🐐 Çin burcu Keçi - Keçi burcu merhamet, neşe ve yaratıcılığı simgelendiren Çin astroloji takviminin sekizinci burcudur

Keçi burcu seneleri:
17/02/1931 - 05/02/1932
05/02/1943 - 24/01/1944
24/01/1955 - 11/02/1956
09/02/1967 - 29/01/1968
28/01/1979 - 15/02/1980
15/02/1991 - 03/02/1992
01/02/2003 - 21/01/2004
19/02/2015 - 07/02/2016
06/02/2027 - 25/02/2028

📅 Çin burcunu öğren

Keçİ YA DA KOYUN BURCU uysallığı, duygusallığı ve zekasıyla kendİnİ belİrten karakterlerİ kapsar. Müzİk ve sanata güçlü bir yatkınlığı olan bu burca aİt olan kİşİler astrolojİ, fal veya batıl İnanç İçeren çeşİtlİ ezoterİzm alanlarına meraklıdır. Dış görünüş ve gİyİmİne özen göstermesİ, Keçİ burcu İnsanının zaten alımlı ve nazİk olan kİşİlİğİne ek bİr çekİcİlİk katar.

Enerjisinin yüksek olduğu zamanlar etrafına renk ve iyilik saçan insandır o. Ancak kendisini mutlu hissetmediği anlarda kötümser, depresif ya da sürekli herşeyden yakınan bir varlığa dönüşebilir.

Vaktini güvendiği ve sevdikleri insanlarla geçirmeyi sevmer. Birçok konuda rahat göründüğünden dolayı çoğu zaman kıskanılan kişi olur. İyi ve kötü niyetli kişileri ayırt etmekte epey zorlanır. Aynı anda kişisel çıkarlarından ötürü fırsatçılığa da meyillidir. Fakat kendisine yapılan bir yardımı asla unutmaz ve zamanı geldiğinde ona iyilik yapan kaynağa iyiliğini fazlasıyla iade etmek için can atar. Kaldı ki yardım ve paylaşımı bir ibadet haline getirmiş bu karakter, kendisine ait olmayan şeyleri de paylaşmaktan vazgeçmez. Özellikle gençlik yıllarında insanlara koşulsuz ve fazla çabuk güvenmesi, başını zaman zaman ağrıtabilir. Mesafe tutmayı yaşlandıkça öğrenir.

Aşk konusunda Keçi burcu insanı, özellikle toy yıllarında aynı anda birden çok insana sevdayla tutuşabilir. Geniş ve merhametli kalbini anlayan ya da ona bir kere aşık olmuş kişiler onu ömürlerinin sonuna kadar unutamazlar. Yalnız kendi kendine gelin güvey olmakta epey yatkınlığı olan bu kişi, eğer sevdiği kişi tarafından durdurulmazsa ömrü boyunca asla yaşayamayacağı bir aşk için gereksiz yere çırpınabilir. Karşılıksız aşk yaşayan Keçi burcu insanı, halinden durmaksızın şikayetçi olup kendisini bir hayal dünyasına, ya da kendi kendini körükleyen yıkıcı bir tutum içine sokabilir. Mutlu bir beraberlikte eşine son derece sadık ve evine ışık saçan bir varlık olur. 

Profesyonel olarak Keçi burcu insanının kendisini en iyi gösterebileceği alanın sanat ya da estetikle alakalı olması gerekir. Müzik, oyunculuk, el sanatları, dekorasyon ya da yazar gibi meslek türleri onun içindir. 

İz bırakan varlığı ve takdir edilen zekası sayesinde iş hayatında zaman zaman güçlü ve itibarlı kişiler tarafından yardım alabilir. Ne yazık ki aşırı hayalperest ya da fazla ılımlı olduğundan ötürü, iyi bir yönetici olduğu söylenemez. Emir vermesini sevmediği kadar sinirlendiğinde aniden parlar. Gelişim sürecinde hatalı ya da kişiliğine uymayan bir meslek eğitimi almış olanı, sonradan hoşgörüsüz ve içine kapanık, ya da hayattan çekilmiş ve sürekli mızmızlayan tembel bir karaktere dönüşebilir. 

