Karma Weather
23 Ekim 2015

Maymun burcu seneleri:
12/02/1956 - 30/01/1957
30/01/1968 - 16/02/1969
16/02/1980 - 04/02/1981
04/02/1992 - 22/01/1993
22/01/2004 - 08/02/2005
08/02/2016 - 27/01/2017
26/01/2028 - 12/02/2029

Çin astrolojisinin dokuzuncu sırasında yer alan Maymun burcu insanının ahenkli ve kolay adapte olabilen bir tabiatı vardır. Olup biteleri iyi gözlemleyebilen, dinleme ve ikna kabiliyeti güçlü, yeni şeyler icat etmeye meyilli ve zekası pratik bilgi uygulamalarına yatkın, bilir kişidir.

Aşk hayatlarında durmaksızın BİR yenİlİkçİLİK arayışları, kendİlerİNE sadece geçİCİ bİr tatmİnlİk DUYGUSU verİr. HayatI İçİn seçeceği partnerİnİn onun ayarında gİdebİLmesİ gerektİğİnden, ruh İkİzİnİ bulması EPEY zaman alABİLİR. 

Yer değiştirmeden duramayan Maymun burcu insanı, kalıcı aşk ve özgürlük arasında yırtılırcasına git gel yapar. En çılgınları bulundukları yerde tatmin olamıyorlarsa, kaçıp başka diyarlara yerleşmekten çekinmez.

Paraya adeta tapan bir karakteri de içinde bulundurur ancak bir o kadar da onu harcamasını sever. İskambil, bahis ya da şans oyunlarını sever. Yaşamı boyunca işine çok yarayan pratik zekası ve uyandığı her yeni güne yön veren ürettiği yeni fikirlerdendir ki, bir Maymun burcu yılı doğanı parasız, yeniliksiz, monoton ve çalkantısız bir hayatta çok mutsuz olur. Böyle durumlarda karşılaştığı insanlara ya da projelere burun kıvırıp önemsememe gibi tavırlar takınır. Fakat yine de yaşamlarının ikinci döneminde, daha oturaklı ve sabit olmalarıyla beraber, evlerine bağlı müthiş enerjili bir eşe dönüşebilirler.

Mantık gerektiren analiz eylemlerine son derece sağduyulu ve etkin yaklaşabilmesi profesyonel platformlarda bu burç insanının aslında daha iyi dinlenmesi gerektiğinin faydalı olduğunu gösterir. Profesyonel alanları, zor sorunlara uygun çözümler üretebilme kapasitesinin en önemli olduğu yerlerde, en çok hızlılık gerektiren mesleklerde olur. Karşılaştığı kişilerden saygı gördüğünü hissettiği an, ya da çıkarı olduğu zaman, bildiği en faydalı tavsiye ve keskin stratejileri paylaşır. Saygısızlık ve sözünün dinlemediğini fark etmek en sinir olduğu davranışlar arasında olduğundan, böyle durumlar yaşadığında intikamını ani ve sert bir eleştiriyle alır. Çıkarı varsa ve aklına koyduysa, düşmanını bile türlü türlü oyunlara getirip hedefine ulaşabilme seviyesindedir.

Fakat ne yazık ki gülmeyi ve eğlenmeyi çok seven bu burcun mensubu, bazen kendisiyle bile alay etse de, bazı kesimlerin onu herkes ve herşeyi küçümseyen yapmacık bir kişilik olarak görmelerine, veya kendisinden yersiz ve haksız yere şüphe duymalarına, güvenmemelerine engel olamaz.  

Yine de Maymun burcunun kendi farklılığının bilincinde olması ve neredeyse çökertilemez bir özgüven ve egoya sahip olmasındandır ki böyle durumların duygularına pek işlediği söylenemez. Çünkü o her daim yeni yollara girerek yeni fikirlerini üretip uygular, ve dolayısıyla hayatında her zaman verimli ilerlemeler kaydetmeyi başarabilir. Yönünü şaşırmış bir Maymun burcu insanı ise karanlık işlere kalkışıp başını adalet kurumlarıyla derde sokabilir.

Meslek:

Emlakçı, Acilci Doktor, Oyuncu, Bilim Adamı, Bankacı, Sigortacı, Zanaatkar, Avukat

UĞURLU RENKLER

Mor, Siyah

UĞURLU RAKAMLAR

9, 1, 5

MAYMUN BURCU ÜNLÜ İSİMLER

Leonardo da Vinci, Paul Gauguin, Caligula, Jacques Chirac, Ernesto Che Guevarra, Ban Ki-moon, Haruhiko Kuroda, Jennifer Aniston, Louise Bourgoin, Michael Douglas, Tom Hanks, Dalida, Céline Dion, Alicia Keys, Kylie Minogue, Sıla.

EN İYİ UYUM VE ANLAŞMALAR

Maymun, Fare ve Ejderha burçları Çin takviminin birinci uyum üçgenini oluşturur. Maymun burcu doğal olarak Çin astrolojisinin Fare ve Ejderha hayvan burçları ile uyumludur. 

Çin falı olarak da adlandırılan 12 hayvan burcu astrolojisinin içerisinde Maymun burcunun bir de gizli bir dostu vardır: Yılan burcu.

Çin zodyak takviminde Maymun ile uyumsuz ya da zıt olan burç Kaplan burcudur. 

Burç yorumunuz: Maymun burcunun günlük burç yorumunu daha net bir şekilde algılayabilmesi için, yeni Çin takvimi yılına özel olan genel yorumdan bağımsız olarak, özellikle Kaplan burcu tarafından enerjilendirilen gün ve aylara dikkat etmesi gerekir.

BATI ASTROLOJİSİNİN ÇİN HAYVAN TAKVİMİNDEKİ EŞDEĞER BURÇLARI

Batı astrolojisiyle Çin astrolojisi arasında burç denklerini belirlemek neredeyse imkansızdır. Fakat yine de birşey söylemek gerekirse, batı astrolojisinin beşinci sırasında yer alan Aslan burcuna en yakın olan Çin burcu, ay takviminde aşağı yukarı aynı tarihlere denk geldiği için Maymun burcu olacaktır.

Karma Weather © KarmaWeather by Konbi - Tüm Hakları Saklıdır. karmaweather.com internet sitesinde yayınlanan yazı, tasarım ve resimler kısmi ya da bütün olarak izin alınmadan kullanılamaz.