Karma Weather
14 Ekim 2015

Yılan burcu seneleri:
14/02/1953 - 02/02/1954
02/02/1965 - 20/02/1966
18/02/1977 - 06/02/1978
06/02/1989 - 26/01/1990
24/01/2001 - 11/02/2002
10/02/2013 - 30/01/2014
29/01/2025 - 16/02/2026

Burçlar arasında en gizemli ve en kavranılmaz bir ruha sahip olan Yılan burcu, Çin Astrolojisi sıralamasında altıncı yeri alır. 

Cİddİ olmayı ve objektİf gerçeklerİ net bİr şekİlde algılayabİlen Yılan burcu İnsanı düşünmeyİ, olayları derİnden İrdelemeYİ ve İnsanları dİnleyerek anlamasını çok İyİ başarabİlen karakterdedİr. 

Sezgi gücü yüksek olduğundan hislerine son derece güvenir. Atacağı her önemli adım öncesi, kararını mantık analizinden sonra duygu süzgecinden de geçirmeyi ihmal etmez.

Yılan burcu kadınının çok alımlı ve çekici olduğu aşikardır. Gençken cömertliği epey geniş olan bu kişi hayatı boyunca eş ve dostlarından fedakarlık görmek ister. Aşkta son derece kıskanç bir yapısı vardır. Fakat ihanete karşı son derece acımasız davranabilen Yılan burcu insanının, gerçekte kendisinin de son derece sadık bir kişiliğe sahip olduğu söylenemez. Çünkü güzel olan her şeyin sadece kendisine ait olmasının arzunu içgüdüsel bir şekilde yaşadığından dolayıdır ki, aşkları bol olur.

Hoş vakit geçirmeyi çok seven Yılan burcu hayatında belli başlı bir hedef belirleyememişse zamanını tamamen bu tür aktivitelere harcayıp yaşamının mühim ve anahtar dönemlerini kaçırabilir. Huzursuz olduğu zaman çevresini ısıtan sıcak neşesi kaybolup, olduğu yeri buz keser. 

Üzerinde, özellikle gençken yaşadığı olumsuz olayların izleri daha çok görülür. Yaşadığı olayları kolay kolay unutmayan Yılan burcu insanı, gelişen olayları iyi kavrayabildiğinden dolayı, çoğu zaman tahmin ve öngörüş niteliği gerektiren mesleklerde el üstünde tutulur. Kendisi büyük bir stratejdir. 

Yaşlandıkça kalbinde güç ve paranın önemi artar. Çıkarları için daha analitik olmasının yanı sıra, aslında insanlardan kolayca kuşkulandığını yüzünden belli eder. Aşk ilişkileri dışında bir hatayı bir kere yapar. İçe ve duygulara dönük kişiliği, felsefe, tarih, sosyoloji, psikoloji ya da ekonomi, finans, filoloji gibi ilim alanlarına elverişlidir. Yenilikler icat etmeye meyillidir.

Ayrıca ilim ve bilgilerini her önüne gelen kişilerle paylaşmadığı gibi, intikam tutkusu güçlü ve kin tutabilen bir kişiliği vardır. Yüksek hafıza kapasitesi olduğundan ötürü, bilgiyi ve sırları aklında çok iyi muhafaza edebilir. Yılan burcu insanının altıncı bir hissi olduğunun söylentisi, onun aslında her zaman devreye sokabildiği bu çeşitli analiz ve öngörü güçlerinden kaynaklanır.

Meslek:

Psikolog, Düşünür, Modacı, Doktor, Eğitmen, Danışman, Asker, Mucid

UĞURLU RENKLER

Yeşil, Kırmızı

UĞURLU RAKAMLAR

6, 10, 2

YILAN BURCU ÜNLÜ İSİMLER

Stephen Hawking, Pablo Picasso, Henri Matisse, David Beckham, Xi Jiping, Mao Zedong, Yasser Arafat, Tony Blair, Queen Elisabeth I of England, Gandhi, George of Cambridge, Mustafa Kemal Atatürk, John F. Kennedy, Joseph Conrad, Fyodor Dostoyevsky, Gustave Flaubert, J. K. Rowling, Mary Shelley, Bob Dylan.

EN İYİ UYUM VE ANLAŞMALAR

Yılan, Öküz ve Horoz burçları Çin takviminin ikinci uyum üçgenini oluşturur. Yılan burcu doğal olarak Çin astrolojisinin Öküz ve Horoz hayvan burçları ile uyumludur. 

Çin falı olarak da adlandırılan 12 hayvan burcu astrolojisinin içerisinde Yılan burcunun bir de gizli bir dostu vardır: Maymun burcu.

Çin zodyak takviminde Yılan ile uyumsuz ya da zıt olan burç Domuz burcudur. 

Burç yorumunuz: Yılan burcunun günlük burç yorumunu daha net bir şekilde algılayabilmesi için, yeni Çin takvimi yılına özel olan genel yorumdan bağımsız olarak, özellikle Domuz burcu tarafından enerjilendirilen gün ve aylara dikkat etmesi gerekir.

