🐰 Çin burcu Tavşan - Tavşan, sohbetine doyum olmayan, yaşamı şans kapılarıyla donatılmış Çin astrolojisinin dördüncü burcudur.

Tavşan burcu seneleri:
02/02/1927 - 22/01/1928
19/02/1939 - 07/02/1940
06/02/1951 - 26/01/1952
25/01/1963 - 12/02/1964
11/02/1975 - 30/01/1976
29/01/1987 - 16/02/1988
16/02/1999 - 04/02/2000
03/02/2011 - 22/01/2012
22/01/2023 - 09/02/2024

📅 Çin burcunu öğren

Şanslı, zekİ, yeteneklİ, hassas ve dİkkat çekmeyen bİr yapısı eşlİğİnde, Tavşan burcu İnsanI İlİM ve genel kültür konularınDaN YAKINDAN İLGİLENİR.

Sosyal ve konforlu, sanat ve öğrenime adanmış bir hayatı sever. Öğrendiğinin doğruluğunu kontrol etmekten çekinmez. Ancak genelde doğrulara kilitlenmiş bu arayış tutumu, huzurunu bozan bir unsur ile karşı karşıya kaldığında, gerçeklerin üzerinden atlayabilecek bir hal alabilir.

Tavşan burcu yılında doğan kişi, ayakları yere son derece iyi basan, yaratıcı ve bereketli bir enerjiye sahiptir. Ancak strese karşı dayanıksızdır. Çevresini oluşturan kişilerin ihtiyaçlarına asla duyarsız kalmayan, sırdaş olabilen, varlığı ve muhabbeti güzel, affedici gücü yüksek, yeri doldurulmaz dost ve arkadaşlar çoğu zaman bu burçtan çıkar.  

Hayatta ilerledikçe geniş bir genel kültür hakimiyetini, kolay kolay eritilmez bir analiz yeteneğini ve neredeyse altıncı bir his geliştiren bu çok sevilen insan, iş dünyasında karşılaştığı zorlukları kolayca kendi avantajına dönüştürebilme potansiyeline sahip olmasından dolayı kariyer yokuşunda oldukça şanslı çıkış ve ilerlemeler kaydedebilir. İtinayla çalışmayı bilmesi, sağlıklı ve sağlam bir kariyer çizgisi şeklinde ona geri döner.

Huzuruna düşkün olan Tavşan burcu insanı kavga ve gürültüden kaçar. Aslında çok iyi yürekli ve sadık ruhlu olan Tavşan burcu bireyi kendisine ait kişisel alanlarını herkes ile paylaşmaz. Önemli bir konuyla meşgul olduğu zaman kendisini izinsiz ya da vakitsiz rahatsız edenleri soğuk bir şekilde tersleyebilir. Zor ve manüel işlerden hiç hoşlanmayan karakteri, el gücü gerektiren bir işi yapmaya zorunlu kaldığında, kaskatı bir şekilde asabi, ya da apaçık soğuk ve somurtkan bir kişiliğe dönüşebilir.

Bekar Tavşan dağınık hatta temizlikten noksan bir evde sorunsuz bir şekilde yaşayabilir. Eğer bu burcun bireyi ile aynı evi paylaşmayı düşünüyorsanız temizlik yapma görevinin her daim sizin üzerinizde olacağından hiç şüpheniz olmasın. Romantik olabilen ancak rahatından asla ödün vermeyen Tavşanın mutlu yaşaması için gerekenler, kendisini güvende hissedebileceği sıcak bir yuva, temizliğini ve ayak işlerini üstlenebilecek bir eş, üzerine titreyebileceği bir kütüphane ya da bir sanat eseri koleksiyonu ve son olarak da asla boş kalmayan bir buzdolabından oluşur. Mutu bir evlilikte evine sadık, eşi ve çocuklarının üzerine kanat geren mükemmel ve değeri yüksek bir ebeveyn oluşturur. 

Meslek:

Mimar, Konsolos, Halkla İlişkiler, Tasarımcı, Mühendis, Yazar

UĞURLU RENKLER

Beyaz, Sarı

UĞURLU RAKAMLAR

4, 8, 12

TAVŞAN BURCU ÜNLÜ İSİMLER

Albert Einstein, Marie Curie, Albrecht Dürer, Edouard Manet, Mark Rothko, Jeff Bezos, Ali Hosseini Khamenei, Martin Luther, Adam Smith, Queen Victoria of England, J. R. R. Tolkien, Gao Xingjian, Nicolas Cage, Marion Cotillard, Milla Jovovich, Johnny Depp, Sia, Zac Efron, Angelina Jolie, David Beckham, Enrique Iglesias, 50 Cent, Fergie, Kate Winslet, Eva Longoria, Brad Pitt, Quentin Tarantino, Lionel Messi, Shay Mitchell, Kendrick Lamar, Wiz Khalifa, T.O.P., Lee Min-ho, Kasha, Jamie Oliver, Mark Ronson, Lauryn Hill, Emma González

Çin burcunuzu öğrenin

karmaWeather
Powered by KarmaWeather

EN İYİ UYUM VE ANLAŞMALAR

Tavşan, Keçi ve Domuz burçları Çin takviminin dördüncü uyum üçgenini oluşturur. Tavşan burcu doğal olarak Çin astrolojisinin Keçi ve Domuz hayvan burçları ile uyumludur. 

Çin falı olarak da adlandırılan 12 hayvan burcu astrolojisinin içerisinde Tavşan burcunun bir de gizli bir dostu vardır: Köpek burcu.

Çin zodyak takviminde Tavşan ile uyumsuz ya da zıt olan burç Horoz burcudur. 