Kuşkusuz kimseyi kayıtsız bırakmayan Çin takviminin sekizinci üyesi, değişken ve renkli enerjisinin yanı sıra, güçlü ve ağır darbelere dayanabilecek bir sağlamlığa sahiptir. Ancak her ne kadar dışarıya mutlu ve özgüveni yüksek görünmeye çalışsa da, bu renkli insanın bünyesinde sürekli dalgalanan kararsızlık, acıma ve sıkıntı anları mevcuttur. Fakat yine de Keçi burcu insanı, içindeki kaygıları yatıştırabilen özgüven, destek ve eğitimi almışsa, çok ağır koşullarda bile her daim ayakta kalabilen, herkesin hayretle takdir ettiği ve inanılmaz başarıların altına imzasını atan kişi olabilir.

Meslek:

Sanatçı, Şair, Yazar, Dekoratör, Müzisyen, Bahçıvan, Eğitmen, Araştırmacı

UĞURLU RENKLER

Beyaz, Mavi

UĞURLU RAKAMLAR

8, 12, 4

KEÇİ BURCU ÜNLÜ İSİMLER

Bill Gates, Steve Jobs, David Getta, Caravaggio, Frida Khalo, Michelangelo, Charlotte of Cambridge, Nicolas Sarkozy, Jane Austen, Arthur Conan Doyle, Honoré de Balzac, Charles Dickens, Marcel Proust, Mark Twain, Tomas Tranströmer, Mo Yan, Isabelle Adjani, Pamela Anderson, Catherine Deneuve, Bruce Willis, Mick Jagger, Pink, Chris Patt, Heath Ledger, Aaliyah, Kate Hudson, Mya, Kourtney Kardashian, Ed Sheeran, Joe Dugg, Dylan O'Brien, Tyler Posey, Toddy Smith, Amanda Cerny, Roi Fabito, Young Thug, Vangelis

Çin burcunuzu öğrenin

karmaWeather
Powered by KarmaWeather

EN İYİ UYUM VE ANLAŞMALAR

Keçi, Tavşan ve Domuz burçları Çin takviminin dördüncü uyum üçgenini oluşturur. Keçi burcu doğal olarak Çin astrolojisinin Tavşan ve Domuz hayvan burçları ile uyumludur. 

Çin falı olarak da adlandırılan 12 hayvan burcu astrolojisinin içerisinde Keçi burcunun bir de gizli bir dostu vardır: At burcu.

Çin zodyak takviminde Keçi ile uyumsuz ya da zıt olan burç Öküz burcudur. 

Burç yorumunuz: Keçi burcunun günlük burç yorumunu daha net bir şekilde algılayabilmesi için, yeni Çin takvimi yılına özel olan genel yorumdan bağımsız olarak, özellikle Öküz burcu tarafından enerjilendirilen gün ve aylara dikkat etmesi gerekir.

BATI ASTROLOJİSİNİN ÇİN HAYVAN TAKVİMİNDEKİ EŞDEĞER BURÇLARI

Batı astrolojisiyle Çin astrolojisi arasında burç denklerini belirlemek neredeyse imkansızdır. Fakat yine de birşey söylemek gerekirse, batı astrolojisinin dördüncü sırasında yer alan Yengeç burcuna en yakın olan Çin burcu, ay takviminde aşağı yukarı aynı tarihlere denk geldiği için Keçi burcu olacaktır.

Karma Weather - 23 Ekim 2015

KEÇİ BURCU ÇEŞİTLERİ

🌳 Odun Keçİ

Odun Keçi burcu yılları (20. yüzyıldan günümüze) 1955 ve 2015. 2018'de yaşı 63 ya da 3. Totem rakamı 32.

