🐒 Çin Burcu Maymun - Çin takvimi Maymun senesi doğan kişi genelde sempatik, dürüst ve çalışmayı seven bir insandır.

Maymun burcu seneleri:
20/02/1920 - 07/02/1921
06/02/1932 - 25/01/1933
25/01/1944 - 12/02/1945
12/02/1956 - 30/01/1957
30/01/1968 - 16/02/1969
16/02/1980 - 04/02/1981
04/02/1992 - 22/01/1993
22/01/2004 - 08/02/2005
08/02/2016 - 27/01/2017
26/01/2028 - 12/02/2029

📅 Çin burcunu öğren

Maymun burcu Çin astroloji takviminde dokuzuncu sırada yer alır. Bu burcun insanının ahenkli ve kolay adapte olabilen bir tabiatı vardır.

Olup biteleri iyi gözlemleyebilen, dinleme ve ikna kabiliyeti güçlü, yeni şeyler icat etmeye meyilli ve zekası pratik bilgi uygulamalarına yatkın, bilir kişidir.

Aşk hayatlarında durmaksızın BİR yenİlİkçİLİK arayışları, kendİlerİNE sadece geçİCİ bİr tatmİnlİk DUYGUSU verİr. HayatI İçİn seçeceği partnerİnİn onun ayarında gİdebİLmesİ gerektİğİnden, ruh İkİzİnİ bulması EPEY zaman alABİLİR. 

Yer değiştirmeden duramayan Maymun burcu insanı, kalıcı aşk ve özgürlük arasında yırtılırcasına git gel yapar. En çılgınları bulundukları yerde tatmin olamıyorlarsa, kaçıp başka diyarlara yerleşmekten çekinmez.

Paraya adeta tapan bir karakteri de içinde bulundurur ancak bir o kadar da onu harcamasını sever. İskambil, bahis ya da şans oyunlarını sever. Yaşamı boyunca işine çok yarayan pratik zekası ve uyandığı her yeni güne yön veren ürettiği yeni fikirlerdendir ki, bir Maymun burcu yılı doğanı parasız, yeniliksiz, monoton ve çalkantısız bir hayatta çok mutsuz olur. Böyle durumlarda karşılaştığı insanlara ya da projelere burun kıvırıp önemsememe gibi tavırlar takınır. Fakat yine de yaşamlarının ikinci döneminde, daha oturaklı ve sabit olmalarıyla beraber, evlerine bağlı müthiş enerjili bir eşe dönüşebilirler.

Mantık gerektiren analiz eylemlerine son derece sağduyulu ve etkin yaklaşabilmesi profesyonel platformlarda bu burç insanının aslında daha iyi dinlenmesi gerektiğinin faydalı olduğunu gösterir. Profesyonel alanları, zor sorunlara uygun çözümler üretebilme kapasitesinin en önemli olduğu yerlerde, en çok hızlılık gerektiren mesleklerde olur. Karşılaştığı kişilerden saygı gördüğünü hissettiği an, ya da çıkarı olduğu zaman, bildiği en faydalı tavsiye ve keskin stratejileri paylaşır. Saygısızlık ve sözünün dinlemediğini fark etmek en sinir olduğu davranışlar arasında olduğundan, böyle durumlar yaşadığında intikamını ani ve sert bir eleştiriyle alır. Çıkarı varsa ve aklına koyduysa, düşmanını bile türlü türlü oyunlara getirip hedefine ulaşabilme seviyesindedir.

Fakat ne yazık ki gülmeyi ve eğlenmeyi çok seven bu burcun mensubu, bazen kendisiyle bile alay etse de, bazı kesimlerin onu herkes ve herşeyi küçümseyen yapmacık bir kişilik olarak görmelerine, veya kendisinden yersiz ve haksız yere şüphe duymalarına, güvenmemelerine engel olamaz.  

