🐶 Çin burcu Köpek - Çin takvimi Köpek senesi doğan kişi genelde sempatik, dürüst ve çalışmayı seven bir insandır

Köpek burcu seneleri:
28/01/1922 - 15/02/1923
14/02/1934 - 03/02/1935
02/02/1946 - 21/01/1947
18/02/1958 - 07/02/1959
06/02/1970 - 28/01/1971
25/01/1982 - 12/02/1983
10/02/1994 - 30/01/1995
29/01/2006 - 17/02/2007
16/02/2018 - 04/02/2019
03/02/2030 - 22/01/2031

📅 Çin burcunu öğren

Hümanist bazlı hayat prensibi yürüterek yaşam sürdürmek ideallerindedir. Bu kaliteler sayesinde insanları adeta kendi ruhuna çeken bir enerjsi vardır.

Adaletsİzlİğe son derece uç tepkİlİ olabİleceğİ kadar değer verdİğİ kİşİlerİ düşman İLAN ETTİĞİ KİŞİLERDEN korur. En sadık ama en hırçın, ve en güvenİlİr can dostları, çoğunlukla bu burçtan çıkar. 

İnsanların kusur ve zayıf taraflarını fazla zorlanmadan tespit eden sezgi ve algısı olduğundan hissettiği kötü enerji saçan varlıkları yaşadığı eve ya da sevdiklerine yaklaştırmaz. Bu yüzden uzak doğu kültürlerinde, her ailede bir Köpek burcu insanın olması, o evin enerji güvenliği açısından son derece önemlidir.

Kimin neyi nerde yaptığını çok iyi bilir. İlgisini çeken ya da bilinmeyen birşeyi öğrenmek için birşeyin ya da birinin peşine düşebilir. Aradıklarının izini şüphe uyandırmadan takip edip amaçlarına ulaşmakta çok başarılıdır. 

Kendini güvensiz hissettiği ortamlarda soğuk ya da sivri dilli olabilir. Benimsediği hümanist prensiplerine ters davranışlarda bulunan kişi veya konuları sinirli bir halde iğneleyici eleştirileri yağmuruna tutabilir. 

Saygı ve sadakati aşktan daha üstün tutan Köpek burcu insanı, her zaman kendisinden beklenilenden çok ve fazla yardım edebilecek karakterdedir. Güvenilir bir sırdaş olmasının yanı sıra zamanla yalnızlığı seçebilmesi, ilerleyen hayatında bir olasılıktır. Kin tutabildiği kadar affetmeye de meyilli bir kalbi vardır. 

Fakat Köpek burcu bireyleri, çoğunlukla affedici bir ruha sahip olsalar bile, kendi takımlarında görmedikleri kişileri ötekileştirme huyları vardır. Hayat bazıları için ya sırf siyah ya da sırf beyaz olabilir. Dışarıya vurmasalar bile sürekli kendi davranışlarını analize eden ve gerçeklerle yüzleşmeyi seven bir iç dünyaları olduğundan zaman zaman bunalım içinde olabilirler.

Profesyonel alanda zeka gerektiren ve idealist ya da İnsan odaklı meslek çerçevelerinde araştırmacı, eğitmen, güvenlik, ya da yönetici kariyerleri kendileri için en uygun olanlardan sadece birkaçıdır. 

Meslek:

Hakim, Kütüphaneci, Yazar, Öğretmen, Siyasetçi, Doktor, Polis

UĞURLU RENKLER

Siyah, Mavi

UĞURLU RAKAMLAR

11, 3, 7

KÖPEK BURCU ÜNLÜ İSİMLER

Giorgio Armani, Kevin Bacon, Alec Baldwin, Brigitte Bardot, Angela Basset, Gian Lorenzo Bernini, George Best, Justin Bieber, Jessica Biel, George W. Bush, Tim Burton, Mariah Carey, Paul Cézanne, Winston Churchill, Bill Clinton, Gabriel Conte, Jamie Lee Curtis, Ted Cruz, Cameron Dallas, Matt Damon, Judi Dench, Kirsten Dunst, Ansel Elgort, Fairuz, Jordan Fisher, David Gilmour, Danny Glover, Jane Goodall, Al Green, Christina Grimmie, Keith Haring, Herbert Hoover, Michael Jackson, Tommy Lee Jones, Kim Jong-un, Ricardo Kaká, Gustav Klimt, Queen Latifah, Sophia Loren, Madonna, René Magritte, Golda Meir, Freddie Mercury, Nicki Minaj, Kim Namjoon, Ellen Ochoa, Gary Oldman, River Phoenix, Prince, Carl Sagan, Susan Sarandon, Steven Spielberg, Sylvester Stallone, Uma Thurman, Neil deGrasse Tyson, Donald J. Trump, Melania Trump, Lil Uzi Vert, John Craig Venter, Gianni Versace, Voltaire, Lil Wayne, Prince William of Cambridge, Prince Louis of Cambridge

