🐍 Çin burcu Yılan - Burçlar arasında en gizemli ve en kavranılmaz bir ruha sahip olan Yılan burcu, Çin Astrolojisi sıralamasında altıncı yeri alır

Yılan burcu seneleri:
10/02/1929 - 09/01/1930
27/01/1941 - 14/02/1942
14/02/1953 - 02/02/1954
02/02/1965 - 20/02/1966
18/02/1977 - 06/02/1978
06/02/1989 - 26/01/1990
24/01/2001 - 11/02/2002
10/02/2013 - 30/01/2014
29/01/2025 - 16/02/2026

📅 Çin burcunu öğren

Cİddİ olmayı ve objektİf gerçeklerİ net bİr şekİlde algılayabİlen Yılan burcu İnsanı düşünmeyİ, olayları derİnden İrdelemeYİ ve İnsanları dİnleyerek anlamasını çok İyİ başarabİlen karakterdedİr. 

Sezgi gücü yüksek olduğundan hislerine son derece güvenir. Atacağı her önemli adım öncesi, kararını mantık analizinden sonra duygu süzgecinden de geçirmeyi ihmal etmez.

Yılan burcu kadınının çok alımlı ve çekici olduğu aşikardır. Gençken cömertliği epey geniş olan bu kişi hayatı boyunca eş ve dostlarından fedakarlık görmek ister. Aşkta son derece kıskanç bir yapısı vardır. Fakat ihanete karşı son derece acımasız davranabilen Yılan burcu insanının, gerçekte kendisinin de son derece sadık bir kişiliğe sahip olduğu söylenemez. Çünkü güzel olan her şeyin sadece kendisine ait olmasının arzunu içgüdüsel bir şekilde yaşadığından dolayıdır ki, aşkları bol olur.

Hoş vakit geçirmeyi çok seven Yılan burcu hayatında belli başlı bir hedef belirleyememişse zamanını tamamen bu tür aktivitelere harcayıp yaşamının mühim ve anahtar dönemlerini kaçırabilir. Huzursuz olduğu zaman çevresini ısıtan sıcak neşesi kaybolup, olduğu yeri buz keser. 

Üzerinde, özellikle gençken yaşadığı olumsuz olayların izleri daha çok görülür. Yaşadığı olayları kolay kolay unutmayan Yılan burcu insanı, gelişen olayları iyi kavrayabildiğinden dolayı, çoğu zaman tahmin ve öngörüş niteliği gerektiren mesleklerde el üstünde tutulur. Kendisi büyük bir stratejdir. 

Yaşlandıkça kalbinde güç ve paranın önemi artar. Çıkarları için daha analitik olmasının yanı sıra, aslında insanlardan kolayca kuşkulandığını yüzünden belli eder. Aşk ilişkileri dışında bir hatayı bir kere yapar. İçe ve duygulara dönük kişiliği, felsefe, tarih, sosyoloji, psikoloji ya da ekonomi, finans, filoloji gibi ilim alanlarına elverişlidir. Yenilikler icat etmeye meyillidir.

Ayrıca ilim ve bilgilerini her önüne gelen kişilerle paylaşmadığı gibi, intikam tutkusu güçlü ve kin tutabilen bir kişiliği vardır. Yüksek hafıza kapasitesi olduğundan ötürü, bilgiyi ve sırları aklında çok iyi muhafaza edebilir. Yılan burcu insanının altıncı bir hissi olduğunun söylentisi, onun aslında her zaman devreye sokabildiği bu çeşitli analiz ve öngörü güçlerinden kaynaklanır.

Meslek:

Psikolog, Düşünür, Modacı, Doktor, Eğitmen, Danışman, Asker, Mucid

UĞURLU RENKLER

Yeşil, Kırmızı

UĞURLU RAKAMLAR

6, 10, 2

YILAN BURCU ÜNLÜ İSİMLER

Stephen Hawking, Pablo Picasso, Henri Matisse, David Beckham, Xi Jiping, Mao Zedong, Yasser Arafat, Tony Blair, Queen Elisabeth I of England, Gandhi, George of Cambridge, Mustafa Kemal Atatürk, John F. Kennedy, Joseph Conrad, Fyodor Dostoyevsky, Gustave Flaubert, J. K. Rowling, Mary Shelley, Bob Dylan, Muhammad Ali, Daniel Radcliffe, Shakira, Tamar Braxton, Jon Cena, Kayne West, Psy, Donald Trump Jr., Chris Martin, Sarah Michelle Gellar, Milo Ventimiglia, Michael Fassbender

Çin burcunuzu öğrenin

karmaWeather
Powered by KarmaWeather

EN İYİ UYUM VE ANLAŞMALAR

Yılan, Öküz ve Horoz burçları Çin takviminin ikinci uyum üçgenini oluşturur. Yılan burcu doğal olarak Çin astrolojisinin Öküz ve Horoz hayvan burçları ile uyumludur. 