Yine de Maymun burcunun kendi farklılığının bilincinde olması ve neredeyse çökertilemez bir özgüven ve egoya sahip olmasındandır ki böyle durumların duygularına pek işlediği söylenemez. Çünkü o her daim yeni yollara girerek yeni fikirlerini üretip uygular, ve dolayısıyla hayatında her zaman verimli ilerlemeler kaydetmeyi başarabilir. Yönünü şaşırmış bir Maymun burcu insanı ise karanlık işlere kalkışıp başını adalet kurumlarıyla derde sokabilir.

Meslek:

Emlakçı, Acilci Doktor, Oyuncu, Bilim Adamı, Bankacı, Sigortacı, Zanaatkar, Avukat

UĞURLU RENKLER

Mor, Siyah

UĞURLU RAKAMLAR

9, 1, 5

MAYMUN BURCU ÜNLÜ İSİMLER

Leonardo da Vinci, Paul Gauguin, Caligula, Jacques Chirac, Ernesto Che Guevarra, Ban Ki-moon, Robert Mueller, Haruhiko Kuroda, Jennifer Aniston, Louise Bourgoin, Michael Douglas, Tom Hanks, Macaulay Culkin, Dalida, Céline Dion, Alicia Keys, Kylie Minogue, Sıla, Justin Timberlake, Channing Tatum, Kim Kardashian, Ryan Gosling, Ronaldhino, Steven Gerrard, Gisele Bundchen, Yao Ming, Ashanti, Chris Pine, Krystian Zimerman

Çin burcunuzu öğrenin

karmaWeather
Powered by KarmaWeather

EN İYİ UYUM VE ANLAŞMALAR

Maymun, Fare ve Ejderha burçları Çin takviminin birinci uyum üçgenini oluşturur. Maymun burcu doğal olarak Çin astrolojisinin Fare ve Ejderha hayvan burçları ile uyumludur. 

Çin falı olarak da adlandırılan 12 hayvan burcu astrolojisinin içerisinde Maymun burcunun bir de gizli bir dostu vardır: Yılan burcu.

Çin zodyak takviminde Maymun ile uyumsuz ya da zıt olan burç Kaplan burcudur. 

Burç yorumunuz: Maymun burcunun günlük burç yorumunu daha net bir şekilde algılayabilmesi için, yeni Çin takvimi yılına özel olan genel yorumdan bağımsız olarak, özellikle Kaplan burcu tarafından enerjilendirilen gün ve aylara dikkat etmesi gerekir.

BATI ASTROLOJİSİNİN ÇİN HAYVAN TAKVİMİNDEKİ EŞDEĞER BURÇLARI

Batı astrolojisiyle Çin astrolojisi arasında burç denklerini belirlemek neredeyse imkansızdır. Fakat yine de birşey söylemek gerekirse, batı astrolojisinin beşinci sırasında yer alan Aslan burcuna en yakın olan Çin burcu, ay takviminde aşağı yukarı aynı tarihlere denk geldiği için Maymun burcu olacaktır.

Karma Weather - 23 Ekim 2015

Maymun burcu çeşİtlerİ

🌳 Odun Maymun

Odun Maymun yılları (20. yüzyıldan günümüze) 1944 ya da 2004. 2018'de yaşı 74 ya da 14. Totem rakamı 21.