Çin burcunuzu öğrenin

karmaWeather
Powered by KarmaWeather

EN İYİ UYUM VE ANLAŞMALAR

Köpek, Kaplan ve At burçları Çin takviminin üçüncü uyum üçgenini oluşturur. Köpek burcu doğal olarak Çin astrolojisinin Kaplan ve At hayvan burçları ile uyumludur. 

Çin falı olarak da adlandırılan 12 hayvan burcu astrolojisinin içerisinde Köpek burcunun bir de gizli bir dostu vardır: Tavşan burcu.

Çin zodyak takviminde Köpek ile uyumsuz ya da zıt olan burç Ejderha burcudur. 

Burç yorumunuz: Köpek burcunun günlük burç yorumunu daha net bir şekilde algılayabilmesi için, yeni Çin takvimi yılına özel olan genel yorumdan bağımsız olarak, özellikle Ejderha burcu tarafından enerjilendirilen gün ve aylara dikkat etmesi gerekir.

BATI ASTROLOJİSİNİN ÇİN HAYVAN TAKVİMİNDEKİ EŞDEĞER BURÇLARI

Batı astrolojisiyle Çin astrolojisi arasında burç denklerini belirlemek neredeyse imkansızdır. Fakat yine de birşey söylemek gerekirse, batı astrolojisinin yedinci sırasında yer alan Terazi burcuna en yakın olan Çin burcu, ay takviminde aşağı yukarı aynı tarihlere denk geldiği için Köpek burcu olacaktır.

Karma Weather - 23 Ekim 2015

Köpek burcu çeşİtlerİ

🌳 Odun Köpek

Odun Köpek seneleri (20. yüzyıldan günümüze) 1934, 1994. 2018'de yaşı 84 ya da 24. Totem rakamı 11.

Dürüst, dengeli ve doğa aşığı olan Odun Köpek burcu bireyinin, barışçıl bir karakteri vardır. Nezih ortamları sever. Tanımadığı insanlardan sakınır. Terbiyelidir. Güçlü kişiliklerle dostluk kurmasını sever ama materyalist değildir. Arkadaşlarını kendi seçtiği gibi, ilişkilerinde son derece sadıktır. Odun Köpek bireyi yaşadığı toplumun sosyal usül ve kurallarına, herhangi eleştirici bir değerlendirme yapmaksızın uyar. Zira bağımsız olmakta zorluk çeker. Bu sınırılı görüş ve düşünce yapısı, uslamlama ve davranışlarını doğrudan etkiler. Lâkin düz ve doğru bildiğinden şaşmayan konformist zihniyeti, aynı anda kendisini hayata karşı son derece gerçekçi bir bünye olarak yontar. Zorluklara karşı güçlü ve asil olan kimliğini ortaya çıkarır.  

İş yerinde uysal ve faydalı bir takım arkadaşıdır. Ama her ne kadar Odun elementi Köpek burcuna yaratıcılık kuvveti verse de, özel hayatında olduğu gibi mesleki konularda da bir işe atılmadan önce, birilerinin onayına ihtiyaç duyar. Bununla birlikte Odun Köpek hayatın güzelliklerinden faydalanmasını sever. Fakat yaşamın iyi ya da kötü sürpriz olasılıkları, bedeninde tedirgin bir ruh barındırmasına sebep olur. Bu yüzden aslında oldukça sevecen ve iyi niyetli olmasına rağmen, kaygılı aklı zaman zaman asık suratlı olmasının kaynağıdır. Bunu dışında Odun Köpek burcu insanı kazanç konusunda oldukça muvaffakiyetlidir. Parayı çoğaltmakta hünerli olduğu söylenebilir. Tarım, ev veya arazi alım satım gibi toprakla alakalı meslekler ona göredir. 