Çin falı olarak da adlandırılan 12 hayvan burcu astrolojisinin içerisinde Yılan burcunun bir de gizli bir dostu vardır: Maymun burcu.

Çin zodyak takviminde Yılan ile uyumsuz ya da zıt olan burç Domuz burcudur. 

Burç yorumunuz: Yılan burcunun günlük burç yorumunu daha net bir şekilde algılayabilmesi için, yeni Çin takvimi yılına özel olan genel yorumdan bağımsız olarak, özellikle Domuz burcu tarafından enerjilendirilen gün ve aylara dikkat etmesi gerekir.

BATI ASTROLOJİSİNİN ÇİN HAYVAN TAKVİMİNDEKİ EŞDEĞER BURÇLARI

Batı astrolojisiyle Çin astrolojisi arasında burç denklerini belirlemek neredeyse imkansızdır. Fakat yine de birşey söylemek gerekirse, batı astrolojisinin ikinci sırasında yer alan Boğa burcuna en yakın olan Çin burcu, ay takviminde aşağı yukarı aynı tarihlere denk geldiği için Yılan burcu olacaktır.

Karma Weather - 14 Ekim 2015

YILAN BURCU ÇEŞİTLERİ

🌳 Odun Yılan

En son Odun Yılan senesi 1965. 2018'de yaşı 53. Totem rakamı 54.

Hükmü güvenilir büyük bir bilge olan Odun Yılan burcu bireyi, azmeden, sağduyulu, berrak ve kavrayıcı bir kişiliğe sahip olmakla beraber son derece bağımsızdır. Seçtiği dostlarıyla olan ilişkileri sağlam ve uzun vadelidir. Zaman zaman kendi kendini övme gibi bir huyu vardır. Fakat bu huyu nadir kusurlarından biri oduğundan, yakınları hoşgörüyle karşılar. Odun Yılan burcu bireyi, gürültüden uzak sakin yerlerde daha konsantre bir şekilde düşünebildiğinden dolayı, kırsal yerleşim alanlarında huzuru daha kolay bulur. Ya da kütüphane gibi bilgi birikimi zengin olan yerlerde hiç bitmeyen ilime aç susuzluğunu rahatça giderebilir.

Bununla birlikte Odun Yılan burcunun konuşma ve ikna etme yeteneği epey yüksektir. İlk tanışma esnasında karşısındaki insanı kolayca cazbedebilen doğal bir edası vardır. Bu yüzden yeni tanışıldığında büyük bir ölçüde sempatik ve çekici görünür. Bu özellikle siyaset ya da diyalog gerektiren kariyerlerde kazanç ve başarısı kaydetmesine yardımcı olur. Lâkin her ne kadar Odun Yılan burcu insanı ilim beraberinde sanat, müzik, tiyatro gibi farklı dallara da meraklı olabilse, öncellikle kişisel parasal güvenliğinin sağlanmasını ister. Çünkü bu iç huzuru onun için herşeyden çok daha önemlidir.

🔥  Ateş Yılan

En son Ateş Yılan senesi 1977. 2018'de yaşı 41. Totem rakamı 42.

Ateş Yılan burcu bireyi hayata parlak fikirli ve tutkulu bir şekilde yaklaşır. Son derece karizmatik ve nefsine düşkün olduğu kadar şüpheci ve öncellikle kendi konforunu düşünen bir karakterdedir. Anlaşılması güç ama bir o kadar da çekici ve büyüleyici bir karakterdir. Herşeyi kendine çekme eğilimi ve hâlihazırda bekleyen baskıcı kişiliği, günlük yaşamda yakınlarına karşı boğucu bir etki yaratır.

İnsanlar önünde kendine son derece güvenen bir kişiliği yansıttığından dolayı siyaset ya da oy toplama gerektiren alanlarda kolay destek alır. Fakat gücü bir kere eline aldığında asla geri bırakmamak için her türlü yola başvurabilir. Hoşuna gitmeyen ya da olumsuz bulduğu davranışları hemen yargıladığından ötürü hoşgörüsüz bir karakter olarak algılanabilir. Ayrıca çoğu zaman yersiz olan kıskançlık ve aşırı sahiplenme çıkışları yüzünden zaman zaman değerli dostluklar yitirmesine sebep olur. Ama yine de Ateş Yılan burcunun keskin zekası ve doğal cazibesi, onun güç ve maddi başarı arayışını tatmin etmeye yarayan en temel kaliteleri arasında yer alır.