Odun elementi Maymun burcu insanı, iletişime yatkın, insancıl, ve oldukça öncü, girişken olan bir karakterdir. Yaşamayı seven ve hayata pozitif bir yaklaşım ile bakan bir kişiliği sayesinde kendisine dost ya da arkadaş bulmakta sıkıntı çekmez. Sezgileri güçlü olan bu insan, çevresinde olup bitenlerden çoğu zaman haberdardır. Ancak kendisini doğrudan ilgilendirmeyen olaylara burnunu sokmayı pek sevmez. Odun elementinin bir diğer katkısı bu insanın sanatsal ürünler arasında güzeli en üstün ve en yüce değer sayan bir kişiliği olmasını sağlamasıdır. Sürekli yeni projeler peşinde koşuşturmayı seven ve dolayısyla ilerlemeyi kendine neredeyse kutsal bir görev haline getirmiş olan Odun Maymun burcu insanı, sahip olduğu nesne ve olgularla kolay kolay tatmin olmaz. Üstelik her daim kendini aşmaktan yana olan Odun Maymun bireyi kaybetmeyi zor kabullenir. Yine de ve özellikle tutku ile bağlı olduğu işine harcadığı zaman ve güç son derece imrendirici bir cinstendir. Ayrıca profesyonel kariyeri son derece önemli olduğundan ötürü verdiği her kararı öncellikle mantığının süzgecinden geçirmekten çekinmez. Odun Maymun burcu bireyi zeka ve organizasyon gerektiren mesleklerde işe katkısı büyük, eşi benzeri olmayan bir takım arkadaşıdır. Pratik zekası sayesinde sorunlara çözüm bulmakta bir hayli başarılı olan Odun Maymun burcu, düşmanlarına arkadan saldırmayı daha uygun görür.

🔥 Ateş Maymun

Ateş Maymun yılları (20. yüzyıldan günümüze) 1956, 2016. 2018'de yaşı 62 ya da 2. Totem rakamı 33.

Diğer hemburçlarına göre Ateş Maymun en enerjili, en yenilikçi ve kendisine en çok güveni olanıdır. Etkili bir iletişim kabiliyetine karışan doğal çekiciliği sayesinde ve kararları verdiği müddet, başkalarından imkân ve olanak temin etmekte zorluk çekmez. Tabiatı canlı, hareketli ve insanlar ile diyaloğa elverişli olması, girişken olduğunun belirtisidir. Ateş Maymun burcu bireyi kuvvetli bir hayal gücüne sahiptir. Yaratıcı kişiliğinin yanı sıra uğraş verdiği meslek alanında hep birinci olma arzusu güder. Zeki ve pragmatik olan bu insanın iş motivasyonunu sağlayıcı öge, kendi profesyonel başarısında gördüğü kendi muhteşem imajıdır. Ancak rekabet ortamlarından hoşlandığı kadar kıskançtır da. Zaman zaman iyi niyetli insanların kaynaklarından faydalanmaktan çekinmediği gibi rakip gördüğü kişilerin motivasyonlarını düşürmek için onlara gerçek olmayan vaatlerde bulunabilir. Ayrıca kendine verdiği yüksek değer doğrultusunda, üzerinde sadece baskı yaratabileceği kişiler ile çalışmayı arzular. Yine de azminin ortaya çıkardığı bireyselliğine karışmış girişim gereksinimi, kendisiyle aynı sahada yarışan meslekdaşlarından bir adım önde olmasını sağler. Fakat her ne kadar ilerici ve yenilikçi olsa da, ne yazık ki zihninde tuttuğu her projeyi, tek başına yürümeyi seçtiği müddet hayata geçirmekte zorlanır. Gücün verdiği kolaylıkları seven ve bir o kadar inatçı bir kişiliği olan Ateş Maymun burcu insanı, morali bozuk olduğu zaman kavgacı olur. Risk taşıyan projelerde, biraz da şansın yardımıyla beklenilmedik başarılara ulaşabilir. Öte yandan son derece kararlı olan Ateş Maymun burcu insanı, duygularını gerektiğinde paylaşmaktan çekinmez. Karşı cinse olan ilgisinden dolayı, çekiciliğini hayatı boyunca muhafaza etmeye çalışır. Yaşlanmayı zor kabullendiğinden ve genç görünmek için estetik operasyonlarını bile göze alabileceğinden ötürü, yaşından genç göstermesi bir Ateş Maymun burcu bireyi için önemli bir olasılıktır. Bir diğer yandan Ateş Maymun burcu insanı aldatılmaktan çok korkar. Bu yüzden ruhunda, özellikle yeni tanıştığı insanlara karşı, kuşkuyla bakan bir göz barındırır. Öyle ki, bilhassa duygusal olan konularda, uzlaşmaya partnerleriyle her zaman açık olmasına rağmen, bir yalan karşısında oldukça karanlık ve intikamcı olabilen derin öfkelere girebilir.

