Karma Weather
23 Ekim 2015

Keçi burcu seneleri:
24/01/1955 - 11/02/1956
09/02/1967 - 29/01/1968
28/01/1979 - 15/02/1980
15/02/1991 - 03/02/1992
01/02/2003 - 21/01/2004
19/02/2015 - 07/02/2016
06/02/2027 - 25/02/2028

Keçi burcu merhamet, neşe ve yaratıcılığı simgelendiren Çin astroloji takviminin sekizinci burcundur.

Keçİ YA DA KOYUN BURCU uysallığı, duygusallığı ve zekasıyla kendİnİ belİrten karakterlerİ kapsar. Müzİk ve sanata güçlü bir yatkınlığı olan bu burca aİt olan kİşİler astrolojİ, fal veya batıl İnanç İçeren çeşİtlİ ezoterİzm alanlarına meraklıdır. Dış görünüş ve gİyİmİne özen göstermesİ, Keçİ burcu İnsanının zaten alımlı ve nazİk olan kİşİlİğİne ek bİr çekİcİlİk katar.

Enerjisinin yüksek olduğu zamanlar etrafına renk ve iyilik saçan insandır o. Ancak kendisini mutlu hissetmediği alanlarda kötümser, depresif ya da sürekli herşeyden yakınan bir varlığa dönüşebilir.

Vaktini güvendiği ve sevdikleri insanlarla geçirmeyi sevmesine rağmen her konuda rahat göründüğünden dolayı çoğu zaman kıskanılan kişi olur. Kendi iyiliğinden dolayı iyi ve kötü niyetli kişileri ayırt etmekte epey zorlanır. Aynı anda kişisel çıkarlarından ötürü fırsatçılığa da meyillidir. Fakat kendisine yapılan bir yardımı asla unutmaz ve zamanı geldiğinde ona iyilik yapan kaynağa iyiliğini fazlasıyla iade etmek için can atar. Kaldı ki yardım ve paylaşımı bir ibadet haline getirmiş bu karakter, kendisine ait olmayan şeyleri de paylaşmaktan vazgeçmez. Özellikle gençlik yıllarında insanlara koşulsuz ve fazla çabuk güvenmesi, başını zaman zaman ağrıtabilir. Mesafe tutmayı yaşlandıkça öğrenir.

Aşk konusunda Keçi burcu insanı, özellikle toy yıllarında aynı anda birden çok insana sevdayla tutuşabilir. Geniş ve merhametli kalbini anlayan ya da ona bir kere aşık olmuş kişiler onu ömürlerinin sonuna kadar unutamazlar. Yalnız kendi kendine gelin güvey olmakta epey yatkınlığı olan bu kişi, eğer sevdiği kişi tarafından durdurulmazsa ömrü boyunca asla yaşayamayacağı bir aşk için gereksiz yere çırpınabilir. Aç ya da karşılıksız aşk yaşayan Keçi insanı, halinden durmaksızın şikayetçi olup kendisini bir hayal dünyasına, ya da kendi kendini körükleyen yıkıcı bir tutum içine sokabilir. Mutlu bir beraberlikte eşine son derece sadık ve evine ışık saçan bir varlık olur. 

Profesyonel olarak Keçi burcu insanının kendisini en iyi gösterebileceği alanın sanat ya da estetikle alakalı olması gerekir. Müzik, oyunculuk, el sanatları, dekorasyon ya da yazar gibi meslek türleri onun içindir. 

İz bırakan varlığı ve takdir edilen zekası sayesinde iş hayatında zaman zaman güçlü ve itibarlı kişiler tarafından yardım alabilir. Ne yazık ki aşırı hayalperest ya da fazla ılımlı olduğundan iyi bir yönetici olduğu söylenemez. Emir vermesini sevmediği kadar sinirlendiğinde aniden parlar. Gelişim sürecinde hatalı ya da kişiliğine uymayan bir meslek eğitimi almış olanı, sonradan hoşgörüsüz ve içine kapanık, ya da hayattan çekilmiş ve sürekli mızmızlayan tembel bir karaktere dönüşebilir. 

Kuşkusuz kimseyi kayıtsız bırakmayan Çin takviminin sekizinci üyesi, değişken ve renkli enerjisinin yanı sıra, ayrıca güçlü ve ağır darbelere dayanabilecek sağlamlığa sahiptir. Ancak her ne kadar dışarıya mutlu ve özgüveni yüksek görünmeye çalışsa da, bu renkli insanın bünyesinde sürekli dalgalanan kararsızlık, acıma ve sıkıntı anları mevcuttur. Fakat yine de Keçi burcu insanı, içindeki kaygıları yatıştırabilen özgüven, destek ve eğitimi almışsa, çok ağır koşullarda bile her daim ayakta kalabilen, herkesin hayretle takdir ettiği ve inanılmaz başarıların altına imzasını atan kişi olabilir.

Meslek:

Sanatçı, Şair, Yazar, Dekoratör, Müzisyen, Bahçıvan, Eğitmen, Araştırmacı

UĞURLU RENKLER

Beyaz, Mavi

UĞURLU RAKAMLAR

8, 12, 4

KEÇİ BURCU ÜNLÜ İSİMLER

Bill Gates, Steve Jobs, David Getta, Caravaggio, Frida Khalo, Michelangelo, Charlotte of Cambridge, Nicolas Sarkozy, Jane Austen, Arthur Conan Doyle, Honoré de Balzac, Charles Dickens, Marcel Proust, Mark Twain, Tomas Tranströmer, Mo Yan, Nazan Öncel, Isabelle Adjani, Pamela Anderson, Catherine Deneuve, Bruce Willis, Mick Jagger.

EN İYİ UYUM VE ANLAŞMALAR

Keçi, Tavşan ve Domuz burçları Çin takviminin dördüncü uyum üçgenini oluşturur. Keçi burcu doğal olarak Çin astrolojisinin Tavşan ve Domuz hayvan burçları ile uyumludur. 

Çin falı olarak da adlandırılan 12 hayvan burcu astrolojisinin içerisinde Keçi burcunun bir de gizli bir dostu vardır: At burcu.

Çin zodyak takviminde Keçi ile uyumsuz ya da zıt olan burç Öküz burcudur. 

Burç yorumunuz: Keçi burcunun günlük burç yorumunu daha net bir şekilde algılayabilmesi için, yeni Çin takvimi yılına özel olan genel yorumdan bağımsız olarak, özellikle Öküz burcu tarafından enerjilendirilen gün ve aylara dikkat etmesi gerekir.

BATI ASTROLOJİSİNİN ÇİN HAYVAN TAKVİMİNDEKİ EŞDEĞER BURÇLARI

Batı astrolojisiyle Çin astrolojisi arasında burç denklerini belirlemek neredeyse imkansızdır. Fakat yine de birşey söylemek gerekirse, batı astrolojisinin dördüncü sırasında yer alan Yengeç burcuna en yakın olan Çin burcu, ay takviminde aşağı yukarı aynı tarihlere denk geldiği için Keçi burcu olacaktır.

Karma Weather © KarmaWeather by Konbi - Tüm Hakları Saklıdır. karmaweather.com internet sitesinde yayınlanan yazı, tasarım ve resimler kısmi ya da bütün olarak izin alınmadan kullanılamaz.