🐮 Çin Burcu Öküz - Doğanın sessiz gücü Öküz, Çin takviminin ikinci burcudur

Öküz burcu seneleri:
25/01/1925 - 12/02/1926
11/02/1937 - 30/01/1938
29/01/1949 - 16/02/1950
15/02/1961 - 04/02/1962
03/02/1973 - 22/01/1974
20/02/1985 - 08/02/1986
07/02/1997 - 27/01/1998
26/01/2009 - 13/02/2010
12/02/2021 - 31/01/2022

📅 Çin burcunu öğren

Öküz senesİ doğan kİşİ, cesur, güçlü, çalışkan, sabırlı ve zekİ bİr burcun karakterİndeNdİr. Erken yaşta kendİsİne bİr yaşam hedefİ belİrleyİp İşlerİnİ bu doğrultuda gelİştİrİr.

Hayatının en karanlık dönemlerinde bile yolunu görebilen Öküz burcu insanı, bu yeteneği sayesinde sırtına yüklenen ağırlıkların altından azametle kalkabilir, yavaş olsa dahil daimi yapıcı bir ilerleme sağlayabilip belirlediği yüksek noktalara varabilme kapasitesine sahiptir.

Özgürlüğünden ödün vermese bile ailesine derin ve engin bir şevkat besler, onlardan uzak yaşamayı sevmez.  Gelenek ve görenekleri hayatında önemli bir yerde tuttuğundan ötürü yeni olan şeylerden rahatsız olup önyargılı davranabilir. Bu yüzden çevresi onu bu fantezi ve hayal gücü eksikliğinden dolayı zaman zaman eleştiriye tutabilir. 

Hayatında son derece çalışkan ve disiplin aşığı olan Öküz burcunun hak ve adalet değerleri kuvvetlidir. 

Zeki ancak otoriter ve bazen fazla katı olarak tanımlansa bile güçlü ve önemli meslek toplulukları arasında yer alır. Muhteşem organizasyon örneği teşkil ederek yaşam boyunca yaptığı işlerde çoğunlukla yüksek mevki pozisyonları hedefler. Belli sebeplerden dolayı buna ulaşamayanı ise, kendi işini kurarak başarmaya meyillidir. Köy ve tarım işçiliği uyum içinde olabileceği diğer meslekler arasında gelir. 

En rahat ettiği iş ortamları hiçbir unsur tarafından rahatsız edilmeyerek tek başına huzurlu ve verimli bir şekilde çalışma yapabileceği profesyonel ortamlardır. 

Aşkta kıskançlığı hayatı boyunca kendisi için ikinci bir mücadeleyi oluşturur. Yaptığı işten veya yaşadığı aşktan beklediği sadakatı alamayan bu burcun insanı, kin tutabilir. İhanete uğradığında son derece şiddetli ve yıkıcı bir tutum içine girebilir. Sevildiğini bildiğinde ise herşeyini fedakar edebilir. Fakat gerçekte bir Öküz burcu insanının hayatta başarılı olup olmaması, içinde bulundurduğu kıskançlık duygularını kontrol edip edememesinden çok, bu duygunun bilincinde olup hislerini yapıcı bir güce dönüştürüp dönüştürememesine bağlıdır. 

Meslek:

İktisatçı, Çiftçi, Öğretmen, Arkeolog, Yönetici, Bilim Adamı, Doktor

UĞURLU RENKLER

Yeşil, Siyah

UĞURLU RAKAMLAR

2, 6, 10

ÖKÜZ BURCU ÜNLÜ İSİMLER

Charlie Chaplin, George Clooney, Barack Obama, David Hockney, Peter Paul Rubens, Vincent Van Gogh, Cédric Villani, Sergey Brin, Bernard Arnault, Diana Princess of Wales, Walt Disney, King Henri IV, Napoleon I, Larry Page, Albert Camus, Marc Lévy, Mylène Farmer, Wengie, Eugene Lee Yang, Bruno Mars, Michael Phelps, Dominic Sandoval, Wayne Rooney, Toby Turner, Chris Paul, Keira Knightley, Arden Cho

EN İYİ UYUM VE ANLAŞMALAR

Öküz, Yılan ve Horoz burçları Çin takviminin ikinci uyum üçgenini oluşturur. Öküz burcu doğal olarak Çin astrolojisinin Yılan ve Horoz hayvan burçları ile uyumludur. 

Çin burcunuzu öğrenin

karmaWeather
Powered by KarmaWeather

Çin falı olarak da adlandırılan 12 hayvan burcu astrolojisinin içerisinde Öküz burcunun bir de gizli bir dostu vardır: Fare burcu.

Çin zodyak takviminde Öküz ile uyumsuz ya da zıt olan burç Keçi burcudur. 

Burç yorumunuz: Öküz burcunun günlük burç yorumunu daha net bir şekilde algılayabilmesi için, yeni Çin takvimi yılına özel olan genel yorumdan bağımsız olarak, özellikle Keçi burcu tarafından enerjilendirilen gün ve aylara dikkat etmesi gerekir.

batı astrolojİsİnİn Çİn hayvan takvİmİndekİ eşdeğer burçları 

Batı astrolojisiyle Çin astrolojisi arasında burç denklerini belirlemek neredeyse imkansızdır. Fakat yine de birşey söylemek gerekirse, batı astrolojisinin onuncu sırasında yer alan Oğlak burcuna en yakın olan Çin burcu, ay takviminde aşağı yukarı aynı tarihlere denk geldiği için Öküz burcu olacaktır.

