzu ve cinselliğe sahip olan bir burçtur. Kalbinin derinliklerini sadece tutku şimşeklerinin düşürdükleri yıldırım aşkları aydınlatabilir. Kendisinden zorla bir insanı sevmesini ya da öyle görünmesini beklemeyin. Yalnız ve yalnız, tutkularının karşılığını verebilecek ruh ikizini bulduğu zaman ölesiye dek güvenilir, anlayışlı ve sadık bir eş olarak kendini kanıtlayabilir. 

Arzu ve tutkularının karşılığını alamadığı, ya da duygularının aldatıldığını gördüğü takdirde, çoğu zaman ayrılan ilk o olur. Lakin her ne olursa olsun Kaplan bucu insanı, karakterini ve kişiliğini nitelendiren şık ve zerafet dolu davranışından ödün vermeksizin, yenilik ve tutku ile dolu olmasını umut ettiği hayat yoluna devam eder. Temposu yaş aldıkça yavaşlayabilir ancak hedefine daha isabetli bir şekilde ulaşır.

Meslek:

Ticaret, Siyaset, Asker, Gazeteci, Uluslararası İlişkiler, Müdür, Şef, Fizisyen

UĞURLU RENKLER

Beyaz, Yeşil

UĞURLU RAKAMLAR

3, 7, 11

KAPLAN BURCU ÜNLÜ İSİMLER

Marilyn Monroe, Leonardo Di Caprio, Jodie Foster, Megan Fox, Arthur Rimbaud, Fransisco Goya, Charles de Gaulle, Fidel Castro, Queen Elisabeth II of England, King François I of France, Sultan I. Süleyman, H. G. Wells, Arianna Huffington, Michel Foucault, Drake, Lady Gaga, Mary-Kate Olsen, Robert Pattinson, Oliver Sikes, Ashley Olsen, Shia LaBeouf, Tyler Blackburn, Amir Khan, Jaden Smith

Çin burcunuzu öğrenin

karmaWeather
Powered by KarmaWeather

EN İYİ UYUM VE ANLAŞMALAR

Kaplan, At ve Köpek burçları Çin takviminin üçüncü uyum üçgenini oluşturur. Kaplan burcu doğal olarak Çin astrolojisinin At ve Köpek hayvan burçları ile uyumludur. 

Çin falı olarak da adlandırılan 12 hayvan burcu astrolojisinin içerisinde Kaplan burcunun bir de gizli bir dostu vardır: Domuz burcu.

Çin zodyak takviminde Kaplan ile uyumsuz ya da zıt olan burç Maymun burcudur. 

Burç yorumunuz: Kaplan burcunun günlük burç yorumunu daha net bir şekilde algılayabilmesi için, yeni Çin takvimi yılına özel olan genel yorumdan bağımsız olarak, özellikle Maymun burcu tarafından enerjilendirilen gün ve aylara dikkat etmesi gerekir.

BATI ASTROLOJİSİNİN ÇİN HAYVAN TAKVİMİNDEKİ EŞDEĞER BURÇLARI

Batı astrolojisiyle Çin astrolojisi arasında burç denklerini belirlemek neredeyse imkansızdır. Fakat yine de birşey söylemek gerekirse, batı astrolojisinin onbirinci sırasında yer alan Kova burcuna en yakın olan Çin burcu, ay takviminde aşağı yukarı aynı tarihlere denk geldiği için Kaplan burcu olacaktır.

Karma Weather - 14 Ekim 2015

KAPLAN BURCU ÇEŞİTLERİ

🌳 Odun Kaplan

En son Odun Kaplan senesi 1974. 2018'de yaşı 44. Totem rakamı 51.

Tüm Kaplan burcu bireyleri arasında Odun elemetiyle bütünleşen Kaplan insanı en adil, en hoşgörülü ve en cömert kişiliğe sahip olanıdır. Fakat karda yürürken iz bırakmayan bir adım atma yeteneğine sahip olmasına rağmen, her zaman fetih ve güç hırslarını tamamen gizleyemez. Odun elementi kendisine son derece yaratıcı bir enerji katar fakat, diğer bütün Kaplan burçları gibi o da, itaat etmekte isteksizdir. İlerlemesine engel olan organizasyon işlerine daha çok çaba sarfetmesi ve sorumluluk duygularını geliştirmesi gerekir.