BATI ASTROLOJİSİNİN ÇİN HAYVAN TAKVİMİNDEKİ EŞDEĞER BURÇLARI

Batı astrolojisiyle Çin astrolojisi arasında burç denklerini belirlemek neredeyse imkansızdır. Fakat yine de birşey söylemek gerekirse, batı astrolojisinin ikinci sırasında yer alan Boğa burcuna en yakın olan Çin burcu, ay takviminde aşağı yukarı aynı tarihlere denk geldiği için Yılan burcu olacaktır.

Karma Weather © KarmaWeather by Konbi - Tüm Hakları Saklıdır. karmaweather.com internet sitesinde yayınlanan yazı, tasarım ve resimler kısmi ya da bütün olarak izin alınmadan kullanılamaz.

YILAN BURCU ÇEŞİTLERİ

🌳 Odun Yılan

1965 yılında doğduysanız Odun Yılan burcusunuz. 2017'de yaşınız 52. Size şans getirebilen totem sayınız 54, şans iptal edebilen rakam ise 60.*

Hükmü güvenilir büyük bir bilge olan Odun Yılan burcu bireyi, azmeden, sağduyulu, berrak ve kavrayıcı bir kişiliğe sahip olmakla beraber son derece bağımsızdır.

Seçtiği dostlarıyla olan ilişkileri sağlam ve uzun vadelidir. Zaman zaman kendi kendini övme gibi bir huyu vardır. Fakat bu huyu nadir kusurlarından biri oduğundan, yakınları hoşgörüyle karşılar.

Odun Yılan burcu bireyi, gürültüden uzak sakin yerlerde daha konsantre bir şekilde düşünebildiğinden dolayı, kırsal yerleşim alanlarında huzuru daha kolay bulur. Ya da kütüphane gibi bilgi birikimi zengin olan yerlerde hiç bitmeyen ilime aç susuzluğunu rahatça giderebilir.

Fakat her ne kadar Odun Yılan burcu ilim beraberinde sanat, müzik, tiyatro gibi farklı dallara da meraklı olabilse, öncellikle kişisel parasal güvenliğinin sağlanmasını ister. Çünkü bu iç huzuru için herşeyden çok son derece önemlidir. Odun Yılan burcunun konuşma ve ikna etme yeteneği epey yüksek ve ilk tanışma esnasında karşısındaki insanı kolayca cazbedebilen doğal bir edası olduğundan, ilk karşılaşmada büyük bir ölçüde sempatik ve çekici görünür. Bu yüzden özellikle siyaset ya da diyalog gerektiren kariyerlerde kazanç ve başarısı oldukça farkedilecek cinstendir.

🔥  Ateş Yılan

1977 yılında doğduysanız Ateş Yılan burcusunuz. 2017'de yaşınız 40. Size şans getirebilen totem sayınız 42, şans iptal edebilen rakam ise 48.*

Ateş Yılan burcu bireyi hayata parlak fikirli ve tutkulu bir şekilde yaklaşır. Son derece karizmatik ve nefsine düşkün olduğu kadar şüpheci ve öncellikle kendi konforunu düşünen bir karakterdedir.

Herşeyi kendine çekme eğilimi ve hâlihazırda bekleyen baskıcı kişiliği kendisini günlük yaşamda yakınlarına karşı biraz boğucu kılabilmesine rağmen, anlaşılması güç ama bir o kadar da son derece çekici ve büyüleyici bir karakter yapar.
İnsanlar önünde kendine son derece güvenen bir kişiliği yansıttığından dolayı siyaset ya da oy toplama gerektiren alanlarda kolay destek alır. Fakat gücü bir kere eline aldığında asla geri bırakmamak için her türlü yola başvurabilir. Hoşuna gitmeyen olumsuz bulduğu davranışlar karşısında hatalıyı ve hatayı diğer Yılan burç bireyleri kadar derinden araştırmadan yargılama eğilimi vardır. Ayrıca çoğu zaman yersiz olan kıskançlık ve aşırı sahiplenme çıkışları yüzünden zaman zaman değerli dostluklar da yitirebilir. Ama yine de Ateş Yılan burcunun keskin zekası ve doğal cazibesi, onun güç ve maddi başarı arayışını tatmin etmeye yarayan en temel kaliteleri arasında yer alır.

🗿 Toprak Yılan

1989 yılında doğduysanız Toprak Yılan burcusunuz. 2017'de yaşınız 28. Size şans getirebilen totem sayınız 6, şans iptal edebilen rakam ise 12.*

Toprak Yılan diğer akranlarına nazaran daha sakin, daha derin düşünür ve daha ağırbaşlıdır.