Karma Weather - 14 Ekim 2015

ÖKÜZ BURCU ÇEŞİTLERİ

🌳 Odun Öküz

En son Odun Öküz senesi 1985. 2018'de yaşı 33. Totem rakamı 2.

Odun Öküz bireyi geleneksel değerlere bağlı olmakla beraber diğer aynı burç bireylerine nazaran bir tık daha girişken bir yapıya sahiptir. Her daim bulunduğu yerin olumlu ve olumsuz taraflarını analiz eden bu burcun insanı muhteşem bir iş adamı ya da bir iş kadını olabilir. Sosyal başarıyı kendisine adeta bir hayat görevi edindiği için sürekli bir işlerle uğraşır. Becerikli, bağımsız ve dürüst olan Odun Öküz bireyi, özellikle seçim yapması gereken bir durumdan hiçbir kâr elde edemeyeceğini sezdiği vakit, kendi gerçek düşüncelerini savunmak yerine, çoğunluğun tarafına çekilmekte tereddüt etmez. Ayrıca başkaların başına gelen olumsuz hadiseler onu pek etkilemediğinden çevresindekiler kendisinin katı ya da duyarsız olduğunu düşünebilirler. Öküz burcu insanı, geminin kaptanı kendisi olmak şartıyla, takım ruhu gerektiren işlere son derece yatkındır.

🔥 Ateş Öküz

En son Ateş Öküz senesi 1997. 2018'de yaşı 21. Totem rakamı 14.

Üretken ve dinamik olan Ateş Öküz burcu, iş hayatında kendisine iktidar veren mevkileri hedefler. Dikkafalı olmasıyla beraber son derece tutkulu bir ruha sahiptir. Kendisine gereksiz ya da ilerlemesine engel oluşturan unsurlardan tereddüt etmeden kurtulur.Hayatına gayet objektif bir şekilde bakmasına rağmen zaman zaman boyunu aşan işlere kalkışıp tehlikeli anlar atlatabilir. Kendisine karşı koyanlara son derece katı ve acımasız davranabilmeye meyillidir. Sevdikleri için arkasına bakmadan saldırıya geçebilir. Fakat aynı anda, Ateş Öküz burcu bireyinin aşırı gururu, zamanla kendisine zarar vermesine sebep olabilir. Çevresindekilerin farklılıklarına saygı gösterip onları kabullenmeye başladığı an, dilediği yerde sözünü duyurabilir.

🗿 Toprak Öküz

20. yüzyıldan günümüze kadar oluşmuş Toprak Öküz yılları. 2018'de yaşı 69 ya da 9. Totem rakamı 26.

Toprak Öküz burcu bireyi açık sözlü bir karakterdir. Yaptığı işlerde ağırdır fakat sabrı, azmi ve her zaman sağlam bir çizgide ilerleme kaydetmesi, elde ettiği sonuçların verimliliklerini büyük ölçüde arttırır. Bununla birlikte Toprak Öküz burcu insanı duygularını göstermekte zorlanır. Güvenli bir ortamda sevdiklerinin yanında yaşlanmak kendisi için son derece önemlidir. Kaba bir görünüme sahip olsa bile kendi kusurlarını çok iyi tanır. Prensip sahibi ve kararlı bir insan olarak Toprak Öküz burcu bireyi, bir kere elde ettiği şeylerden bir daha asla vazgeçmez.

🔧 Metal Öküz

En son Metal Öküz senesi 1961. 2018'de yaşı 57. Totem rakamı 38.

Metal Öküz son derece dayanıklı ve zor yorulan bir çalışkandır. Başarıya ulaşabilmesi için en tepede olması gerekir. Bunun mümkün olmadığı yerlerde ve özellikle hiyerarşinin baskın olduğu meslek alanlarında pek mutlu değildir. Metal Öküz çok fazla konuşmasını sevmez. Ancak buna rağmen bir konuyu anlatması gerektiğinde çok açık ve çok net bir dile sahip olduğunu kanıtlar. Ayrıca kendisi için temel ve önemli bir meseleyi karşısındakine kabullendirmek zorunda kalır ise, asla kenar veya kuytulu yollara başvurmadan doğru yollardan, ve kimi zaman ürpertici bile olabilen devasa enerjisini sarfederek aktarmaya çalışır.

💧 Su Öküz

En son Su Öküz senesi 1973. 2018'de yaşı 45. Totem rakamı 50.

Su Öküz burcuna ait birey her ne kadar hırslı, fırsatçı ve hesaplayıcı bir yapıya sahip olsa da, aynı anda ahlaki değerleri çok yüksek olan bir kişilik taşır. Sabrı, namusu, kurulu düzene gösterdiği saygı sayesinde kendisinin güvenilir, hoş ve işe yarayan bir ortak ya da işbirlikçi olarak görülmesini sağlar. Ayrıca Su Öküz diğer Öküz burçlarına nazaran bir tık daha az inatçı bir karaktere sahiptir. Organizasyon gerektiren görevlerde son derece başarılı olmakla beraber birden fazla işi aynı anda yürütebilmeye yatkın bir çalışma gücü vardır.

Karma Weather © KarmaWeather by Konbi - Tüm Hakları Saklıdır. karmaweather.com internet sitesinde yayınlanan yazı, tasarım ve resimler kısmi ya da bütün olarak izin alınmadan kullanılamaz.