Duygusal yönden Odun Köpek burcu karakteri ciddi bir ilişkiye girmeden evvel karşısındaki insanın hislerinden emin olmak ister. Yaşadığı evin her zaman derli toplu olması zihnine huzur katar. Güzel yemek sever. Ailesini her daim ön planda tuttuğu gibi çocukları için yapmayacağı fedakârlık yoktur. Öte yandan paylaşımcı tabiatı, birlikteliklerinde ortak kazanç ve çıkarlardan yana olmasını sağlar. Odun Köpek burcu karakterinin gizli bir otoriter yanı olsa da zor sinirlendiği doğrudur. Ancak öfkeleri zelzele gibidir. Ayrıca kendisine yapılan her yanlışı beyninde arşivler.

🔥 Ateş Köpek 

Ateş Köpek seneleri (20. yüzyıldan günümüze) 1946, 2006. 2018'de yaşı 72 ya da 12. Totem rakamı 23.

Ateş Köpek burcu denince akla oldukça dostane, canlı, klasik, cömert bir varlık gelir. Son derece çekici olan bu karakter karşı cinsin ilgisini uyandırmakta zorluk çekmez. Karizma sahibidir. Renkli ve kreatif kişiliği çevresince popüler olmasını sağlar. Hoş vakit geçirmeyi seven Ateş Köpek burcu bireyinin karakterini ün ya da zenginlik, herhangi bir şekilde değiştirmez. Genelde iyimser bir kafa yapısı vardır. Lâkin bazen kuruntulu ve aşırı tutkulu olması, çoğu zaman ısrar edici bir şekilde gerçeklerin peşinden gitmesine neden olur. Ateş Köpek burcu insanının izinden yürüdüğü ya da örnek aldığı kişiler vardır. Dolayısıyla kendisinden yaşça büyük olan kişilerle daha iyi anlaşır, nasihatleri sonuna kadar dinler. Ateş elementi daha yaratıcı ve daha halis olmasını sağlar.

Öte yandan oldukça cesur ve bağımsız yönü, tabiatına girişkenlik katar. Dürüst olduğu kadar istekli ve hırsıdır. İş müzakerelerinde ikna etme kabiliyeti epey faaldir. İdealistliği, iletişim becerisi ve yarattığı güven duygusu çoğu zaman büyük engelleri aşmasına yardımcı olur. Bununla birlikte yenilik ve deneyimlere açık olan beyni sürekli yeni tecrübe yaşamak ister. Yalnız Ateş Köpek burcu bireyi, hayatına yön verecek uğraşını ne kadar erken keşfederse o kadar sağlıklı ilerler. Zira ruhunu tutkuyla eline teslim edeceği bir uğraşı ya da bir mesleği bulamazsa, birbiriyle hiç alakası olmayan işler arasında gelgitler yaparak zaman kaybedebilir. Bundan başka Ateş Köpek negatif olduğunda hırçınlaşabilir. Haksızlıklara tahammülü yoktur. İstemediği bir şeyin kendisine zorla yaptırılmasından nefret eder. Bu durumlarda bir hayli dikkafa olabileceği gibi sinirlendiğinde sözleriyle yakmaktan çekinmez. Asla gerçekleştiremeyeceğini bildiği bir gözdağı vermez.

🗿 Toprak Köpek

En son Toprak Köpek senesi 1958. 2018'de yaşı 60. Totem rakamı 35.

Toprak Köpek burcu insanı sorumluluk sahibidir. Temkinlidir ve insancıldır. Belirli bir kitlenin ortak çıkarları için savaşır. Paylaşımcı olduğu gibi oldukça dayanıklı bir yapısı vardır. Nitelikler taşıyan bir burç olarak sayılan Toprak Köpek insanı, inanç ve değerlerine çok sıkı bağlıdır. İnsanların dertlerini anlamakta zorluk çekmez. Birçok kişinin bilmediği gizli bir hayırsever tarafı vardır. Tarafsız bir şekilde hak ve hukuk kokan öğüt ve tavsiyeler verir. Herhangi bir konu görüşü hakkında önceliği evvela kendi değerleri ve haysiyetine göre verse de, pratikte çoğunluğun gittiği yönden gitme huyundan vazgeçmez. Sadece gençliğinde yaşam tarzı seçimi açısından, özgürlük ile güvence kavramları arasında gelgit yapabilir. Uyumsuz istek ve arzuları yüzünden çelişkili süreçler geçirebilir. Lâkin olgunlaştıkça ve son derece gerçekçi olan zihniyeti doğrultusunda, seçeneklerini daha sabit ve risk içermeyen tutumlara doğru yönlendirir.