🗿 Toprak Maymun

En son Toprak Maymun senesi 1968. 2018'de yaşı 50. Totem rakamı 45.

Toprak Maymun burcu insanı sakin, sorumlu, dış görünüşüne özen gösteren ihtiyatlı bir kişidir. Okumamış olsa da entellektüel aktiviteleri, gazete, kitap ya da bilimsel degilerin içerikleriyle ilgilenmesini sever. Bu onu muhabbeti hoş, kültürlü birisi olmasını sağlar. Oldukça dürüst ve açık sözlüdür. Son derece azimli ve görevini bilen bir insandır. Yakın dostlarına karşı sıcak bir tavır içinde bulunsa da, zorunlu kalmadığı müddet, sosyal içerikli toplantılara katılmaz. Ayrıca Toprak Maymun burcu karakterinin egosu diğer hemburçları kadar yüksekte değildir. Bireysellikten muaf, toplumsal çıkarlar için emek veren ve para harcamasını seven yönleri vardır. Müsrifliği hayır kuruluşlarına ya da insanlara yaptığı yardımları da içerir. Toprak Maymun burcu gösterişsiz bir tabiat olmasına rağmen, yaptığı iyiliklerin ve marifetlerinin bilinmesini ister. Dolayısıyla bir amaç uğruna veya gerçekleştirilmesi istenen herhangi bir şey için kendi menfaatlerinden vazgeçiyor görünümü vermesi, değer verdiği çıkarların oluşumlarını gözetlemiyor anlamına gelmemektedir. Yatırım yaptığı her işte er ya da geç, vizyonuna göre olumlu bir sonuç elde etmesini bilen Toprak Maymun burcu, istedikleri oluşmadığı taktirde kaba ve somurtkan bir varlığa dönüşebilir. Toprak Maymun burcu insanı için finans, bankacılık, kuyumculuk ya da seyahat acentaları gibi ticaret içeren profesyonel uğraşlar, en etkin başarı gösterebileceği aktiviteler arasında yer alır. Aynı şekilde kanunlara dikkat eden, adalet ve insan hakları düşkünü olması, hukuksal alanlarda da kariyer yapabilme olasılığının başlıca nedenleri arasında yer alır.

🔧Metal Maymun

En son Metal Maymun senesi 1980. 2018'de yaşı 38. Totem rakamı 57.

Metal Maymun burcu insanı zeki, istekli, hırslı, sayısız yeteneklerinin farkında olan, kibirli ve son derece kararlı bir karakterdir. Analiz ve strateji yapmaya eğilimli bir zihniyeti vardır. Keskin ve detay düşkünü bir kişiliğinin yanı sıra arzuladığı hemen hemen her meslekte başarılı olabilir. Büyük hedefleri beraberinde mücadeleci ve bağımsızdır. Parasal güvenceyi sevdiği kadar verimli yatırımlar yapmakta ustadır. Kendi işini yapmayı seven Metal Maymun burcu aynı anda birkaç kaynaktan gelir elde edebilir. Kimileri sonradan görme olabilse de elleri sıkıdır. İkna kabiliyeti yüksek, çalışkan, gerektiğinde sıcakkanlı ve olumludur. Ticarete epey yatkın olan bu insan karşısındakine ne isterse satabilir. Eğer yaratıcı bir karakter ise, eserleri estetik ve ulaşılabilirdirler. Sanatsal faaliyetlerde adından bahsettirmekte sıkıntı yaşamaz. Üstelik birşeyi moda haline getirmekte oldukça ustadır. Öncü ruhlu olan Metal Maymun burcu insanı, define avcısı ruhu sayesinde bilinmedik yetenekleri kolay keşfeder. Başkalarından yardım istemesini sevmez, fakat gelen yardımları olabildiğince kullanır. Kişiliğinin olumsuz tarafı farkındalığının bilincinde olmasından kaynaklanan kendini insanların üstünde görmesinden kaynaklanır. Ayrıca kolay sinirlenebilen bir tabiatı olması, zaman zaman gücünü orantısız kullanabilmesine sebep olabilir. Çıkarları doğrultusunda ve özelikle öfkelendiği zaman, gerekirse zamanında yardımını kullandığı kişilerin bile çukurunu kazmaktan ya da onları manipüle etmekten çekinmez. İntikamını rahat ve gülümseyen bir tavır beraberinde alması, çoğu zaman şüphelenilmeden kendini aka çıkarmaya yarar. Gerçekte Metal Maymun burcu insanı, sadece kendisine yakın olmalarından ötürü tolerans gösterdiği, sınırlı bir sayıda olan kişilere itaat eder.