Huzur ve yaşamayı seven Odun Keçi burcu bireyi, barışıl, sanatçı ruhlu ve bonkör bir karakteri yansıtır. Bir şey için mücadele verirken her zaman diplomasi ve uzlaşmadan yanadır. Doğal rahatlığı ve cazibesi, etrafınca oldukça imrenilen bir kişilik olmasını sağlar. Odun elementi ile eşleşen Çin takviminin sekizinci burcu Keçi ya da Koyun, göğüs kafesinde sevgi dolu ve vicdan azabı çekmeye dayanamayan bir yürek barındırır. Bu yüzden sevdikleri için çeşitli fedakarlıklardan çekinmeyeceği gibi elinden geldiği kadar yardımına muhtaç insanların imdadına yetişir. Odun Keçi burcunun bu insancıl cömertliği ona geri dönüş olarak, zor durumda kolay yardım alabilme olanaklarını oluşturur. Çocuklarının üzerine adeta titreyen Odun Keçi burcu bireyi, vicdanı ve aşırı duygusallığı yüzünden hayır kelimesini kullanmakta zorlanır.

🔥 Ateş Keçİ

En son Ateş Keçi burcu yılı: 1967. 2018'de yaşı 51. Totem rakamı 44.

Ateş Koyun ya da Keçi burcu diğerlerine göre en cesur ve en melankolik olanıdır. Para harcadığı kadar büyük projelerde bulunur. Oldukça dinamik ve yaratıcı olan Ateş Keçi burcu bireyi, duygusal sabitsizliğe meyillidir. Erişebileceğine inandığı hedeflere, sonradan sıkıntı çekse bile, konuyu fazla irdelemeksizin atılır. Ayrıca psikolojik hassaslığı ve eleştirileri kaldıramaması, sinirlenince kolay parlayan bir tabiat barındırmasına neden olur. Aslında kesinlikle art niyeti olmayan bu birey naifliği yüzünden zaman zaman kötü niyetli kişilerce kullanılabilir. Her yine de oldukça şanlı olan Ateş Keçi burcu, evlilikte sorumluluklar altında bocalayabilir. İyi bir evebeyn kalitelerini taşımasına rağmen çocuk yapmayan Ateş Keçi burcu, hayatını daha esenli geçirmesini sağlamış olur.

🗿 Toprak Keçİ

Toprak Keçi burcu yılları (20. yüzyıldan günümüze) 1919, 1979. 2018'de yaşı 99 ya da 39. Totem rakamı 56.

Toprak Keçi burcu zeki, bağımsız, duygusal, ve cömert bir karakteri yansıtır. Her zaman insanlara vakit ayırabilen bir tabiatı olduğundan yardıma ihtiyacı olan kapısını açmaktan ya da arkadaşlarını paylaşmaktan çekinmez. Fakat yardımseverliğine eşdeğer ve belli etmemekte ustalaşmış olsa da, son derece kırılgan bir kalp taşır. Hayal gücünün verdiği kuvvetin sayesinde oldukça derinlere inmesini seven ve gizli manaların adepti olan Toprak Keçi burcu için birçok insana göre hiç bir şeyi ifade etmeyen sözler ya da davranışlar, sınırsız anlamlar içerir. Hayatta ilerledikçe kendini ve insanları daha iyi tanıyan Toprak Keçi, edebiyat ve birçok eli işi sanatlarında oldukça kabiliyetlidir. Kaynağı bol güvenli bir ortamda ve kendisini tam anlamıyla ifade edebildiği bir meslek alanında, ciddi ve azimli davranır. Aksi takdirde yakınma ve şikayetleri zor son bulur. Evrenin kendisine sunduğu bu özelliklerin ne kadar erken farkına varırsa o kadar yapıcı ve mesut bir yaşam tabanı oluşturma kapasitesi vardır.