Burç yorumunuz: Tavşan burcunun günlük burç yorumunu daha net bir şekilde algılayabilmesi için, yeni Çin takvimi yılına özel olan genel yorumdan bağımsız olarak, özellikle Horoz burcu tarafından enerjilendirilen gün ve aylara dikkat etmesi gerekir.

BATI ASTROLOJİSİNİN ÇİN HAYVAN TAKVİMİNDEKİ EŞDEĞER BURÇLARI

Batı astrolojisiyle Çin astrolojisi arasında burç denklerini belirlemek neredeyse imkansızdır. Fakat yine de birşey söylemek gerekirse, batı astrolojisinin onikinci sırasında yer alan Balık burcuna en yakın olan Çin burcu, ay takviminde aşağı yukarı aynı tarihlere denk geldiği için Tavşan burcu olacaktır.

Karma Weather - 14 Ekim 2015

TAVŞAN BURCU ÇEŞİTLERİ

🌳 Odun Tavşan

En son Odun Tavşan senesi 1975. 2018'de yaşı 43. Totem sayısı 52.

Samimi, sempatik, cömert, anlayışlı ve güzel vakit geçirmeyi seven Odun Tavşan çevresinde, sosyal ya da mesleki ilişkilerinde zaman zaman gevşek hatta dikkatsiz olabileceğinden ötürü, onun bu zaaflarından utanmadan yararlanmak isteyen vicdansız insanları toplayabilir. Odun Tavşan senesi doğan birey diplomasi diline hakim olduğu kada grup çalışmalarına da yatkındır. Fakat kendisini tehlikede hissetiği zaman keyfi kararlar alabilme alışkanlığına karşı mücadele vermesi gerekir. Çünkü Odun Tavşan bireyinin aniden oluşabilen katı tutumları, başarıyla hedeflerini gerçekleştirmesine destek olan güvendiği kişileri istemeyerek de olsa büyük ölçüde gücendirebilme boyutuna sahiptir.

🔥 Ateş Tavşan

En son Ateş Tavşan senesi 1987. 2018'de yaşı 31. Totem sayısı 4.

Ateş Tavşan, hayatını sezgilerine güvenerek yönlendirir. Dışa dönük, şaka sever ve doğal olarak etkileyici özelliklerinin yanı sıra, öfkeli ve sabırsız bir tabiat da aynı kişilik çatısı altında barındırır. Ateş elementinin etkisinden dolayı, genel olarak sadece kendisinin kontrol edebileceği iş ve meslek ortamlarında tatmin olur. Yaşamında karşılaşabildiği sorunları çözmek için doğrudan olmayan yollara başvurmasının sebebi yüz yüze olan çatışmaları sevmemesinden ötürüdür. Yüksek zekası sayesinde kendine güveni sonsuz olan Ateş Tavşan bireyi, reddedilmeyi gurur yapıp zor kabullenebileceği kadar, hata yaptığında ise kendi kendine ağır cezalar vermekten çekinmez.

🗿 Toprak Tavşan

En son Toprak Tavşan senesi 1999. 2018'de yaşı 19. Totem sayısı 16.

Toprak Tavşan burcu ciddi, emin ve kararlıdır. Materyalistliğe ve manipülasyona eğilimli olmasına rağmen sempatik bir kişiliği vardır.
Ailesi ya da sevdiği kişileri doğrudan ilgilendirmeyen hoş olmayan durumlara bulaşmasını sevmez. Yalnız hatta benmerkezci olmaya yatkın özelliklerinin beraberinde hatalarını hızlı bir şekilde tespit edip onları gidermeye meyilli bir zihin yapısına sahiptir. Kendi kusurlarını kendi düzeltmesi, huzur ve varlığının daha başarılı bir şekilde oluşmasının ön koşulu olduğununun bilincinden kaynaklanır.

🔧 Metal Tavşan

20. yüzyıldan günümüze kadar oluşmuş Metal Tavşan yılları 1951, 2011. 2018'de yaşı 67 ya da 7. Totem sayısı 28.

Çalışkan, sorumlu, dikkatli, iddialı ve sofistike olan Metal Tavşan bireyi, diğer Tavşan burçlarına nazaran en sağlam ve en dengeli olanıdır. Güzellikten çok akıla değer veren, dış etkenlerden çok etkilenmeyen bir görüş ve hayat anlayışından ötürü ona yakın olabilecek dostlarını özenle seçer. Metal Tavşan bireyi, çekingenliğini kontrol edebildiği sürece, özellikle zevk gerektiren sanatsal kariyerlerde kalıcı başarılar elde edebilir.

💧 Su Tavşan

En son Su Tavşan senesi 1963. 2018'de yaşı 55. Totem sayısı 40.

Düşünceli, duygusal, duyarlı, kararsız ve de, çevresi kendisine her daim sadık dostlarla dolu olan Su Tavşan burcu bireyi diğer Tavşanlara göre daha hassastır. Bu burcun insanı hayatının ve düşünce yapısının başkaları tarafından kontrol edilmemesi için her zaman mücadele vermeye meyillidir. Su Tavşan bireyinin hafızası son derece güçlüdür. Günlük yaşamında verdiği kararlardan ötürü ve kendisine son derece gerekli olan netlik ve gerçeklerle bütünselliği korumak adına, beyninde paranoyak ve sadece hatıralarda yaşayan bir zihniyet barındırmamaya özen göstermeye çalışması, yaşamının gizli ve ana mücadelesini oluşturur.

Karma Weather © KarmaWeather by Konbi - Tüm Hakları Saklıdır. karmaweather.com internet sitesinde yayınlanan yazı, tasarım ve resimler kısmi ya da bütün olarak izin alınmadan kullanılamaz.