🗿 Toprak Yılan

En son Toprak Yılan senesi 1989. 2018'de yaşı 29. Totem rakamı 6.

Toprak Yılan diğer akranlarına nazaran daha sakin, daha derin düşünür ve daha ağırbaşlıdır. İnsanlar ya da bir konu hakkında bir fikir sahibi yürütmeden evvel derin ve uzun süren bir analizde bulunur. O kimsenin dediğine kulak asmadan kendi düşünce ve görüşlerini kendi belirler. Önyargısız, tedbirli, kibar ve zarif bir iletişim şekli onu oldukça çekici ve arzulanan bir bir kişi yapar. Dost ve sevgilileri farkında bile olmadan ama son derece de isteyerek, onun bu büyüleyici esrarengiz ve iddiasız bir şekilde işleyen cazibesinin esiri altındadır.

Bunun dışında Toprak Yılan burcu bireyinin, organizasyon kapasitesi yüksek olduğundan ötürü, grup halinde çalışmaya ya da toplu çalışan hücrelerini yönetmeye doğal bir yatkınlığı vardır. Ayrıca her Yılan burcu gibi hırslı olduğu için, yaşamı boyunca kendine önemli ve yüksek hedefler belirler. Cimri olmasa bile harcamalarında dikkatlidir. Soğukkanlılığı hareketli ve kargaşa anlarında en çok aranan nitelikler arasında yer alır.

🔧 Metal Yılan

20. yüzyıldan günümüze kadar oluşmuş Metal Yılan seneleri 1941, 2001. 2018'de yaşı 77 ya da 17. Totem rakamı 18.

Uyanık, canlı ve hesaplayıcı olan Metal Yılan burcu bireyi, diğer Yılan burç bireylerine göre en keskin zeka ve en faal öngörüye sahip olanıdır. Hedeflerine ulaşmak için muheteşem bir çaba sarfetmeye hazırdr. Görüşlerine son derece güvendiği için uzun vadeli planlar yapmaktan çekinmez. Beklenmedik yerlerden beklenmedik şekilde çıkış yapabilir. Büyük ölçüde lider bir ruha sahip olmasının yanı sıra, işbirlik gerektiren profesyonel alanlarda gayet etkindir.

Çalışkan biri olup lüks ve konforu sevdiği kadar idealleri için savaşmasını da iyi bilir. Esrarengiz yönü, bütün Yılan burçları arasında en belirgin olanıdır. Yalnız kalmaktan ürkmediği gibi yapmayı seçtiği işlerde son derece kararlıdır. Fakat kendi kendine kurduğu çeşitli kuruntular yüzünden insanlardan kolayca şüphelenir ve sevdiklerini sahiplenmekte tereddüt etmez. Bazı insanları kıracağını bilse de düşüncelerini doğrudan ve açık bir dille ifade etmekten çekinmez. Çevresini oluşturan canlılardan doğal olarak kuşkulanma eğilimi kendisini, gizlice sosyal ve kariyer merdivenlerini tırmanırken karşıltığı tehlikelerden büyük ölçüde korur. 

💧 Su Yılan

20. yüzyıldan günümüze kadar oluşmuş Su Yılan seneleri 1953, 2013. 2018'de yaşı 65 ya da 5. Totem rakamı 30.

Su Yılan burcu bireyi diğer bütün Yılan burç bireyleri arasında en yetenekli, en meraklı ve kurnaz olanıdır. Attığı adımlara her zaman dikkat eder. Üstün derece karizmatik olduğu kadar derin bir düşünme ve analiz kapasitelerine sahiptir. Yaşamı boyunca para biriktirmeye ya da varlık edinmeye özen gösterir. Bir hedefe ulaşmak gerektiğinde vakit kaybetmeksizin hızlıca harekete geçer. Bir saatçinin hassasiyet ve doğruluğu ile bütün davranışlarını kontrol altında tutar.

Hakikatler ile birebir yüzleşmekten korkmadığı gibi kendisine yapılan bir yanlışı asla unutmaz. Duygusal, kültürlü ve entellektüel olduğu için çevresi tarafından sevilir. Su Yılan burcu bireyi arzuladığı hemen hemen her meslek alanında başarıyı yakalayabilir. Etkin bir önsezi gücü sayesinde iyi pazarlama yapabileceği gibi gizli hazineleri de keşfetmekte becerisi kanıtlanmıştır.

Karma Weather © KarmaWeather by Konbi - Tüm Hakları Saklıdır. karmaweather.com internet sitesinde yayınlanan yazı, tasarım ve resimler kısmi ya da bütün olarak izin alınmadan kullanılamaz.