💧 Su Maymun

Su Maymun yılları (20. yüzyıldan günümüze) 1932 ya da 1992. 2018'de yaşı 86 ya da 26. Totem rakamı 9.

Su Maymun burcu bireyi zeki, sosyal, duygusal ve samimi olduğu kadar açık bir tutum takınmaktan kaçan alıngan bir karaktere sahiptir. Sezgileri güçlü orijinal bir kişiliği vardır. Herşeyi çabuk kavdığı için gözlerinden hiçbir şey kaçmaz. Kesinlikle teorici bir zihniyeti olan Su Maymun burcu bireyi adaletsizliğe ve etiksizliğe dayanamaz. Sevilmemekten çok korkan Su Maymun birşeyden kuşku duyduğu an soyut kavramlar arasında bocalayabilir. Pozitif ilgi yaratabilmek için yaptıklarına ve dış görünümüne çok önem verir. Ancak hakiki hislerini doğrudan paylaşmakta zorlanır. Bir aşk insanı olan Su Maymun burcu insanı, hayatında birden çok beraberlik yaşayabilir. Lakin katı bir sadık olduğu da söylenemez. Kendisi ya genç evlenir ya da hiç evlenmez. Profesyonel olarak işinde oldukça etkin ve faydalı bir çalışandır. Sanatsal ya da entellektüel aktiviteler için doğal yatkınlıkları vardır. Fiziksel olarak zor olan işleri sevmez. İnsan ilişkilerinde oldukça ince olan analiz yeteneği sayesinde objektiflerine sıkıntısız ulaşır. Yine de mesleki başarısı çoğunlukla birilerinin katkısına dayalı olur. Psikolojik açıdan koşullar yıpratıcı olsalar dahil, hedeflerine doğru giden yolda sabırlı ve gizli bir şekilde ilerler. Zorluklarla doğrudan mücadele vermek yerine alternatif çözümler arar. Güzel iş otamlarında pozitif ve neşeli bir varlığı sayesinde diğerlerine motivasyon kaynağı olur. İş tanıtımında oldukça başarı ve iletişim kabiliyeti faydalı bir takım arkadaşı olan Su Maymun burcu bireyi, birşeyi anlatırken bile sadece olumlu yönlerine odaklanır. Öte yandan negatif olan Su Maymun burcu anlaşılması zor, düzensiz ve soru uyandırıcı bir kişiliğe dönüşebilir. İşbirliğine son derece açık olsa da herhangi bir konuda sarfedebileceği çaba için mutlaka karşılık arar. Hayaller ile gerçekler arasında sürekli gel git yaşadığından ötürü gizli ve saklıya daha çok eğilimli olur. Saman altından su yürütür. Şık ve zarif kişiliği boş ve çıkarsız muhabbetleri sevmez.

© KarmaWeather by Konbi - Tüm Hakları Saklıdır. karmaweather.com internet sitesinde yayınlanan yazı, tasarım ve resimler kısmi ya da bütün olarak izin alınmadan kullanılamaz