Toprak Köpek burcu bireyi çalışmayı sever. Mantığa dayalı konularda açık sözlü olması düşündüklerini karşısındakinden asla esirgemediğinden belli olur. Mesleki açıdan inceleme ve organizasyon becerisi güçlüdür. Keskin analizi sayesinde birlikte çalıştığı insanların kabiliyetlerini etkin bir şekilde kullanabilmelerine yardımcı olur. Para ve gücü bireysel değerleri için kullanmaz. Onun için kaybetmek asla kaybetmek olmadığı gibi hiçbir kazanç hiçbir zaman ebedi değildir. Fakat Toprak Köpek burcu zaman zaman bir detayı takıntı haline getirebilir. Bu da hayata daha geniş bir şekilde bakabilmesine mani, ya da atılımlarında esenli bir şekilde ilerlemesine engel olabilir. Üstelik ahlakçı ve yolundan asla şaşmayan idealist zihniyeti, çevresinden aynı aşırı bağlılık ve fedakârlığı beklemesine sebep olur. Dolayısıyla ve de özellikle iş yerinde gösterdiği huzursuzluğu, kişiliğini kaygılı ve çözülmesi zor bir tabiat olarak yansıtabilir. Ancak her ne kadar Toprak Köpek burcu insanı katı, yavaş ya da endişeli bir karakter olarak görülse de, verdiği kararlarda oldukça sağlam ve emin olan adımlar atması, kendisinin son derece güvenilir bir varlık ve takım arkadaşı olarak kabullenilmesine neden olur. 

Duygusal açıdan, pratik fikirli Toprak Köpek burcu insanı hislerini pek dışa vurmaz. Tabii ki bu, sinirlendinde kavga etmesini bilmediğinin ya da sözleriyle ısırmadığının anlamına gelmez. Ayrıca zor aşık olduğu gibi kalbine giden yolların mutlaka mantık güzergahından geçmeleri, olmazsa olmazıdır. Bu yüzden ilişkilerinde bazen soğuk bir insan olarak algılanabilir. Yine de Toprak Köpek burcu karakteri duygusal yönden kesinlikle dürüst ve sadık bir profildir. Yuvasına büyük bir ölçüde bağlıdır. Ailesinin ve çocuklarının ön planda olabileceği güvenli ve konforlu bir yaşam alanı kurmak için çabalar.

🔧 Metal Köpek 

En son Metal Köpek senesi 1970. 2018'de yaşı 48. Totem rakamı 47.

Metal Köpek burcu insanı cesur, ciddi, bağımsız ve fikirleri için savaşan bir karakterdir. Kararlıdır. Somut olgular peşindedir. Olayların yüzeysel görünüşlerine önem vermez. Son derece zekidir. Analiz ve sentez kapasitesi güçlüdür. Çoğu zaman sağlam ve övülebilinecek türden inançları vardır. Tepeden aşağı asil bir duruşu ve derininde oldukça merhametli bir yüreği vardır. Metal Köpek burcu insanı erken yaşta hayatın bazı temel olgularına veda etmek zorunda kalabilir. Lâkin bu onun daha kuvvetli ve daha ağırbaşlı bir kişiliğe dönüşmesine yardımcı olur. Üstelik yalan ve adaletsizliklere gelemediği gibi sadakati tartışılmaz bir boyuttadır. Genelde sert bir davranış tutumu olsa da gerçekte espri anlayışı epey geniştir. Desteklemeye karar vediği hiç kimseyi yarı yolda bırakmaz. Ama fikirlerine karşı gelinmesine de tahammülü yoktur. Kendi adalet anlayışına uymayan hareket ya da düşünceleri sivri bir dille eleştirmekten çekinmez. Ayrıca sinirlendiğinde son derece acımasız davranabildiği gibi düşmalarını tamamen yok etmeden rahat uyuyamaz. Asya kültürlerinde demir yani Metal Köpek seneleri, ya çok olumlu ya da çok olumsuz süreçler olarak algılanır.