🔥 Ateş Kaplan

En son Ateş Kaplan senesi 1986. 2018'de yaşı 32. Totem rakamı 3.

Ateş Kaplan burcunun görünüşte hiç bitmeyen bir enerjisi vardır. Öngörülmeyen, çalkantılı ve yarını düşünmeyen bir yaşam tarzı vardır. Özürlüğüne verdiği değeri başka hiçbir şeye vermez. Kendi tarz ve karakterini tam olarak bağdaştıramadığı toplumsal geleneklerden pek hoşlanmaz. Gösterişli ve karizmatik tabiatı sayesinde, ikna etmesi gereken kişilere, kendi çıkarlarının aslında onların da çıkarları oluklarını inandırmakta zorlanmaz. 

Geniş ve parlak bir yüreğe sahip olan Ateş Kaplan burcu bireyi, omuzlarında sorumluluklarını taşımasını kabul ettiği kişileri her zaman kulak verdiği, ve doğal olarak da baskın bir karaktere sahip olduğu için, liderlik için gereken bütün özellikleri bünyesinde bulundurur.

🗿 Toprak Kaplan

En son Toprak Kaplan senesi 1998. 2018'de yaşı 20. Totem rakamı 15.

Tüm Kaplan burçları arasında Toprak Kaplan en gerçekçi, en istikrarlı ve entellektüel tabiata sahip olanıdır. Önsezi ve bütünlüğü, ayrıca hayata olan merak ve ilgisi, göreceli gurur ve sertliği ile karışıktır. Uğraştığı işi sevmesine rağmen, zaman zaman bazı konularda gerektiğinden fazla aşırı tedbirli davranabilir. Bu da gelişim ve kariyerinde ilerlemesinde bir fren oluşturabilir.

🔧 Metal Kaplan

20. yüzyıldan günümüze kadar oluşmuş Metal Kaplan yılları 1950, 2010. 2018'de yaşı 68 ya da 8. Totem rakamı 33.

Metal ya da Demir Kaplan burcu bireyi, büyük ölçüde yalnızlığı sevdiği kadar rekabetçi ortamları da takdir eder. Güçlü cazibe ve enerjik bir yapısı sayesinde, çevresini etkilemekte zorluk çekmese de, zaman zaman sabırsız ve kibir yüklü bir huyu olduğu söylenebilir. Aslında bu büyüleyici insan, bünyesine gizlice, kendisine hayır denmesine tahammülü olmayan bir "çocuk kral" barındırır. Ayrıca, hedefine ulaşabilmek için, karizması ve çekiciliğinden yararlanmaktan çekinmez. Bu doğrultuda her yolu denemekle beraber, olası bir vicdan azabını çok nadir olabilecek kadar az duyar. Tutkulu, kararlı, çalışkan ve hırslı olan Metal Kaplanı, ne yazık ki diğer her Kaplan burçları gibi farkına varmaksızın, dünyanın sadece kendisinin etrafında döndüğü düşüncesinin esiri altında yaşayıp gider. 

💧 Su Kaplan

En son Su Kaplan senesi 1962. 2018'de yaşı 56. Totem rakamı 39.

Su Kaplan burcuna ait bireyler, sorumlu, objektif, filozof, sakin, hoşsohbet, diplomat ve gerçekçi kişilerdir. Çok zeki olmalarına rağmen baştan kaybedeceklerini sezdikleri sorunları bile çözmekte ısrarcı olabilirler. Bu yüzden ister istemez değerli zaman kaybı yaşamaya meyillidirler.

Karma Weather © KarmaWeather by Konbi - Tüm Hakları Saklıdır. karmaweather.com internet sitesinde yayınlanan yazı, tasarım ve resimler kısmi ya da bütün olarak izin alınmadan kullanılamaz.