Karma Weather
23 Ekim 2015

Köpek burcu seneleri:
02/02/1946 - 21/01/1947
18/02/1958 - 07/02/1959
06/02/1970 - 28/01/1971
25/01/1982 - 12/02/1983
10/02/1994 - 30/01/1995
29/01/2006 - 17/02/2007
16/02/2018 - 04/02/2019
03/02/2030 - 22/01/2031

Bir Köpek burcu senesi doğan kişi, birçok kalitenin tek bir insanda toplanabilmiş özelliğine sahiptir. Kendisi zeki, yardım sever, sadık, dürüst ve koruyucu bir kişidir. Hümanist bazlı hayat prensibi yürüterek yaşam sürdürmek ideallerindedir. Bu kaliteler sayesinde insanları adeta kendi ruhuna çeken bir enerjsi vardır.

Adaletsİzlİğe son derece uç tepkİlİ olabİleceğİ kadar değer verdİğİ kİşİlerİ düşman İLAN ETTİĞİ KİŞİLERDEN korur. En sadık ama en hırçın, ve en güvenİlİr can dostları, çoğunlukla bu burçtan çıkar. 

İnsanların kusur ve zayıf taraflarını fazla zorlanmadan tespit eden sezgi ve algısı olduğundan hissettiği kötü enerji saçan varlıkları yaşadığı eve ya da sevdiklerine yaklaştırmaz. Bu yüzden uzak doğu kültürlerinde, her ailede bir Köpek burcu insanın olması, o evin enerji güvenliği açısından son derece önemlidir.

Kimin neyi nerde yaptığını çok iyi bilir. İlgisini çeken ya da bilinmeyen birşeyi öğrenmek için birşeyin ya da birinin peşine düşebilir. Aradıklarının izini şüphe uyandırmadan takip edip amaçlarına ulaşmakta çok başarılıdır. 

Kendini güvensiz hissettiği ortamlarda soğuk ya da sivri dilli olabilir. Benimsediği hümanist prensiplerine ters davranışlarda bulunan kişi veya konuları sinirli bir halde iğneleyici eleştirileri yağmuruna tutabilir. 

Saygı ve sadakati aşktan daha üstün tutan Köpek burcu insanı, her zaman kendisinden beklenilenden çok ve fazla yardım edebilecek karakterdedir. Güvenilir bir sırdaş olmasının yanı sıra zamanla yalnızlığı seçebilmesi, ilerleyen hayatında bir olasılıktır. Kin tutabildiği kadar affetmeye de meyilli bir kalbi vardır. 

Fakat Köpek burcu bireyleri, çoğunlukla affedici bir ruha sahip olsalar bile, kendi takımlarında görmedikleri kişileri ötekileştirme huyları vardır. Hayat bazıları için ya sırf siyah ya da sırf beyaz olabilir. Dışarıya vurmasalar bile sürekli kendi davranışlarını analize eden ve gerçeklerle yüzleşmeyi seven bir iç dünyaları olduğundan zaman zaman bunalım içinde olabilirler.

Profesyonel alanda zeka gerektiren ve idealist ya da İnsan odaklı meslek çerçevelerinde araştırmacı, eğitmen, güvenlik, ya da yönetici kariyerleri kendileri için en uygun olanlardan sadece birkaçıdır. 

Meslek:

Hakim, Kütüphaneci, Yazar, Öğretmen, Siyasetçi, Doktor, Polis

UĞURLU RENKLER

Siyah, Mavi

UĞURLU RAKAMLAR

11, 3, 7

KÖPEK BURCU ÜNLÜ İSİMLER

Justin Bieber, Michael Jackson, Kim Jong-un, Gian Lorenzo Bernini, Paul Cézanne, Gustav Klimt, René Magritte, Keith Haring, John Craig Venter, Neil deGrasse Tyson, Jane Goodall, Brigitte Bardot, Donald Trump.

EN İYİ UYUM VE ANLAŞMALAR

Köpek, Kaplan ve At burçları Çin takviminin üçüncü uyum üçgenini oluşturur. Köpek burcu doğal olarak Çin astrolojisinin Kaplan ve At hayvan burçları ile uyumludur. 

Çin falı olarak da adlandırılan 12 hayvan burcu astrolojisinin içerisinde Köpek burcunun bir de gizli bir dostu vardır: Tavşan burcu.

Çin zodyak takviminde Köpek ile uyumsuz ya da zıt olan burç Ejderha burcudur. 

Burç yorumunuz: Köpek burcunun günlük burç yorumunu daha net bir şekilde algılayabilmesi için, yeni Çin takvimi yılına özel olan genel yorumdan bağımsız olarak, özellikle Ejderha burcu tarafından enerjilendirilen gün ve aylara dikkat etmesi gerekir.

BATI ASTROLOJİSİNİN ÇİN HAYVAN TAKVİMİNDEKİ EŞDEĞER BURÇLARI

Batı astrolojisiyle Çin astrolojisi arasında burç denklerini belirlemek neredeyse imkansızdır. Fakat yine de birşey söylemek gerekirse, batı astrolojisinin yedinci sırasında yer alan Terazi burcuna en yakın olan Çin burcu, ay takviminde aşağı yukarı aynı tarihlere denk geldiği için Köpek burcu olacaktır.

Karma Weather © KarmaWeather by Konbi - Tüm Hakları Saklıdır. karmaweather.com internet sitesinde yayınlanan yazı, tasarım ve resimler kısmi ya da bütün olarak izin alınmadan kullanılamaz.