İş konusunda Metal Köpek burcu insanı hayatı boyunca akıllı girişimlerde bulunur. Siyasi görüşleri net bir çizgidedir. Tabiatında mantıktan yoksun duygu yoktur. Büyük sorunlara büyük çareler bulmada bir hayli ustadır. Bilim ya da insan odaklı mesleklerde başarılı olmaya meyilidir. Kendisine uyguladığı disiplini başkalarına da uygulamaktan çekinmez. Ancak birilerini bir konu hakkında ikna edebilmek için zaman zaman prensipleriyle çelişen çeşitli yollara başvurmaktan da kaçınmaz.

Metal Köpek burcu bireyinin duygusal hayatı nereydeyse ait olduğu kültür ve topraklara beslediği sevgi kadar önemlidir. İlişkilerinde zaman zaman haşin olması karşısındakinin göstereceği sevgi ya da saygısına önem vermediğinin anlamına gelmez. Çenesi yüzünden kalp kırabilir. Düş, fantazi ya da tutku gibi hislerin hayatında pek yeri olmaz. Reddedilme korkusu, ruhunu aşkın ellerine hiçbir zaman tamamen teslim edememesinin başlıca sebebidir.

💧Su Köpek 

En son Su Köpek senesi 1982. 2018'de yaşı 36. Totem rakamı 59.

Su Köpek burcu hayal gücü kuvvetli, romantik, ütopist bir kişiliğe sahiptir. Sezgileri kuvvetli olduğu gibi sözle inandırma yeteneği etkindir. Ayrıca kimseden yardımını esirgemeyen bir tabiatı vardır. Yargılarında tarafsız olduğu kadar objetif olabildiği konular hakkında paylaştığı düşünceler ve nasihatlar değerlidir. Kendisini doğrudan ilgilendirmeyen ve özellikle ikili ilişkilerde oluşan sorunları çözmekte epey başarılıdır.

Bunun dışında Su Köpek burcu eşitlikten yanadır. Nazik, hoşgörülü ve diplomattır. Fakat zayıf iradeli görünmesi aldatıcıdır. Gerçekte son derece kararlı bir karakterdir. Hayatta ne istediğini çok iyi bilir. Kafasına bir şeyi koyduğu zaman kimse onu yolundan kolay kolay çeviremez. Hatta kendisini iyi tanımayan kişiler tarafından haksız yere ben merkezci bir insan olarak algılanabilir. Su Köpek burcu genel olarak seçtiği mesleklerde başarılıdır. İş çevresi tarafından sevilen bir karakterdir. Diğer Köpek burçlarına göre uzlaşmaya daha meyillidir, daha maceracıdır. İşinde gösterdiği saygı ve ciddiyet yaşlandıkça itibar sahibi olmasına neden olur. Bir karar almadan evvel uzunca düşünür taşınır. Kolay kolay hata yapmaz. İyi bir dinleyici olduğundan ötürü fikir paylaşımına açıktır. Yalnız zaman zaman sert olması gereken durumlarda yumuşak davranıp başkasının hatasına gereksiz yere ortak olmasına neden olabilir.

Duygusal ilişkilerde Su Köpek burcu insanı iyi yürekli ve cömert olduğu kadar karşı cinsin gözüne oldukça çekici gelir. Lâkin hislerini içinde gizler. Bir kere aşık oldu mu ya kolay unutur ya da ömrü boyunca unutamaz. Evlenince kendini ailesine adar. Zaman zaman uzaklara gitmek istese de, evinden, yurdundan ve yaşadığı topraklardan kolay kolay ayrılamaz. Öte yandan, çok fazla bir muhafazakar ailede yetişen Su Köpek burcu bireyi sonradan mutluluk ve kişisel huzur sorunları yaşayabilir. Dolayısıyla duygusal hayatında, iş hayatında ulaştığı başarıyı elde etmek için bir ek mücadele vermesi gerekebilir. Kızdığında burcunun tüm negatif özellikleri aynı anda ortaya çıkar. Ancak her ne olursa olsun, Su Köpek burcu insanı, sevdikleri için fedakârlık yapmaktan asla çekinmediği için, mutluluğun kapılarını aralamakta fazla sorun yaşamaz.

Karma Weather © KarmaWeather by Konbi - Tüm Hakları Saklıdır. karmaweather.com internet sitesinde yayınlanan yazı, tasarım ve resimler kısmi ya da bütün olarak izin alınmadan kullanılamaz.