🔧 Metal Keçİ

Metal Keçi burcu yılları (20. yüzyıldan günümüze): 1931, 1991. 2018'de yaşı 87 ya da 27. Totam rakamı 8.

İster aşk ister arkadaşlık ilişkilerinde olsun, Metal Keçi burcu son derece sahiplenici ve kıskanç bir tabiatı yansıtır. Yaratıcılık alanında da birçok beceri ve yeteneği olan Metal Keçi burcu bireyinin kadını ve erkeği, her koşulda dış görünümüne önem veren, bakımlı ve cazibeli kişilerdir. Zeki ve analitik olan bu burcun insanı zevk ve estetik konularında sadece kendi bildiklerine ve doğrularına itaat eder. Oldukça alıngan bir bünyesi olduğundan için güvendiği kişiler, bir elin parmakları sayısında olabilecek kadar az bir miktardadır. Gerçekte Metal insanı bireyseldir. Fakat bu unsur Metal Keçi burcu için geçerli değildir. Dolayısıyla kendinden emin bir görünümü veren ve aslında pek de öyle olmayan Metal Keçi burcu insanı, hayata karşı beklentilerinde biraz fazla fırsat kollayıcı bir zihniyeti barındırdığı gibi kendi çıkarları doğrultusunda başkalarının varlıklarından yararlanabilir. Ancak bu onun yüreğinin, merhametten yoksun ve adil olmayan bir yapıya sahip olduğu anlamına gelmez. Sert görünmeye çalışsa da son derece duygusal ve hassas olan bu profil, doğal kabiliyetlerini geliştirdikçe kendine olan güvenini arttırır. Doğru yolu seçen Metal Keçi burcu bireyi, biraz da şansın tepesine gerdiği şemsiyenin altından çıkmadığı müddet, çok büyük hedefere ulaşabilir.

💧 SU KEÇİ

Su Keçi burcu yılları (20. yüzyıldan günümüze) 1943, 2003. 2018'de yaşı 75 ya da 15. Totem rakamı 20.

Su Keçi burcu insanı narin, alçak gönüllü, sadık ve bir kişiliktir. Çabuk etkilenen, oportünist ve zaman zaman yüzeysel bir karakteri yansıtan Su Keçi burcu bireyinin kolayı yolları seçen bir tabiatı vardır. Zor işlere gelemeyen ve istediğini elde etmediği takdirde mızmız kesilebilen bu insan aşırı duygusallığı yüzünden hayatta başarının gerektirdiği girişkenlikten yoksun kalabilir. Kendine olan güveninin yetersizliği onu her zaman başkalarının korunması altında olmasının gereksimini doğurabilir. Ayrıca birilerinin kendi hayata bakış açısını eleştirilmesi, dışlanıldığının anlamına gelir. Kendi fikirleri doğrultusunda ilerlemekte zorlanan Su Keçi burcu bireyi çoğu zaman bir düşünceye yürekten katılmasa bile çoğunluktan yana olmayı tercih eder. Evini ve bulunduğu ortama son derece bağlı olan Su Keçi burcu karakteri, huzurunu tehdit edebileceğini düşündüğü yeniliklerden çekinir. Diğer bütün Keçi burçları gibi sanata yatkınlığı olan Su Keçi burcu insanı daha çok müzik, şiir ya da şarkı sözü düzenlemesi gibi aktivitelerde başarı elde edebilir. Kin tutmakta son derece başarız olan Su Keçi burcu insanının insanlara karşı şevkat dolu yaklaşımı, hiçbir zaman yalnız kalmamasına sebep olur. Öyle ki özellikle bir yardıma ihtiyacı olduğu vakit, neredeyse bir ordu kadar insan toplayabilecek bir güce sahiptir.

Karma Weather © KarmaWeather by Konbi - Tüm Hakları Saklıdır. karmaweather.com internet sitesinde yayınlanan yazı, tasarım ve resimler kısmi ya da bütün olarak izin alınmadan kullanılamaz.