İnsanlar ya da bir konu hakkında bir fikir sahibi yürütmeden evvel derin ve uzun süren bir analizde bulunur ve dolayısıyla kimsenin dediğine kulak asmaksızın kendi düşüncesini kendi belirler. Önyargısız, tedbirli, kibar ve zarif bir iletişim şekli onu son derece çekici ve arzulanan bir bir kişi yapar. Dost ve sevgilileri farkına varmaksızın ama isteyerek, onun bu büyüleyici esrarengiz ve iddiasız işleyen cazibesinin esiri altındadır.


Bunun dışında Toprak Yılan burcu bireyi, organizasyon kapasitesi yüksek olduğundan grup halinde çalışmaya ya da toplu çalışan hücrelerini yönetmeye yatkınlığı vardır. Her Yılan burcu gibi hırslı olduğundan kendisine önemli ve yüksek hedefler belirler. Cimri olmasa bile harcamalarında dikkatli olduğu kadar soğukkanlılığı hareketli ve kargaşa anlarında en çok aranan nitelikler arasında yer alır.

🔧 Metal Yılan

1941 ya da 2001 yılında doğduysanız Metal Yılan burcusunuz. 2017'de yaşınız 76 ya da 16. Size şans getirebilen totem sayınız 18, şans iptal edebilen rakam ise 24.*

Uyanık, canlı ve hesaplayıcı olan Metal Yılan burcu bireyi, diğer Yılan burç bireylerine göre en keskin zeka ve en faal öngörüye sahip olanıdır.

Hedeflerine ulaşmak için muheteşem bir çaba sarfetmeye hazırdr. Görüşlerine son derece güvendiği için uzun vadeli planlar yapmaktan çekinmez. Beklenmedik yerlerden beklenmedik şekilde çıkış yapabilir. Büyük ölçüde lider bir ruha sahip olmasının yanı sıra, işbirlik gerektiren profesyonel alanlarda da gayet etkindir.
Çalışkan biri olup lüks ve konforu sevdiği kadar idealleri için savaşmasını da iyi bilir. Esrarengiz yönü, bütün Yılan burçları arasında en belirgin olanıdır. Yalnız kalmaktan ürkmediği gibi yapmayı seçtiği işlerde son derece kararlıdır. Fakat kendi kendine kurduğu çeşitli kuruntular yüzünden insanlardan kolayca şüphelenir ve sevdiklerini sahiplenmekte tereddüt etmez. Bazı insanları kıracağını bilse de düşüncelerini doğrudan ve açık bir dille ifade eder. Çevresini oluşturan canlılardan doğal olarak kuşkulanma eğilimi kendisini, gizlice sosyal ve kariyer merdivenlerini tırmanırken karşıltığı tehlikelerden büyük ölçüde korur. 

💧 Su Yılan

1953 ya da 2013 yılında doğduysanız Su Yılan burcusunuz. 2017'de yaşınız 64 ya da 4. Size şans getirebilen totem sayınız 30, şans iptal edebilen rakam ise 36.*

Su Yılan burcu bireyi diğer bütün Yılan burç bireyleri arasında en yetenekli, en meraklı ve kurnaz olanıdır. Attığı adımlara her zaman dikkat eder.

Üstün derece karizmatik olduğu kadar derin bir düşünme ve analiz kapasitelerine sahiptir. Yaşamı boyunca para biriktirmeye ya da varlık edinmeye özen gösterir. Bir hedefe ulaşmak gerektiğinde vakit kaybetmeksizin hızlıca harekete geçer. Bir saatçinin hassasiyet ve doğruluğu ile bütün davranışlarını kontrol altında tutabilir.
Hakikatler ile birebir yüzleşmekten korkmadığı kada kendisine yapılan bir yanlışı asla unutmaz. Duygusal, kültürlü ve entellektüel olduğu için çevresi tarafından sevilir. Su Yılan burcu bireyi arzuladığı hemen hemen her meslek alanında başarıyı yakalayabilir. Etkin bir önsezi gücü sayesinde iyi pazarlama yapabileceği gibi gizli hazineleri de keşfetmekte becerisi kanıtlanmıştır.

*Totem rakamları telefon numaranız, evinizin kapısı, arabanızın plakası, otel oda numaranız ve bulunduğunuz ülke ya da şehir kod alanı gibi birçok sayı içeren unsurlarda bulunabilir. Totem şifresinin bulunduğu yer ya da durum, rakamın çeşitine göre olumlu ya da olumsuz gizli bir potansiyel gücü taşıyabilir.

*Totem rakamları telefon numaranız, evinizin kapısı, arabanızın plakası, otel oda numaranız ve bulunduğunuz ülke ya da şehir kod alanı gibi birçok sayı içeren unsurlarda bulunabilir. Totem şifresinin bulunduğu yer ya da durum, rakamın çeşitine göre olumlu ya da olumsuz gizli bir potansiyel gücü taşıyabilir.

Karma Weather © KarmaWeather by Konbi - Tüm Hakları Saklıdır. karmaweather.com internet sitesinde yayınlanan yazı, tasarım ve resimler kısmi ya da bütün olarak izin alınmadan kullanılamaz.